Розділ 3. Схеми

Розташовування компонентів

Ліворуч розташовано вкладку Компоненти.

Перетягування компонента з бічної панелі на панель схеми розташує його у тій точці, де перебував вказівник, коли ви відпустили ліву кнопку миші. Крім того, можна двічі клацнути лівою кнопкою миші на пункті списку бічної панелі Компоненти, щоб вставити декілька однакових компонентів до схеми. У цьому режимі копію позначеного компонента буде вставлено у відповідь на одинарне клацання лівою кнопкою миші, аж доки не буде натиснуто клавішу Esc або клацнуто правою кнопкою миші.

Щоб змінити розташування компонента, наведіть на нього вказівник миші, натисніть ліву кнопку миші і перетягніть компонент туди, куди слід. Передбачено прилипання компонентів до ґратки полотна. Якщо ви перетягнете компонент за правий або нижній край робочої області, робочу область буде відповідним чином розширено так, щоб у ній міг вміститися компонент.

З кожним компонентом пов’язано орієнтацію — компонент може бути обернуто на 0, 90, 180 або 270 градусів. Обертання не є симетричним перетворенням, тому елементи можна іще і віддзеркалювати. Щоб обернути компонент, або наведіть на нього вказівник миші, клацніть правою кнопкою і виберіть у контекстному меню пункт Орієнтація або натисніть одну з кнопок обертання на панелі інструментів. Віддзеркалення можна виконати натисканням клавіш [ і ] (подібно до того, як це робиться у Inkscape). На бічній панелі Редактор елементів (праворуч) передбачено кнопки для встановлення орієнтації із попереднім переглядом компонентів. Віддзеркалити компоненти можна також за допомогою бічної панелі Редактор елементів.