Осцилоскоп

Осцилоскоп здатен записувати дані щодо логіки, напруги та сили струму. Зонд логіки оптимізовано для зберігання булевих даних, тому ним слід користуватися замість зонду напруги, якщо вами потрібно вимірювати логічні дані у схемі.

Щоб зібрати дані, створіть новий компонент-зонд і вставте його у відповідну точку схеми. Виведені зондом дані можна буде негайно побачити на панелі осцилоскопа. Якщо додати декілька зондів, їхні дані буде розміщено на панелі осцилоскопа паралельно. Змінити розташування кривих можна за допомогою стрілочок, розташованих ліворуч від панелі осцилоскопа, а кольори ліній можна змінити у атрибутах зонда.

Для зондів напруги і сили струму діапазон вхідних значень можна визначити за допомогою бічної панелі Редактор елементів, розташованої праворуч.

Масштабом можна керувати за допомогою повзунка. Масштаб є логарифмічним: пересування повзунка на декілька пікселів призведе до множення величини даних на відповідний коефіцієнт. Програма KTechlab може імітувати логіку схеми з максимальною точністю у 1 мікросекунду. При максимальному масштабі одній мікросекунді відповідає 8 пікселів.

Після перетягування повзунка смужки гортання даних осцилоскопа повзунок залишатиметься у крайній правій позиції, показуючи нові записані дані. Якщо ж повзунок перебуває не у крайній правій позиції, його буде прив’язано до фіксованого моменту часу. Область перегляду на осцилоскопі можна пересувати ліворуч і праворуч перетягуванням повзунка на смужці гортання за допомогою лівої кнопки миші. Через обмеження системи віджетів гортання при максимальному масштабі може бути уривчастим.

Якщо навести вказівник миші на панель осцилоскопа і клацнути правою кнопкою, програма відкриє контекстне меню, за допомогою якого ви зможете визначити кількість кадрів (оновлень) зображення за секунду. Регулюючи цей параметр, ви зможете встановити баланс між плавністю показу і навантаженням на процесор комп’ютера.