Облікова книга

Описані нижче параметри надають змогу змінювати список операцій, який буде показано у вкладці панелі облікової книги.

Вкладка «Показ»

Показати сітку у списку

Якщо позначено цей пункт, програма показуватиме лінії сітки у списку операцій або на панелі облікової книги. Це додатковий параметр перегляду, який може спростити візуалізацію окремих операцій та їхніх частин-компонентів.

Показувати всі зареєстровані записи з повною деталізацією

Якщо позначено цей пункт, програма показуватиме у списку операцій усі дані для усіх показаних операцій із окремими рядками у стовпчику подробиць для категорії і міток та для нотатки. Якщо пункт не позначено, дані щодо категорії, міток та нотатки не буде показано.

Працює так само, якщо вибір пункту меню Показати параметри операції.

Лінза облікової книги

Якщо позначено цей пункт, програма показуватиме усі рядки подробиць для позначеної операції, навіть якщо не позначено пункт Показувати всі зареєстровані записи з повною деталізацією.

Показати форму операції

Якщо позначено цей пункт, програма показуватиме форму операції у нижній частині списку операцій, за допомогою якої ви зможете вводити і змінювати параметри операцій. Якщо позначку з цього пункту буде знято, вам доведеться змінювати параметри операції у самому списку. Позначення цього пункту зменшить кількість операцій, пункти яких буде показано у обліковій книзі.

Завжди показувати поле №

Завжди показувати поле порядкового номера («№») під час введення або редагування операції. Якщо позначено цей пункт, ви зможете звіряти числа з цього поля і встановлювати відповідність із кредитними рахунками.

Показати заголовок групи між операціями

Якщо позначено цей пункт, програма показуватиме у списку операцій заголовки груп. Ці групи пов'язано із періодами часу або етапами, зокрема періодом попереднього місяця, попереднього тижня, цього місяця, переліком останніх узгоджених операцій, періодом наступного тижня і наступного місяця.

Показати заголовок для попереднього і поточного фіскальних років

Якщо позначено цей пункт, програма буде показувати у списку операцій заголовки груп для поточного і попереднього фіскальних років

Показувати прострочені плани із запланованою датою

Для відповідного рахунка на панелі облікової книги буде показано заплановані операції із датами у майбутньому. Коли настане відповідна дата, і запланована операція стане простроченою, її вже не буде показано у обліковій книзі, якщо не буде позначено цей пункт.

Вкладка «Впорядкування»

За допомогою цих трьох розділів можна встановити типовий порядок записів операцій у обліковій книзі. В усіх випадках у списку ліворуч буде показано усі поля, за якими можливе упорядковування. Щоб виконати упорядковування за певним критерієм, позначте його пункт (одинарним клацанням лівою кнопкою миші) і натисніть стрілку праворуч між двома списками. Ви можете скоригувати відносний порядок полів, позначивши пункт і виправивши його позицію у списку за допомогою кнопок зі стрілками вгору і вниз, розташованих праворуч від списку. Перемикати упорядкування між прямим і зворотним порядком для будь-якого з пунктів можна подвійним клацанням лівою кнопкою миші на пункті.

Доступними критеріями упорядковування є однаковими для усіх трьох розділів: Сума, Категорія, Порядок запису (дата створення запису операції), Номер, Платник, Дата розрахунку, Стан узгодження, Цінний папір та Тип.

Вкладка «Звичайний перегляд»

За допомогою цієї вкладки можна керувати типовим способом упорядковування облікової книги у звичайному перегляді.

Вкладка «Перегляд узгодження»

За допомогою цієї вкладки можна керувати типовим способом упорядковування облікової книги у режимі перегляду узгодження. Це режим показу даних операцій, який буде використано у процесі узгодження.

Вкладка «Перегляд пошуку»

За допомогою цієї вкладки можна керувати типовим способом упорядковування облікової книги на панелі пошуку.

Вкладка «Запис даних»

За допомогою цих параметрів ви можете змінити процедуру створення операцій.

Автоматично збільшувати номер чеку

Якщо буде позначено цей пункт, програма автоматично збільшуватиме номер чека кожного разу, коли вводяться дані щодо нової операції із чеками. Працює однаково для Лінзи облікової книги та Форми операції.

Зберігати зміни після вибору іншої операції/дроблення

Якщо буде позначено цей пункт, позначення іншого запису операції або дроблення призводитиме до зберігання результатів редагування поточного запису операції. Якщо пункт не позначено, вибір іншого поділу операції призведе до запиту щодо того, чи хочете ви зберегти зміни.

Enter пересуває фокус між полями

Якщо позначено, натискання Enter переводитиме фокус до наступного поля операції. Якщо фокус перебуває на останньому полі, запис операції буде збережено. Якщо пункт не позначено, навігація між полями здійснюватиметься натисканням клавіші Tab або за допомогою миші. Натискання клавіші Enter призведе до зберігання запису операції, незалежно від того, де перебуває фокус.

Шукати назви за початком

За допомогою цього пункту можна керувати відповідністю платників. Якщо пункт позначено, відповідність назв платників завжди встановлюватиметься з початку. Якщо пункт не позначено, відповідність буде встановлюватися за будь-яким підрядком. Крім того, якщо пункт позначено, ви зможете визначити додаткові параметри встановлення відповідності за допомогою вкладки «Відповідність» панелі перегляду плантиків.

Автоматичне узгодження

Цей пункт потребує додаткової документації.

Типовий стан узгодження

Визначає типовий стан узгодження для нових операцій: «Не узгоджено», «Звірено» і «Узгоджено».

Автозаповнення

За допомогою цього пункту можна вибрати бажану поведінку інструмента автоматичного заповнення. Цей пункт визначає, які попередні операції для того самого платника буде показано (і чи буде показано взагалі), а також які операції буде використано для автозаповнення параметрів нової операції (і чи буде їх використано взагалі).

  • Без автозаповнення

    Цей пункт вимкне автоматичне заповнення, і вам доведеться вручну вводити усі параметри для нових операцій.

  • Вважати тотожними, якщо сума відрізняється менше, ніж на вказане нижче значення у відсотках

    Якщо позначено цей пункт, коли ви вводитимете дані нової операції, KMyMoney показуватиме список попередніх операцій для того самого платника і рахунка. Якщо сума попередніх операцій відрізняється від введеною вами суми менше, ніж на вказану кількість відсотків (X), записи операцій вважатимуться ідентичними, а параметри попередньої операції буде використано для автоматичного заповнення параметрів нової операції. «X», згаданий вище, можна вказати у полі, розташованому поряд із міткою Вважати тотожними, якщо сума відрізняється менше, ніж на, і має перебувати у діапазоні від 0 до 100%. Якщо вказано значення у відсотках 0, буде показано усі попередні операції для платника і рахунка, і ви зможете вибрати одну з цих операцій для автоматичного заповнення, натиснувши відповідний пункт.

  • за найсвіжішою попередньою операцією для цього отримувача

    Якщо буде позначено цей пункт, під час введення нового запису операції KMyMoney заповнюватиме поля параметрів операції на основі найчастіше використаних параметрів попередніх операцій з позначеним отримувачем.

Використовувати нотатки попередньої операції

Якщо позначено, нотатку із попереднього введеного запису операції буде автоматично вписано до поля нотатки нової операції.

Вкладка «Імпорт»

Збалансувати операції у діапазоні днів

Шукати відповідні операції у діапазоні дати розрахунку імпортованої дії +/- вказана кількість днів, яка може бути числом від 0 до 99.

Запитувати про типову категорію нового отримувача

Якщо буде позначено цей пункт, кожного разу, коли програма виявить нового отримувача під час імпортування, вона запитає користувача про призначення типової категорії для цього отримувача.