Подробиці щодо отримувача

Особиста інформація

Щоб переглянути і змінити параметри особистих відомостей, пов’язаних з певним отримувачем, позначте отримувача у списку і перейдіть на вкладку «Адреса». Окрім даних щодо адреси, ви можете зберегти дані щодо номера телефону, адреси електронної пошти та нотатки щодо певного запису отримувача. Змініть дані у відповідних полях, а потім натисніть кнопку «Оновити».

Особисті дані

Параметри відповідності операцій

Огляд

У KMyMoney передбачено можливість автоматичного призначення належної назви отримувача до імпортованих операцій. Подібне призначення може бути дуже зручним, якщо ви імпортуєте операції за даними з вашого банку, коли назва отримувача містить додаткові складні символи або, що гірше, назви отримувача змінюються. Можливість встановлення відповідності операцій до певного запису отримувача допомагає у підтриманні належного порядку у списку отримувачів в обліковій книзі та звітах.

Наприклад, припустімо, що ваша місячна сплата за іпотечним кредитом одного місяця надходить з вашого банку з назвою «ТУДИБАНК ВИШНЕВА ДОЛИНА, К 111506», а наступного місяця — з «ТУДИБАНК ВИШНЕВА ДОЛИНА, К 121606». Було б добре, якби обидві операції було призначено до отримувача «ТУДИБАНК». Можливість встановлення відповідності операцій до ваших послуг!

Подробиці щодо відповідності отримувачів

Налаштування

За допомогою вкладки відповідності ви можете вказати параметри встановлення відповідності операцій. Ви можете вибрати один чотирьох варіантів за допомогою спадного списку Спосіб порівняння.

  • Без відповідності. Цей пункт вимикає відповідну можливість для вказаного отримувача. Цей варіант є типовим для всіх отримувачів.

  • Відповідність за назвою отримувача (часткова). Вибір цього варіанта вмикає встановлення відповідності запису отримувача за частиною назви отримувача.

  • Відповідність за назвою отримувача (точна). Вибір цього варіанта вмикає можливість визначення запису на основі точної відповідності отримувача. Цим варіантом встановлення відповідності варто користуватися, якщо вам потрібні дані декількох отримувачів, які мають однакову назву бізнесу, але які розташовано у різних місцях.

  • Порівнювати за назвою з нижчого списку. Вибір цього варіанта вмикає встановлення відповідності за декількома різними і необов'язковими назвами для отримувача. Цим варіантом варто користуватися, якщо у вас є запис отримувача, який має різні назви бізнесу, але ви хочете, щоб усі імпортовані записи операцій, які буде ідентифіковано як відповідні, було пов'язано із одним записом отримувача у KMyMoney.

Для будь-якого з цих варіантів ви можете наказати програмі ігнорувати регістр символів у записі отримувача за допомогою позначення пунктуІгнорувати регістр або зняття з нього позначки.

Імпортування операцій

Встановлені вами критерії порівняння буде використано кожного разу, коли ви імпортуєте операції за допомогою інструменту імпортування QIF або користуєтеся для імпортування додатком, зокрема OFX або AqBanking. Якщо у полі отримувача імпортованої операції буде знайдено відповідник одного з ваших ключів порівняння отримувачів, операцію буде пов’язано з відповідним отримувачем з вашого списку. Отже, ключ порівняння «ТудиБанк» відповідатиме запису «ТУДИБАНК ВИШНЕВА ДОЛИНА, К» або навіть «СЮДИТУДИБАНК&КРЕДИТ». Звідси можна зробити висновок, що ключі порівняння слід обирати обережно.

Примітка

Якщо запис отримувача операції відповідає декільком ключам порівняння, KMyMoney довільним чином обере одного з відповідних отримувачів.