Меню «Параметри»

ПараметриПоказати пенал

Вмикає або вимикає показ панелі інструментів.

ПараметриПоказати смужку стану

Вмикає або вимикає показ смужки стану, де програма показує відомості щодо поступу виконання довготривалих дій, зокрема відкриття або збереження теки із файлами.

ПараметриПоказати зображення

Вмикає або вимикає попередній показ зображення обкладинки альбому.

ПараметриАвтоматично ховати мітки

Якщо цей пункт позначено, програма автоматично ховатиме порожні мітки. Розділи Файл, Мітка 1 і Мітка 2 можна згортати і розгортати вручну за допомогою натискання відповідних кнопок -/+.

ПараметриНалаштувати скорочення...

Відкрити діалогове вікно для визначення клавіатурних скорочень для більшості із функціональних можливостей програми. Клавіатурні скорочення можна призначити навіть для дій, які не мають відповідних пунктів меню або кнопок, наприклад для дій з переходу до наступного файла, попереднього файла або позначення усіх файлів.

ПараметриНалаштувати Kid3...

Відкрити діалогове вікно налаштовування, у якому передбачено сторінки налаштовування обробки міток, файлів, дій користувача та параметрів мережі.

Специфічні для міток параметри зібрано на сторінці Мітки, яку поділено на чотири вкладки: Мітка 1, Мітка 2, Мітка 3 і Усі мітки.

Якщо позначено пункт Позначати обрізані поля, обрізані у ID3v1.1 поля буде позначено червоним кольором. Текстові поля у ID3v1.1 можуть містити не більше 30 символів, а поле коментаря — не більше 28 символів. Крім того, передбачено обмеження на поля жанру та номерів доріжок. Тому ці поля може бути обрізано при імпортуванні або перетворенні із ID3v2. Обрізані поля і пункт файла буде позначено червоним кольором. Позначення буде знято після редагування відповідного поля.

За допомогою поля Кодування тексту для міток ID3v1 можна встановити набір символів, який буде використано для вмісту міток ID3v1. Стандартним кодуванням є ISO-8859-1, тому рекомендуємо не змінювати це значення. Втім, іноді кодування є іншим, отже, його можна встановити за допомогою цього пункту, щоб потім мітки ID3v1 можна було скопіювати до ID3v2, де передбачено підтримку Unicode.

За допомогою пункту Використати формат доріжка/загальна кількість доріжок можна керувати тим, буде містити поле номера доріжки у мітках ID3v2 простий номер доріжки чи номер доріжки із загальною кількістю доріжок у теці.

Якщо позначено пункт Жанр у текстовому форматі, а не у форматі числового рядка, усі записи жанрів у мітках ID3v2 буде збережено у текстовому форматі, навіть якщо існує відповідний код для жанрів ID3v1. Якщо цей пункт не позначено, записи жанрів, для яких існують коди ID3v1, буде збережено у форматі числа — коду жанру (у дужках для ID3v2.3). Отже, жанр «метал» буде збережено як «Metal» або «(9)», залежно від того, чи позначено цей пункт. Записи жанрів, яких немає у списку жанрів ID3v1, завжди зберігатимуться у форматі текстового рядка. Цей пункт налаштувань призначено для забезпечення сумісності із пристроями, які не здатні належним чином обробляти коди жанрів.

Якщо позначено пункт Файли WAV із фрагментом id3 нижнім регістром, фрагмент RIFF, який використовується для зберігання міток ID3v2 у файлах WAV, матиме назву «id3 », а не «ID3 ». Типово, у Kid3 та інших програмах, у яких використано TagLib, можна використовувати обидва варіанти — із малими і великими літерами при читанні даних файлів WAV, але для запису міток ID3v2 до файлів WAV «ID3 ». Оскільки існують програми, у яких передбачено обробку лише варіанта «id3 » (наприклад JRiver Media Center і foobar2000), ви можете скористатися цим пунктом для створення міток, які можна буде прочитати у відповідних програмах.

Якщо буде позначено пункт Позначати порушення стандарту, програма позначатиме поля, у яких виявлено порушення стандарту ID3v2, червоним кольором. Подробиці щодо порушення буде показано у форматі підказки:

  • Не повинна повторюватися

  • Не можна використовувати символ нового рядка

  • Не можна використовувати символ повернення каретки

  • Поле власника має бути непорожнім

  • Має бути числовим

  • Має бути числовим або «число/загалом»

  • Форматом є ДДММ

  • Форматом є ГГХХ

  • Формат є РРРР

  • Має починатися із року та символу пробілу

  • Має бути записом дати і часу у форматі ISO 8601

  • Має бути музичним ключем — 3 символи, A-G, b, #, m, o

  • Має містити код мови за ISO 639-2, 3 малі літери

  • Має бути кодом ISRC із 12 символів

  • Має бути списком рядків, відокремлених «|»

  • Містить зайвий пробіл

Документи щодо стандартів ID3 у мережі:

За допомогою пункту Кодування тексту можна визначити типове кодування, яке буде використано для кадрів ID3v2. Можна встановити значення ISO-8859-1, UTF16 або UTF8. Значення UTF8 не можна використовувати для кадрів ID3v2.3.0. Якщо ви встановите це значення для таких кадрів, програма використає замість нього UTF16. Для кадрів ID3v2.4.0 можна використовувати усі три кодування.

За допомогою пункту Версія, яку буде використано для нових міток можна визначити версію для новостворених міток ID3v2 — 2.3.0 або 2.4.0.

Кількість цифр номера доріжки — кількість цифр у полях номерів доріжок. Для доповнення номера доріжок до бажаної кількості цифр буде використано нулі. Наприклад, якщо встановлено значення кількості цифр 2, для доріжки із номером 5 буде встановлено значення «05».

Спадний список Назва поля коментаря стосується лише файлів Ogg/Vorbis і FLAC. За його допомогою можна встановити назву поля, яке використовуватиметься для коментарів. У різних програмах, здається, використовують різні назви. Наприклад, у xmms використано назву «COMMENT», а в Amarok — «DESCRIPTION».

Формат зображень у файлах Ogg/Vorbis визначається за допомогою поля Назва поля зображень, значеннями якого можуть бути METADATA_BLOCK_PICTURE або COVERART. Перша з назв є офіційним стандартом — використовується той самий формат, що і для зображень у мітках FLAC. COVERART є раннім неофіційним способом включення зображень до коментарів у файлах Vorbis. Цим форматом можна скористатися для забезпечення сумісності із застарілими програвачами.

Якщо позначено пункт Позначати, якщо більше за (у байтах), програма позначатиме червоним кольором пункти файлів, у яких розмір вбудованого зображення обкладинки у байтах перевищує вказане значення. Цим пунктом можна скористатися для пошуку файлів, у яких містяться надто великі зображення, показ яких не передбачено у деяких програмах і програвачах. Типовим значенням граничного розміру є 131072 байтів (128 кБ).

Полем Нетипові жанри можна скористатися для визначення жанрів, яких немає у стандартному списку жанрів, наприклад, жанру «Gothic Metal». Такі нетипові жанри буде показано у спадному списку Жанр на панелі Мітка 2. Для міток ID3v1.1 можна використовувати лише записи жанрів зі стандартного списку.

Списком нетипових жанрів можна також скористатися для звуження списку жанрів, які будуть доступними зі спадного списку Жанр до типового набору. Якщо у вашій збірці здебільшого міститься музика жанрів метал, готичний метал, старовинна музика та хард-рок, ви можете ввести саме ці жанри і позначити пункт Показувати лише нетипові жанри. Після цього у спадному списку Жанр на панелі Мітка 2 буде показано лише ці чотири жанри, і вам не доведеться шукати їх у повному списку жанрів. У нашому прикладі у списку мітки 1 буде показано лише жанри «Metal» і «Hard Rock», оскільки лише ці два нетипових жанри є у списку стандартних жанрів. Якщо пункт Показувати лише нетипові жанри не буде позначено, пункти нетипових жанрів буде розміщено наприкінці списку жанрів.

У Нетипових кадрах можна визначити до восьми нетипових назв кадрів, якими згодом можна буде користуватися як уніфікованими кадрами, наприклад, як кадрами швидкого доступу.

За допомогою списку Кадри швидкого доступу можна визначити типи кадрів, які завжди буде показано у розділі Мітка 2. Дані для таких кадрів можна буде додавати без попереднього натискання кнопки Додати. Порядок цих кадрів швидкого доступу можна змінити перетягуванням зі скиданням пунктів у списку.

Значення у спадному списку Назва поля номера доріжки стосується лише даних INFO RIFF. За його допомогою можна встановити назву поля, яке використовуватиметься для номерів доріжок. Назва поля номерів доріжок не визначається у початковому стандарті RIFF. У деяких програмах використовується «ITRK», у інших — «IPRT».

На панелі Формат міток містяться пункти, які пов'язано із форматуванням міток. Якщо позначено пункт Автоматично застосовувати формат, налаштування форматування буде використано автоматично під час редагування у полях для редагування тексту. Пункт Перевірка вмикає або вимикає засоби перевірки значень номера доріжки за загальною кількістю доріжок та значень дати і часу. За допомогою списку Перетворення регістрів можна застосувати до текстових даних такі режими перетворення: Без змін, Усі малі, Усі великі, Верхній регістр для першої літери та Усі перші літери верхнім регістром. Локаль для перетворення літер між верхнім і нижнім регістрами можна вибрати нижче за допомогою спадного списку. У списку замінників можна вибрати довільне перетворення рядків. Щоб додати нове перетворення, позначте комірку у стовпчику З, впишіть до неї текст, який слід замінити, а потім перейдіть до відповідної комірки у стовпчику На і впишіть рядок, на який слід замінити раніше вказаний текст. Якщо текст, який слід замінити починається і завершується символом похилої риски («/»), програма вважатиме, що вказано формальний вираз. Якщо у формальному виразі використано групи захоплення у круглих дужках, відповідні їм замінники \1, \2, ... у комірці стовпчика На буде замінено на рядок, який було захоплено у відповідній за номером групі. Щоб вилучити перетворення, встановіть для вмісту відповідної комірки у стовпчику З порожнє значення (наприклад, натисніть клавішу пробілу, а потім натисніть клавішу Backspace). Крім того, вставляти і вилучати рядки можна за допомогою контекстного меню, яке буде відкрито, якщо ви наведете вказівник миші на таблицю і клацнете правою кнопкою миші. Перетворення виконуватимуться, лише якщо позначено пункт Заміна рядків.

У таблиці Оцінка містяться дані прив'язки оцінки у зірочках до значень, які зберігатимуться у мітці. Список кадрів із даними щодо оцінок можна знайти у рядку «Оцінка» списку кадрів. Для цих кадрів можна вказати оцінку від однієї до п'яти зірочок. У різних форматах міток та різних програмах використовуються різні значення для прив'язки цієї оцінки у зірочках до значення, яке зберігається у мітці. Щоб показане Kid3 значення було правильним, використовується ця таблиця. Для застосування прив'язки програма шукає кадр із назвою із першого стовпчика, наприклад «RATING» у коментарях Vorbis або «IRTD» в INFO RIFF. Для міток ID3v2 використовується комбіноване значення, яке складається із ідентифікатора кадру «POPM» з кадру Popularimeter та його поля «Email», відокремленого крапкою. Тому існують різні значення назв для ID3v2, наприклад «POPM.Windows Media Player 9 Series» для прив'язки до значень у Windows Media Player та Explorer, і прості «POPM» для кадрів POPM із порожнім полем «Email». Оскільки може існувати декілька значень «POPM», важливим є їхні порядок. Коли Kid3 додає новий кадр Popularimeter, програма використовує перший запис «POPM» для визначення значення, яке слід записати до поля «Email». Це значення визначає прив'язку, яку буде використано для оцінок у зірочках. Перший запис також використовується, якщо не буде знайдено ніякого значення. Тому перший запис у таблиці є типовим записом.

Окрім стовпчика Назва, у якому містяться назви значень, у таблиці передбачено стовпчики від 1 до 5 для значень параметрів, які буде записано до мітки, якщо доріжці буде призначено відповідну оцінку у зірочках. З іншого блоку, значення визначають кількість зірочок, які буде показано для значення, яке зберігається у кадрі. Нехай, наприклад, у рядку таблиці містяться значення 1, 64, 128, 196, 255. Порогові значення для кількості зірочок, які буде показано для оцінок, які лежать між цими значеннями, сумісні із тими, які використовують у Windows® Explorer.

Таблиця 3.2. Запис у таблиці оцінок

Назва12345
POPM164128196255
Діапазон1-3132-9596-159160-223224-255

На сторінці Файли можна позначити пункт Завантажувати останні відкриті файли, щоб наказати Kid3 під час наступного запуску відкривати і позначати останній вибраний файл. Пункт Не змінювати часові позначки файлів можна позначити, щоб програма зберігала часову позначку під час внесення змін до файла. За допомогою пункту Назва файла для обкладинки можна вказати назву файла, який буде використано як типове зображення для вбудовування при експортуванні даних до файла. За допомогою пункту Кодування тексту (експортування, список відтворення) можна визначити кодування, яке програма використовуватиме при записі даних до файлів. Типове кодування (System) можна, наприклад, змінити, якщо ви маєте намір використовувати списки відтворення на іншому пристрої.

Якщо позначено пункт Позначати зміни, змінені поля буде позначено сірим тлом для мітки.

Розділ Список файлів визначає те, які файли буде показано на панелі списку файлів. Пунктом Фільтр можна скористатися для обмеження спектра записів у списку до файлів із підтримуваними суфіксами назв. Щоб явним чином вказати, які теки слід показати у списку файлів, або виключити певні теки, можна скористатися пунктами Включити теки та Виключити теки. У відповідних полях можна вказати вирази шаблонів, наприклад */Музика/*, щоб включити лише вміст теки Музика, або */iTunes/*, щоб виключити теку iTunes зі списку файлів. Якщо потрібно вказати декілька виразів для фільтрування, вирази слід відокремити пробілом або крапкою з комою.

За допомогою кнопок Назва файла з мітки і Мітка з назви файла у розділі Формат можна відкрити діалогові вікна для редагування форматів, які будуть доступними у спадних списках Формат (при натисканні кнопок зі стрілками вгору і вниз), які можна знайти у розділі Файл головного вікна програми.

Кнопкою Список відтворення можна скористатися для редагування форматів назв файлів, доступ до яких здійснюється за допомогою вікна Створення списку відтворення.

У розділі Формат назв файлів містяться пункти для форматування назв файлів. Це ті самі пункти, які доступні у розділі Формат міток.

Крім того, можна встановити значення Максимальна довжина для назв файлів. У більшості сучасних файлових систем встановлено обмеження у 255 символів, але якщо вам потрібно записати файли на компакт-диск, вам слід встановити обмеження у 64 символів. Якщо позначено пункт Використовувати для назв списків відтворення і тек, формат назв файлів буде використано при створенні списків відтворення та перейменуванні тек.

На сторінці Дії користувача розташовано таблицю із командами, доступ до яких можна отримати з контекстного меню панелі списку файлів. Для відповідальних дій, зокрема вилучення файлів, рекомендуємо позначати пункт у стовпчику Підтвердження, щоб програма показувала діалогове вікно підтвердження дії до її виконання. Можете позначити пункт у стовпчику Виведення, щоб переглянути виведені командою до консолі дані (стандартне виведення і виведення помилок). У стовпчику Назва буде показано пункт команди, який буде показано у контекстному меню. У стовпчику Команда буде наведено рядок команди, яку буде виконано. Аргументи можна передавати за допомогою таких кодів:

  • %F %{files} Шляхи до файлів (список, якщо позначено декілька файлів)

  • %f %{file} Шлях до окремого файла

  • %uF %{urls} Адреси (список, якщо позначено декілька файлів)

  • %uf %{url} Адреса окремого файла

  • %d %{directory} Тека

  • %s %{title} Заголовок (твору)

  • %a %{artist} Виконавець

  • %l %{album} Альбом

  • %c %{comment} Коментар

  • %y %{year} Рік

  • %t %{track} Доріжка (наприклад 01)

  • %t %{track.n} Доріжка і шириною поля n (наприклад 001 для %{track.3})

  • %T %{tracknumber} Доріжка (без початкових нулів, наприклад 1)

  • %g %{genre} Жанр

  • %b %{browser} Команда для запуску браузера

  • %q %{qmlpath} Базова тека супутніх файлів QML

Можна встановити як команду спеціальний код — @separator — для вставляння роздільника у контекстне меню дій користувача. Щоб додати пункти меню як підменю, додайте навколо них команди @beginmenu і @endmenu. Назва підменю визначатиметься стовпчиком Name команди @beginmenu.

Для виконання скриптів QML як назву команди слід використовувати @qml. Шлях до скрипту QML передається як параметр. Скрипти з пакунка з програмою зберігаються у теці %{qmlpath}/script/Linux® це типово /usr/share/kid3/qml/script/, у Windows — qml/script/ у теці встановлення, а у macOS® у теці програми — kid3.app/Contents/Resources/qml/script/). Нетипові скрипти можуть зберігатися у будь-якій теці. Якщо у коді QML використовуються компоненти графічного інтерфейсу, замість @qml слід використовувати @qmlview. Скрипту QML передаються додаткові параметри, доступ до яких надає функція getArguments(). Огляд деяких функцій і властивостей, які доступні у QML можна знайти у додатку щодо інтерфейсу QML.

Команду, яку буде вставлено замість %{browser}, можна визначити у полі Переглядач інтернету, яке розташовано вище. Командами, які починаються з %{browser} можна скористатися для отримання з інтернету даних щодо звукових файлів. Приклад:

%{browser} http://lyricwiki.org/%u{artist}:%u{title}

Ця команда надішле запити щодо тексту поточної пісні до LyricWiki. Літера «u» у %u{artist} та %u{title} означає, що це закодовані у форматі URL дані щодо виконавця %{artist} та назви композиції %{title}. Ви можете без проблем створити власні запити у подібний спосіб. Наприклад, створити запит для пошуку зображень у Google:

%{browser} http://images.google.com/images?q=%u{artist}%20%u{album}

Щоб додати зображення обкладинки альбому до мітки 2, ви можете просто пошукати зображення у Google або Amazon за допомогою наведених вище команд. Зображення можна буде додати до мітки перетягуванням зі скиданням. Ви також можете додати зображення за допомогою натискання кнопки Додати, потім вибрати кадр «Зображення» і імпортувати файл зображення або вставити зображення з буфера обміну даними. Кадри зображень передбачено у мітках ID3v2, MP4, FLAC, Ogg та ASF.

Щоб додати записи до таблиці або вилучити їх з неї, можна скористатися контекстним меню.

На сторінці Мережа передбачено лише одне поле для вставляння адреси проксі сервера та додаткового визначення порту, відокремленого від адреси двокрапкою. Проксі-сервер буде використано при імпортування даних з інтернет сервера, якщо позначено відповідний пункт.

За допомогою сторінки Додатки можна вмикати або вимикати доступні додатки. Додатки поділено на два розділи. У списку Додатки метаданих і пріоритетність містяться пункти додатків для підтримки форматів звукових файлів. Порядок додатків у списку є важливим, оскільки програма використовує їх за списком з першої позиції до останньої. Підтримку деяких форматів реалізовано за допомогою декількох додатків, тому програма відкриватиме файли за допомогою першого додатка зі списку, у якому передбачено підтримку відповідних файлів. Підтримку більшості форматів передбачено у додатку TaglibMetadata. Якщо пункт цього додатка перебуває на вершині списку, його буде використано для відкриття більшості файлів. Якщо ви хочете скористатися іншим додатком для певного формату файлів, вам слід розмістити його пункт перед пунктом додатка TaglibMetadata у списку. Подробиці щодо додатків метаданих та відомості щодо того, чому варто використовувати той чи інший додаток замість TagLib наведено нижче.

  • Id3libMetadata: використовує id3lib для міток ID3v1.1 і ID3v2.3 у файлах MP3, MP2, AAC. Має дещо ширший спектр підтримуваних типів файлів за TagLib.

  • OggFlacMetadata: використовує libogg, libvorbis, libvorbisfile для файлів Ogg і, додатково, libFLAC++ і libFLAC для файлів FLAC. Ці бібліотеки є офіційними бібліотеками підтримки відповідних форматів.

  • TaglibMetadata: використовує бібліотеку TagLib, у якій реалізовано підтримку багатьох форматів файлів звукових даних. Може бути використана для усіх файлів звукових даних, підтримку яких передбачено у Kid3.

  • Mp4v2Metadata: mp4v2 було використано у початкових версіях Kid3 для забезпечення роботи із файлами M4A. Можна скористатися, якщо виникають проблеми із підтримкою M4A у TagLib.

У розділі Доступні додатки буде наведено список решти додатків. Порядок додатків у цьому списку не є важливим. Додатки можна вмикати і вимикати за допомогою відповідних полів для позначок.

  • AmazonImport: використовується для пункту Імпортувати з Amazon....

  • DiscogsImport: використовується для пункту Імпортувати з Discogs....

  • FreedbImport: використовується для пункту Імпортувати з gnudb.org....

  • MusicBrainzImport: використовується для пункту Імпортувати з Випуск MusicBrainz....

  • AcoustidImport: використовується для пункту Імпортувати з Відбиток MusicBrainz..., працездатність якого залежить від бібліотек Chromaprint та libav.

Додатки, які вимкнено, не завантажуватимуться. Цим можна скористатися для оптимізації вживання ресурсів та часу запуску. Змінені на цій сторінці параметри набудуть чинності лише після перезапуску Kid3.