Меню «Інструменти»

ІнструментиЗастосувати формат назв файлів

Якщо знято позначку з пункту Автоматично застосувати формат для форматування назви файла у діалоговому вікні налаштувань програми, цим пунктом меню можна скористатися для застосування налаштованого формату до назв позначених файлів. Ним також можна скористатися для перевірки того, чи відповідають назви файлів налаштованому формату: просто застосуйте формат до усіх збережених файлів, а потім перевірте, чи не було внесено зміни до якогось із них (тобто, перевірте, чи не було позначено якийсь із пунктів файлів піктограмою диска на панелі списку файлів).

ІнструментиЗастосувати формат мітки

Якщо знято позначку з пункту Автоматично застосувати формат для форматування мітки у діалоговому вікні налаштувань програми, цим пунктом меню можна скористатися для застосування налаштованого формату до міток позначених файлів. Ним також можна скористатися для перевірки того, чи відповідають мітки файлів налаштованому формату: просто застосуйте формат до усіх збережених файлів, а потім перевірте, чи не було внесено зміни до якогось із них (тобто, перевірте, чи не було позначено якийсь із пунктів файлів піктограмою диска на панелі списку файлів).

ІнструментиЗастосувати кодування тексту

Встановити Кодування тексту, яке вказано на сторінці ПараметриНалаштувати Kid3...Розділ «Мітки»Вкладка «Мітка 2» до усіх позначених файлів. Якщо вибрано варіант кодування UTF8, для міток ID3v2.3.0 буде використано UTF16, оскільки у цій версії формату не передбачено підтримки UTF8.

ІнструментиПерейменувати теку...

За допомогою цього діалогового вікна можна автоматично перейменувати поточну відкриту теку за мітками у файлах. Попередньо визначено декілька форматів, за допомогою яких можна включити до назви теки дані щодо виконавця, альбому та року випуску. Також передбачено можливість визначення нетипового формату та кнопку Змінити для редагування наявних форматів. Для вставлення значень міток до назви теки передбачено такі спеціальні коди:

  • %s %{title} Заголовок (твору)

  • %a %{artist} Виконавець

  • %l %{album} Альбом

  • %c %{comment} Коментар

  • %y %{year} Рік

  • %t %{track} Доріжка (наприклад 01)

  • %t %{track.n} Доріжка і шириною поля n (наприклад 001 для %{track.3})

  • %T %{tracknumber} Доріжка (без початкових нулів, наприклад 1)

  • %g %{genre} Жанр

  • %{dirname} Назва теки (наприклад %{year" "}%{dirname} додасть запис року перед поточною назвою теки)

  • %{max-year} Максимальне знайдене значення року для цієї теки, також можна використовувати із кодами, відмінними від «year»

  • %{min-year} Мінімальне знайдене значення року для цієї теки

  • %{unq-year} Унікальне знайдене значення року для цієї теки або порожнє значення, якщо унікального не знайдено

Якщо у записі формату буде виявлено роздільник тек, «/», буде створено декілька вкладених тек. Якщо ви хочете створити теку, а не перейменовувати поточну теку, у списку Дія позначте пункт Створити теку, замість Перейменувати теку. Джерелом даних мітки можна вибрати Мітка 1 і Мітка 2, Мітка 1 або Мітка 2. Попередній перегляд виконання дії з перейменування можна бачити у розділах З та До діалогового вікна.

За допомогою цього пункту можна одночасно перейменувати декілька тек.

ІнструментиПронумерувати доріжки...

Якщо номери доріжок у мітках не встановлено, або встановлено помилкові значення, за допомогою цього пункту можна пронумерувати доріжки автоматично за зростанням. Початковий номер можна вказати у діалоговому вікні. Якщо слід пронумерувати лише частину доріжок, слід позначити відповідні пункти у списку файлів.

Якщо позначено пункт Загальна кількість доріжок, у мітках також буде встановлено кількість доріжок.

Можлива нумерація доріжок у декількох теках одночасно. Теки має бути розгорнуто і позначено.

Якщо позначено пункт Скидати лічильник для кожної з тек, нумерація доріжок перезапускатиметься із вказаного числа для кожної теки, якщо позначено декілька тек.

Діалоговим вікном нумерування доріжок можна також скористатися для форматування наявних номерів доріжок без зміни значень, якщо зняти позначку ліворуч від пункту початковий номер. Загальну кількість доріжок буде додано, якщо позначено відповідний пункт, яким можна скористатися для додавання даних щодо загальної кількості доріжок до усіх позначених файлів. Якщо вам потрібне лише форматування наявних номерів, слід також зняти позначку з цього пункту.

ІнструментиФільтрувати...

Фільтруванням можна скористатися для того, щоб наказати програмі показувати лише ті файли, які відповідають певним критеріям. Фільтрування є корисним, якщо ви хочете упорядкувати велику збірку і виконати редагування лише тих файлів, які не відповідають бажаній схемі. У виразі, який визначає, які файли слід показувати, слід використовувати ті самі коди форматування, які використовуються під час форматування назв файлів при імпортуванні та експортуванні даних.

  • %s %{title} Заголовок (твору)

  • %a %{artist} Виконавець

  • %l %{album} Альбом

  • %c %{comment} Коментар

  • %y %{year} Рік

  • %t %{track} Доріжка (наприклад 01)

  • %t %{track.n} Доріжка і шириною поля n (наприклад 001 для %{track.3})

  • %T %{tracknumber} Доріжка (без початкових нулів, наприклад 1)

  • %g %{genre} Жанр

  • %f %{file} Назва файла

  • p %{filepath} Абсолютний шлях до файла

  • %e %{extension} Суфікс назви файла

  • %O %{tag1} Формат мітки 1 (ID3v1.1 або порожнє значення, якщо мітки не існує)

  • %o %{tag2} Формат мітки 2 (ID3v2.3.0, ID3v2.4.0, ID3v2.2.0, ID3v2.2.1, Vorbis, APE, MP4, ASF або порожнє значення, якщо мітки не існує)

  • %b %{bitrate} Бітова швидкість у кбіт/с

  • %v %{vbr} VBR або порожнє значення (лише для ID3v2.3 з id3lib)

  • %r %{samplerate} Частота дискретизації у Гц

  • %m %{mode} Режим каналів (стерео або з'єднане стерео)

  • %h %{channels} Кількість каналів (1 або 2)

  • %k %{codec} Кодек (наприклад MPEG 1 Layer 3, MP4, Ogg Vorbis, FLAC, MPC, APE, ASF, AIFF, WAV)

  • %w %{marked} Позначення, дорівнює 1, якщо файл містить позначку (наприклад, через обрізання або порушення стандартів), є порожнім, якщо позначок немає

  • %1a %{artist}, ... Використовувати префікс 1 для отримання значень мітки 1

  • %2a %2{artist}, ... Використовувати префікс 2 для отримання значень мітки 2

Ці коди буде замінено значеннями із файла, а рядки-результати може бути порівняно за допомогою таких операцій:

  • s1 equals s2: виконується, якщо s1 дорівнює s2.

  • s1 contains s2: виконується, якщо s1 містить s2, тобто s2 є підрядком s1.

  • s matches re: виконується, якщо s відповідає формальному виразу re.

Вирази, обчислення яких дає значення true, буде замінено на 1, ті, обчислення яких дає false, — на 0. Значення істинності (true) може бути представлене як 1, true, on або yes, значення хибності (false) — як 0, false, off або no. Булевими діями є not, and, or (у цьому порядку пріоритетності). Ці дії можна групувати за допомогою дужок.

Ось декілька попередньо визначених правил фільтрування, які можуть слугувати прикладами для ваших власних виразів:

Всі

Те, що список файлів підлягає фільтруванню, позначається записом «[відфільтровано]» у заголовку вікна. За допомогою цього пункту можна зняти фільтрування, і усі файли буде знову показано. У відповідному фільтрі використовується порожній вираз, але значення «true» для фільтра теж призведе до того самого результату.

Невідповідність міток назвам файлів

not (%{filepath} contains "%{artist} - %{album}/%{track} %{title}")

Перевіряє, чи відповідає шлях до файла формату назви файла. Це правило автоматично синхронізується зі змінами у форматі назв файлів.

Немає мітки 1

%{tag1} equals ""

Показує лише ті файли, у яких немає мітки 1.

Немає мітки 2

%{tag2} equals ""

Показує лише ті файли, у яких немає мітки 2.

Мітка ID3v2.3.0

%{tag2} equals "ID3v2.3.0"

Показує лише ті файли, у яких є мітка ID3v2.3.0.

Мітка ID3v2.4.0

%{tag2} equals "ID3v2.4.0"

Показує лише ті файли, у яких є мітка ID3v2.4.0.

Мітка 1 != Мітка 2

not (%1{title} equals %2{title} and %1{album} equals %2{album} and %1{artist} equals %2{artist} and %1{comment} equals %2{comment} and %1{year} equals %2{year} and %1{track} equals %2{track} and %1{genre} equals %2{genre})

Показує файли, у яких значення мітки 1 не збігається зі значенням мітки 2.

Мітка 1 == Мітка 2

%1{title} equals %2{title} and %1{album} equals %2{album} and %1{artist} equals %2{artist} and %1{comment} equals %2{comment} and %1{year} equals %2{year} and %1{track} equals %2{track} and %1{genre} equals %2{genre}

Показує файли, у яких значення мітки 1 і значення мітки 2 збігаються.

Незавершені

%{title} equals "" or %{artist} equals "" or %{album} equals "" or %{year} equals "" or %{tracknumber} equals "" or %{genre} equals ""

Показує файли, у яких значення стандартних міток (заголовок, виконавець, альбом, дата, номер композиції, жанр) є порожніми.

Зображення не вказано

%{picture} equals ""

Показує лише ті файли, у яких немає зображення.

Позначено

not (%{marked} equals "")

Показує лише файли, які було позначено, оскільки у них порушено стандарт ID3, їх обрізано або зображення обкладинки альбому у них є надто великим.

Нетиповий фільтр

Виберіть цей пункт для додавання власного фільтра. Наприклад, якщо ви хочете створити фільтр, який пропускав би лише виконавців, назва яких починається із «The», замініть «Нетиповий фільтр» назвою «The-групи» і натисніть клавішу Enter. Далі, вставте такий вираз до поля для редагування тексту:

%{artist} відповідає «The.*»

Далі, натисніть кнопку Зберегти параметри. Натисніть кнопку Застосувати для фільтрування списку файлів. Усі оброблені файли буде показано у текстовому форматі із додаванням до запису символу «+», якщо файл проходить фільтрування, і символу «-», якщо не проходить. Після завершення фільтрування буде показано лише ті файли, запис виконавця у яких починається із рядка «The», у заголовку вікна ви побачите запис «[відфільтровано]».

ІнструментиПеретворити ID3v2.4 на ID3v2.3

Якщо у позначених файлах зберігаються мітки ID3v2.4, їх буде перетворено до формату ID3v2.3. Кадри, підтримки яких не передбачено у TagLib, буде відкинуто. Перетворення буде виконано лише для файлів без незбережених змін.

ІнструментиПеретворити ID3v2.4 на ID3v2.3

Якщо у позначених файлах зберігаються мітки ID3v2.4, їх буде перетворено до формату ID3v2.3. Перетворення буде виконано лише для файлів без незбережених змін.

ІнструментиВідтворити

Відкрити просту панель інструментів для відтворення звукових файлів. На панелі буде показано кнопки для простих дій (Старт/Пауза, Зупинити відтворення, Попередня композиція, Наступна композиція, Закрити), повзунки для позиціювання та гучності та засіб показу поточної позиції. Якщо позначено декілька файлів, буде відтворено позначені композиції. Якщо нічого не позначено, програма відтворить усі файли.

Перемкнутися між показом часу, що минув, і часу, що залишився, можна клацанням на дисплеї.