Розділ 3. Довідка щодо команд

Елементи графічного інтерфейсу

Графічний інтерфейс Kid3 поділено на шість розділів: ліворуч розташовано панелі файлів і тек, праворуч — панелі Файл, Мітка 1, Мітка 2 і Мітка 3 .

Для навігації між різними розділами за допомогою клавіатури передбачено декілька клавіатурних скорочень. У розділах міток клавіатурними скороченнями можна скористатися, якщо не виконується редагування тексту, або якщо курсор перебуває у першому стовпчику таблиці.

  • Alt+: перейти до попереднього розділу (Command+[ у macOS®)

  • Alt+: перейти до наступного розділу (Command+] у macOS®)

  • Ctrl+Shift+V: з іншої мітки

  • Ctrl+C: копіювати

  • Ctrl+V: вставити

  • Shift+Delete: вилучити

  • F2: редагувати

  • Insert: додати

  • Delete: вилучити

Список файлів

Список файлів складається із назв усіх тих файлів у відкритій теці, які відповідають вибраному фільтру назв файлів (typically *.mp3 *.ogg *.opus *.dsf *.flac *.mpc *.aac *.m4a *.m4b *.m4p *.mp4 *.mp2 *.spx *.tta *.wv *.wma *.wav *.aiff *.ape). Можна позначати один або декілька файлів. Щоб зняти позначення з усіх файлів, клацніть у довільному порожньому місці під пунктами у списку. Позначення визначає файли, над якими виконуватимуться дії унаслідок натискання кнопок, опис яких наведено нижче.

Окрім стовпчика Назва, параметри файла буде показано у стовпчиках Розмір, Тип, Дата зміни. Стовпчики можна приховувати зняттям позначки з відповідного пункту у контекстному меню смужки заголовків списку. Порядок стовпчиків можна змінювати перетягуванням із скиданням. Упорядкування пунктів у списку за вмістом стовпчика можна змінювати клацанням на заголовку стовпчика.

Крім того, у стовпчиках списку файлів може бути показано і редаговано значення стандартних міток.

Ліворуч від назви може бути показано піктограму: диск на позначення файлів, до яких було внесено зміни, або дані щодо того, які мітки встановлено (V1, V2, V1V2 або NO TAG; піктограму не буде показано, якщо читання даних з файла ще не виконувалося).

Пункти тек буде показано із піктограмою теки. Якщо теку відкрито, її файли буде показано у форматі ієрархічного списку. Після позначення файлів у підтеках можна виконувати дії над файлами, які зберігаються у різних теках. Це корисно, якщо музичну збірку організовано так, що тека кожного виконавця містить підтеки із альбомами цього виконавця.

Клацанням правою кнопкою миші у списку файлів можна відкрити контекстне меню із такими пунктами:

  • Розгорнути всі: розгортає усі ієрархії тек (лише поточну ієрархію, якщо натиснуто клавішу Shift)

  • Згорнути всі: згортає усі ієрархії тек

  • Перейменувати: змінити назву файла

  • Пересунути до смітника: пересунути файл до смітника

  • Відтворити: відтворити файл, див. відтворення. Якщо позначеним файлом є файл списку відтворення, буде відтворено файли зі списку відтворення.

  • Змінити: редагувати список відтворення, див. редагування списку відтворення.

  • Наступні пункти є командами користувача, які можна визначити за допомогою вкладки Дії користувача діалогового вікна налаштовування Kid3. Там також можна увімкнути відтворення у відповідь на подвійне клацання.

    Якщо позначено пункт Позначати файл при програванні, програма автоматично позначатиме композицію, яка зараз відтворюється, у списку файлів.

Редагування списку відтворення

Список відтворення можна створити порожнім або таким, що містить композиції у певній теці, див. створення списку відтворення. Файл списку відтворення, створений у такий спосіб, можна редагувати після подвійного клацання лівою кнопкою миші або використання пункту Змінити контекстного меню списку файлів. Кожна з цих двох дій призведе до відкриття списку записів у списку відтворення. У програмі передбачено можливість відкриття декількох списків відтворення одночасно.

Нові записи можна додавати перетягуванням зі скиданням зі списку файлів, програми для керування файлами або іншого списку відтворення. Якщо запис перетягнуто із іншого списку відтворення, його буде пересунуто або скопійовано, залежно від системи. Щоб викликати іншу дію, натисніть клавішу Shift, Ctrl або Alt, відповідно (для копіювання замість пересування у macOS®). Переупорядковування пунктів у списку можна також здійснювати перетягуванням зі скиданням. Крім того, пункти у списку можна пересувати за допомогою клавіатурних скорочень Ctrl+Shift+ і Ctrl+Shift+macOS® слід натискати Command замість Ctrl). Вилучити запис можна натисканням клавіші Del.

Будь ласка, зауважте таке: для перетягування пунктів зі списку їх слід захоплювати за ліву частину (поряд із піктограмами); захоплення за праву частину призведе до виконання процедури позначення декількох пунктів. Отже, вам буде доволі просто виконати обидві ці дії.

Після внесення змін до списку відтворення їх можна або зберегти за допомогою натискання кнопки Зберегти, або відкинути натисканням кнопки Скасувати. Якщо ви спробуєте закрити вікно програми, буде показано попередження із пропозицією зберегти усі незбережені зміни.

Доріжки, які позначено у списку відтворення, буде автоматично позначено у списку файлів. Це уможливить редагування їхніх міток.

Щоб виконати дію над списком відтворення, слід позначити його файл у списку файлів. Пункт Змінити контекстного меню відкриває діалогове вікно, яке описано у цьому розділі, а пункт Відтворити запускає програвач мультимедійних даних із композиціями зі списку відтворення. Над списками відтворення можна виконувати дії, які визначено користувачем. Наприклад, можна виконати дію Експортувати список відтворення до теки, яка копіює файли зі списку відтворення до теки.

Список тек

У списку тек містяться назви підтек у відкритій теці, а також пункти поточної теки (.) та батьківської теки (..). За допомогою цього списку ви можете швидко змінити теку, не використовуючи пункт меню Відкрити... або перетягування зі скиданням.

Видимість стовпчиків, порядок стовпчиків та упорядкування записів у стовпчику можна налаштувати у спосіб, опис якого наведено у розділі щодо списку файлів.

Файл

Показує дані щодо кодування (MP3, Ogg, Opus, DSF, FLAC, MPC, APE, MP2, MP4, AAC, Speex, TrueAudio, WavPack, WMA, WAV, AIFF), бітової швидкості, частоти дискретизації, кількості каналів та тривалості відтворення файла.

У полі для редагування Назва міститиметься назва файла (якщо позначено лише один файл). Якщо змінити цю назву, файл буде перейменовано, щойно ви скористаєтеся командою збереження змін.

У спадному списку та рядку для редагування тексту Формат міститься запис формату, який буде використано при створенні назви файла із першої або другої мітки. Назва файла може містити довільні символи, навіть назву теки, яку слід відокремити від назви файла символом похилої риски, але щоб перейменування можна було виконати, відповідна тека вже має існувати. Для вставляння значень міток до назви файла можна скористатися такими спеціальними кодами:

  • %s %{title} Заголовок (твору)

  • %a %{artist} Виконавець

  • %l %{album} Альбом

  • %c %{comment} Коментар

  • %y %{year} Рік

  • %t %{track} Доріжка (наприклад 01)

  • %t %{track.n} Доріжка і шириною поля n (наприклад 001 для %{track.3})

  • %T %{tracknumber} Доріжка (без початкових нулів, наприклад 1)

  • %g %{genre} Жанр

  • %{ignore} Ігнорується при створенні міток на основі назви файла

Коди форматів не обмежено наведеними вище прикладами. Ви можете скористатися будь-якими назвами кадрів, наприклад уніфікованими назвами кадрів, зокрема %{albumartist}, %{discnumber.1}, %{bpm}, або специфічними для формату назвами, зокрема %{popm}.

Можна дописувати рядки на початку або у кінці рядка замінника для коду формату. Для цього слід додати відповідні рядки у подвійних лапках всередині фігурних дужок коду формату. Такі рядки буде додано до рядка-результату, лише якщо код формату дає непорожнє значення. Наприклад, якщо назва файла має містити одразу заголовок і підзаголовок, можна скористатися у рядку формату записом %{title} [%{subtitle}]. Але використання такого формату призведе до завершення рядка назви комбінацією [], якщо у файлі не зберігається мітки підзаголовка. Щоб уникнути додавання таких порожніх квадратних дужок, якщо підзаголовок порожній, слід скористатися рядком формату %{title}%{" ["subtitle"]"}. Таким чином, у записі результату не буде початкового пробілу і дужок, якщо запису підзаголовка не існує.

Список доступних форматів можна редагувати за допомогою діалогового вікна, яке програма відкриває у відповідь на натискання кнопки Назва файла з мітки на вкладці Файл діалогового вікна параметрів програми.

Другим спадним списком Формат (зі стрілочкою вниз) можна скористатися для створення міток на основі назви файла. Якщо формат назви файла не відповідає визначеному тут взірцю, програма спробує скористатися декількома широковикористовуваними форматами.

У спадному списку ви знайдете декілька типових форматів назв файлів. Втім, передбачено можливість введення до рядка для редагування тексту вашого власного варіанта форматування.

Список доступних форматів можна редагувати за допомогою діалогового вікна, яке програма відкриває у відповідь на натискання кнопки Мітка з назви файла на вкладці Файл діалогового вікна параметрів програми.

На внутрішньому рівні, формальний вираз будується з кодів форматів. Якщо вам потрібні додаткові можливості із форматування формальних виразів, формат для створення міток на основі назв файлів можна вказати як повноцінний формальний вираз із захопленням підрядків, перед якими вказують коди форматів. Наприклад, щоб видобути номери композицій без вилучення початкових нулів, можна скористатися таким форматом: /%{track}(\d+) %{title}(.*).

З: Мітка 1, Мітка 2: визначити назву файла за допомогою вибраного формату і першої мітки або другої мітки, відповідно.

До: Мітка 1, Мітка 2: мітки встановлюються з назви файла. Спочатку використовується формат, вказаний у полі Формат. Якщо наявна назва файла не відповідає вказаному формату, програма спробує скористатися такими форматами:

  • Виконавець - Альбом/Доріжка Композиція

  • Альбом/Доріжка - Виконавець - Композиція

  • /Виконавець - Альбом - Доріжка - Композиція

  • Альбом/Виконавець - Доріжка - Композиція

  • Альбом/Виконавець - Композиція

  • Виконавець/Альбом/Доріжка Композиція

Якщо позначено лише один файл, пункти графічного інтерфейсу буде заповнено значеннями, які видобуто з назви файла. Якщо позначено декілька файлів, мітки файлів буде безпосередньо встановлено за назвами файлів.

Мітка 1

Рядки для редагування тексту для пунктів Заголовок, Виконавець, Альбом, Коментар, Дата, Номер доріжки і Жанр використовуються для редагування відповідних значень у першій мітці позначених файлів. Значення буде змінено, якщо зміниться позначення файлів або перед виконанням дій Зберегти і Вийти, якщо позначено відповідне поле ліворуч від поля назви файла. Це корисно, якщо ви хочете змінити лише деякі значення, а інші лишити незмінними.

Якщо позначено один файл, програма позначить усі пункти, а у віджетах рядків для редагування тексту міститимуться значення, які буде виявлено у мітках відповідного файла. Якщо мітки у файлі не знайдено, буде показано відповідне порожнє значення, тобто порожній рядок для полів Заголовок, Виконавець, Альбом та Коментар, 0 для числових полів Дата і Номер доріжки і порожнє вибране значення для спадного списку Жанр. Значення можна змінювати, і якщо позначено відповідний пункт, їх буде встановлено для вибраного файла після зміни позначення. Відповідний файл буде позначено як змінений піктограмою диска на панелі списку файлів, але сам файл лишатиметься незмінним, аж доки не буде віддано команду Зберегти.

Якщо позначено декілька файлів, буде показано лише значення, які є ідентичними для усіх файлів. В усіх інших полях буде показано порожні значення, як це описано вище. Усі поля для позначення пунктів буде спорожнено, щоб уникнути небажаних змін. Якщо значення слід встановити для усіх файлів, ви можете виконати його редагування, і програма автоматично позначить відповідний пункт. Значення буде встановлено для усіх позначених файлів, якщо позначення змінено. Зберегти внесені зміни можна за допомогою пункту Зберегти.

За допомогою позначок також можна керувати дією більшості команд, зокрема копіювання, вставлення та перенесення даних між мітками 1 і 2. Щоб спростити роботу із декількома файлами одночасно, коли усі поля для позначок є порожніми, ці команди працюють однаково, якщо усі поля позначено і якщо усі поля не позначено.

З мітки 2: поля мітки 1 встановлюються на основі відповідних значень у мітці 2. Якщо позначено один файл, пункти графічного інтерфейсу буде заповнено значеннями з мітки 2. Якщо позначено декілька файлів, мітки файлів буде встановлено безпосередньо.

Копіювати: заповнити буфер копіювання значеннями з мітки 1. Лише значення із позначених пунктів буде використано у наступних командах вставлення.

Вставити: вставити значення із буфера копіювання до поля графічного інтерфейсу.

Вилучити: у результаті натискання цієї кнопки усі поля у графічному інтерфейсі буде спорожнено. Якщо зберегти після цього редагований файл, у ньому не міститиметься мітки 1.

Мітка 2

За допомогою графічного інтерфейсу можна керувати цим параметром у спосіб, який описано у розділі щодо параметра Мітка 1, але розміри рядків не обмежено.

Для мітки 2 у полі Жанр ви можете використовувати власні значення, окрім жанрів зі спадного списку. Просто введіть потрібну вам назву жанру у поле для редагування тексту.

Мітка 2 не може містити лише ті самі значення, що і у мітці 1. Формат будується у гнучкий спосіб з декількох кадрів, які самі складуються із декількох полів. Таблиця мітки 2 показує усі кадри, які є доступними у позначеному файлі.

Змінити: відкриває вікно, за допомогою якого можна редагувати усі поля позначеного кадру. Якщо позначено декілька файлів, редаговані поля застосовуються до усіх позначених файлів, які містять такий кадр.

Додати: буде показано засіб створення запиту вибору типу кадру. За його допомогою може бути змінено і додано до файла кадр позначеного типу. Це працює також для додавання кадру до декількох позначених файлів.

Вилучити: вилучає позначений кадр із позначених файлів.

Напис Сюди можна перетягти зображення обкладинки буде показано, якщо у файлі не міститься вбудованого зображення обкладинки. Зображення можна додати перетягуванням зі скиданням з браузера або програми для керування файлами. Після перетягування зображення буде показано у відповідній позиції. Передбачено можливість редагування або додавання кадрів подвійним клацанням на відповідному полі.

Мітка 3

У деяких файлах може бути більше за дві мітки. Для таких файлів програма показує третій розділ мітки. Розділ Мітка 3 може бути у таких файлах:

  • файли MP3 можуть містити мітку ID3v1.1, мітку ID3v2 (2.3.0 або 2.4.0), а у третьому розділі — мітку APE. Такі мітки APE використовують для зберігання даних щодо підсилення гучності. Ці дані можна побачити у розділі Мітка 3. Мітку APE можна вилучити за допомогою кнопки Вилучити.

  • Фрагменти INFO RIFF у файлах WAV зберігаються у розділі Мітка 3, оскільки розділ Мітка 1 призначено для міток ID3v1.1 із відповідними обмеженнями. Розділ Мітка 2 використовується для міток ID3v2.4.0, підтримку яких також передбачено у файлах WAV, але підтримку фрагментів INFO RIFF, здається, реалізовано краще.

  • у файлах FLAC, зазвичай, для зберігання метаданих використовують коментар Vorbis. Втім, існують файли FLAC, у яких містяться мітки ID3v1 і ID3v2, які програма показує у розділах Мітка 1 і Мітка 3. Підтримку міток ID3 у файлах FLAC реалізовано лише засобами TagLib, тому, щоб їх побачити, додаток OggFlacMetadata має бути вимкнено на вкладці Додатки діалогового вікна налаштувань програми.

Керування з графічного інтерфейсу працює у той самий спосіб, що і у розділі Мітка 2.

Список кадрів

Kid3 може редагувати більшість кадрів для усіх підтримуваних типів файлів. Доступ до деяких кадрів можна здійснювати за допомогою уніфікованих назв, отже, ними можна обмінюватися між файлами у різних форматах. Доступ до неуніфікованих кадрів можна здійснювати за специфічними для формату кадрами.

Таблиця 3.1. Прив'язка уніфікованих типів кадрів до різноманітних форматів

УніверсальнийID3v2.3ID3v2.4MP4ASFVorbisRIFF
ЗаголовокTIT2TIT2©namTitleTITLEINAM
ВиконавецьTPE1TPE1©ARTAuthorARTISTIART
АльбомTALBTALB©albWM/AlbumTitleALBUMIPRD
КоментарCOMMCOMM©cmtDescriptionCOMMENTICMT
ДатаTYERTDRC©dayWM/YearDATEICRD
Номер доріжкиTRCKTRCKtrknWM/TrackNumberTRACKNUMBERIPRT або ITRK
ЖанрTCONTCON©genWM/GenreGENREIGNR
Виконавець альбомуTPE2TPE2aARTWM/AlbumArtistALBUMARTIST 
АранжувальникIPLSTIPLARRANGERWM/ProducerARRANGERIENG
АвторTOLYTOLYAUTHOR AUTHOR 
Музичний розмірTBPMTBPMtmpoWM/BeatsPerMinuteBPMIBPM
Номер у каталозіTXXX:CATALOGNUMBERTXXX:CATALOGNUMBER  CATALOGNUMBER 
КомпіляціяTCMPTCMPcpil COMPILATION 
КомпозиторTCOMTCOM©wrtWM/ComposerCOMPOSERIMUS
ДиригентTPE3TPE3CONDUCTORWM/ConductorCONDUCTOR 
Авторські праваTCOPTCOPcprtCopyrightCOPYRIGHTICOP
ОписTIT3TIT3descWM/SubTitleDescriptionDESCRIPTION 
Номер дискаTPOSTPOSdiskWM/PartOfSetDISCNUMBER 
Програма для кодуванняTENCTENC©encWM/EncodedByENCODED-BYITCH
Параметри кодуванняTSSETSSE©tooWM/EncodingSettingsENCODERSETTINGSISFT
Час кодування TDEN WM/EncodingTimeENCODINGTIMEIDIT
ГрупуванняGRP1GRP1©grp GROUPING 
Покаткова тональністьTKEYTKEY WM/InitialKeyINITIALKEY 
ISRCTSRCTSRCISRCWM/ISRCISRCISRC
МоваTLANTLANLANGUAGEWM/LanguageLANGUAGEILNG
Автор текстуTEXTTEXTLYRICISTWM/WriterLYRICISTIWRI
Текст пісніUSLTUSLT©lyrWM/LyricsLYRICS 
НосійTMEDTMEDSOURCEMEDIA SOURCEMEDIAIMED
Настрій TMOO WM/MoodMOOD 
Початковий альбомTOALTOALORIGINALALBUMWM/OriginalAlbumTitleORIGINALALBUM 
Початковий виконавецьTOPETOPEORIGINALARTISTWM/OriginalArtistORIGINALARTIST 
Початковий заголовокTORYTDORORIGINALDATEWM/OriginalReleaseYearORIGINALDATE 
ВиконавецьIPLSTMCLPERFORMER PERFORMERISTR
ЗображенняAPICAPICcovrWM/PictureMETADATA_BLOCK_PICTURE 
ВидавецьTPUBTPUBPUBLISHERWM/PublisherPUBLISHERIPUB
ОцінкаPOPMPOPMrateWM/SharedUserRatingRATINGIRTD
Країна випускуTXXX:RELEASECOUNTRYTXXX:RELEASECOUNTRY  RELEASECOUNTRYICNT
Дата випуску TDRLRELEASEDATE RELEASEDATE 
РемікшерTPE4TPE4REMIXERWM/ModifiedByREMIXERIEDT
Упорядкування альбомуTSOATSOAsoalWM/AlbumSortOrderALBUMSORT 
Упорядковування виконавця альбомуTSO2TSO2soaa ALBUMARTISTSORT 
Упорядковування виконавцяTSOPTSOPsoarWM/ArtistSortOrderARTISTSORT 
Упорядковування композитораTSOCTSOCsoco COMPOSERSORT 
Упорядковування назвиTSOTTSOTsonmWM/TitleSortOrderTITLESORT 
Підзаголовок TSSTSUBTITLEWM/SubTitleSUBTITLEPRT1
СайтWOARWOARWEBSITEWM/AuthorURLWEBSITEIBSU
РоботаTIT1TIT1©wrkWM/ContentGroupDescriptionWORK 
Файл звукових даних у WWWWOAFWOAF WM/AudioFileURLWWWAUDIOFILE 
Джерело звукових даних у WWWWOASWOAS WM/AudioSourceURLWWWAUDIOSOURCE 

Зауваження щодо прив'язки до уніфікованих назв кадрів:

  • Кількість уніфікованих назв кадрів обмежено можливістю встановлення надійної відповідності між усіма підтримуваними форматами файлів. У більшості міток передбачено підтримку кадрів із довільними назвами; ці буде використано, якщо виявиться недоступним специфічний кадр (наприклад, назви великими літерами у стовпчику MP4). Якщо такої можливості немає, кадри деяких типів є непідтримуваними для формату, наприклад, кадр «Автор і виконавець» для ASF (WMA).

  • Прив'язки не вибираються довільним чином — їх пов'язано із використанням кадрів у інших програмах або на різних пристроях. Тому кадр ID3v2 «TPE2 - Група/оркестр/акомпанемент» не передбачає використання його вмісту у полі виконавця альбому, але таке використання є доволі поширеним. З іншого боку, справжнє призначення ID3v2 є причиною того, що цей кадр використовується для поля оркестру при імпортування (наприклад, з Discogs), хоча таке використання і може здатися дещо дивним для інших форматів міток.

  • Прив'язки не завжди є взаємооберненими. Наприклад, у ID3v2.3 використовується кадр IPLS одночасно для аранжувальника та виконавця. Якщо виконати зворотне перетворення, обидва кадри опиняться у полі «Аранжувальник».

  • У кадрах аранжувальника і виконавця використовують специфічний формат для вмісту: «внесок 1|митець 1|внесок 2|митець 2|...». Приклад: «Диригент хору|Ернст Данширн|Вокал, сопрано|Анна Нетребко». Кадри IPLS (ID3v2.3) або TIPL/TMCL (ID3v2.4) створюватимуться зі списком рядків у вказаному форматі (роздільником рядків буде символ «|»). Значення у цьому форматі також встановлюються при імпортування даних із серверів, які надають такі відомості.

  • Щоб явним чином використати назву кадру, яка конфліктує із уніфікованою назвою кадру, додайте перед назвою знак оклику. Наприклад, додавання кадру типу «Media» до коментаря Vorbis призведе до створення кадру із назвою «SOURCEMEDIA» через прив'язку до уніфікованих типів. Щоб додати кадр із назвою «MEDIA», а не «SOURCEMEDIA», слід скористатися назвою «!MEDIA», яка призведе до примусового встановлення назви явним чином.

  • Якщо вам потрібен кадр, якого немає у списку, ви можете ввести довільну назву після натискання кнопки Додати. Часто використовувані назви кадрів можна додати до Нетипових кадрів у налаштуваннях Міток. Доступ до доданих назв можна буде отримати за допомогою списку Кадри швидкого доступу.

Синхронізація тексту пісень із часовими кодами подій

Для редагування відомостей, які синхронізовано зі звуковими даними, передбачено спеціальний редактор. Підтримку цих кадрів передбачено як у мітках ID3v2.3.0, так і у мітках ID3v2.4.0. Щоб додати відповідний кадр, слід вибрати назву кадру зі списку, який з'являється після натискання кнопки Додати, — Синхронізований текст пісні або Часові коди подій, відповідно. Редактор є однаковим для обох випадків. Для часових кодів подій передбачено лише попередньо визначений набір подій, а для синхронізованого тексту пісні вам доведеться ввести сам текст. Нижче розглянуто випадок редагування синхронізованого тексту пісні.

Нехай позначено мітку ID3v2, редактор тексту пісні запущено натисканням кнопки Додати і вибором пункту Синхронізований текст пісні. Для наявного кадру синхронізованого тексту пісні його слід позначити і натиснути кнопку Змінити. У відповідь буде автоматично відкрито програвач із поточним файлом, щоб ви могли почути відтворену пісню і призупинити відтворення для синхронізації тексту пісні.

Параметри у верхній частині вікна редактора SYLT, зазвичай, не потребують внесення змін. Якщо слова пісні містять символи, яких немає у наборі символів «Латиниця 1», варто змінити кодування тексту на UTF16 (або UTF8 для ID3v2.4.0). Якщо текст пісні написано англійською і слід зберегти максимальну сумісність, слід використовувати кодування ISO-8859-1.

У верхній частині розділу Текст пісні передбачено п'ять кнопок. За допомогою кнопки Додати можна додати до таблиці нову часову позначку. Значення часу буде взято із позиції у програвачі. Таким чином, додавання запису під час відтворення композиції призводитиме до додавання рядка у поточній позицій відтворення. Події у таблиці має бути хронологічно впорядковано, тому рядок буде вставлено відповідним чином. Записи із некоректними часовими позначками оброблятимуться особливим чином: якщо для поточного позначеного рядка визначено некоректний час, його часову позначку буде замінено на поточний час без додавання нового рядка. Якщо поточний час є коректним, буде використано перший рядок із некоректною позначкою часу, якщо такий існує. Така поведінка програми має полегшити додавання часових позначок, якщо текст пісні вже внесено до таблиці, але не вказано часові позначки (тобто маємо випадок імпортованого несинхронізованого тексту пісні). Зауважте, що некоректні часові позначки буде показано як 00:00.00, тобто як час абсолютного початку доріжки, який, очевидно, не є некоректним. Щоб зробити час некоректним, натисніть клавішу Del або скористайтеся пунктом Спорожнити з контекстного меню. Нові рядки можна додавати за допомогою пункту Вставити рядок з контекстного меню або створювати при імпортування несинхронізованого тексту пісні за допомогою натискання кнопок З буфера обміну даними або Імпортувати. Для несинхронізованого тексту, який імпортовано у такий спосіб, буде вказано некоректні часові позначки. Рядки у таблиці можна вилучати натисканням кнопки Вилучити або використанням пункту Вилучити рядки з контекстного меню.

Синхронізований текст пісні можна імпортувати з файла за допомогою натискання кнопки Імпортувати. Очікуваним форматом є простий або удосконалений формат LRC. Якщо у вибраному файлі перший рядок не починається із квадратної дужки, програма вважатиме файл простим текстовим файлом із несинхронізованим текстом пісні. Рядки з такого файла буде імпортовано із некоректними часовими позначками. Дані щодо часових позначок можна додати за допомогою кнопки Додати під час відтворення файла або ввести вручну. Крім того, передбачено можливість імпортування тексту пісні копіюванням зі вставленням за допомогою натискання кнопки З буфера обміну даними. Синхронізований текст пісні можна записати до файла LRC за допомогою натискання кнопки Експортувати. Зауважте, що експортовано буде лише записи із коректними часовими позначками, і записи буде упорядковано за часом. Записи із некоректними часовими позначками не зберігатимуться у кадрах SYLT, тому переконайтеся, що усі дані щодо часових позначок вказано до того, як закриєте діалогове вікно.

У специфікації ID3 передбачено часові позначки для кожного складу слова. Втім, у більшості програвачів передбачено підтримку поділу тексту пісні лише на рівні рядка або речення. З метою реалізації підтримки обох випадків у Kid3 використано ті самі припущення, що і у редакторі SYLT. Текст, який введено у таблиці вважається початком нового рядка, якщо він не починається із пробілу або дефіса. Реалізувати виключення з цього правила можна розпочавши рядок з символу підкреслювання («_») для примусового продовження рядка або символу ґратки («#») для примусового розриву рядка. Ці символи екранування не зберігаються у кадрі SYLT. У кадрі SYLT нові рядки починаються із символу заповнення рядка (шістнадцяткового 0A), а продовження рядків — ні. При читанні кадрів SYLT Kid3 перевіряє, чи починається перший запис із символу заповнення рядка. Якщо це не так, програма припускає, що усі запис є окремими рядками, а продовження за складами слів не використовуються.

Доки відтворюється композиція, підсвічується рядок, який пов'язано із поточною позицією відтворення, тому можна перевірити правильність синхронізації. Якщо до одної або декількох часових позначок потрібно додати відступ, зробити це можна вибором пункту Додати відступ з контекстного меню. Для зменшення значення часових позначок можна скористатися від'ємними значеннями. За допомогою пункту Перейти до позиції з контекстного меню можна встановити позиціюю відтворення за часовою позначкою позначеного рядка.

Рекомендована процедура додавання нового синхронізованого тексту пісні

  • Отримайте несинхронізований текст пісні, наприклад, за допомогою пункту Текст пісніEmbed Lyrics з контекстно меню списку файлів.

  • Скопіюйте несинхронізовані слова пісні до буфера обміну даними: просто перейдіть до рядка Текст пісні у таблиці кадрів і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+C.

  • Додайте кадр синхронізованого тексту пісні (Додати..., Синхронізований текст пісні, Гаразд), натисніть кнопку З буфера обміну даними.

  • Усі рядки із несинхронізованим текстом буде показано у таблиці, усі часові позначки будуть некоректними (0:0:0.00). Можете попередньо вилучити усі порожні записи.

  • Розпочніть відтворення композиції натисканням кнопки відтворення на панелі інструментів відтворення у нижній частині головного вікна програми.

  • Коли настане час показати рядок тексту із некоректною часовою позначкою, натисніть кнопку Додати або комбінацію клавіш Alt+A, і часову позначку буде оновлено правильним значенням.

  • Продовжуйте процедуру, аж доки не буде встановлено усі часові позначки. Якщо ви щось пропустили, зупиніть відтворення і спорожніть часові позначки натисканням клавіші Del або позначенням помилкових рядків із наступним вибором пункту Спорожнити з контекстного меню. Щоб перезапустити відтворення із заданої часової позиції, скористайтеся пунктом Перейти до позиції з контекстного меню.

Глави у файлах MP4

Назви файлів звукових книг MP4, зазвичай, мають суфікс .m4b і є доволі великим, оскільки у них містяться усі глави в одному файлі. Для навігації такими файлами використовують позначки глав, які можна редагувати у Kid3 за допомогою псевдополя «Chapters», використовуючи той самий редактор, що і для синхронізованих текстів пісень. Втім, зауважте, що цією можливістю можна скористатися лише за допомогою додатка Mp4v2Metadata. Тому, переконайтеся, що його увімкнено, і він перебуває у списку вище за додаток TaglibMetadata на вкладці Додатки вікна параметрів програми, якщо ви хочете редагувати дані глав MP4.