Розділ 5. Інші можливості

Інші можливості Umbrello UML Modeller

У цій главі буде коротко розглянуто деякі інші можливості, які пропонує вам Umbrello UML Modeller.

Копіювання об’єктів у вигляді зображень PNG

Окрім звичайних функціональних можливостей копіювання, вирізання і вставки, працездатності яких ви можете очікувати для об’єктів різних діаграм, Umbrello UML Modeller може копіювати об’єкти у вигляді зображень PNG так, щоб ви могли вставити ці зображення до будь-якого іншого типу документа. Для того, щоб скористатися цією можливістю, вам не потрібно виконувати ніяких додаткових налаштувань, просто оберіть об’єкт на діаграмі (Клас, Об’єкт дії тощо) і скопіюйте його (за допомогою комбінації клавіш Ctrl+C або пункту меню), а потім відкрийте документ Calligra Words (або будь-якої іншої програми, у якій існує можливість вставки зображень) і оберіть пункт меню Вставити. Це чудова можливість для експорту частин вашої діаграми у вигляді простих зображень.

Експортування до зображення

Крім того, ви можете експортувати як зображення цілу діаграму. Єдина річ, яку вам буде потрібно зробити, це обрати діаграму, яку ви бажаєте експортувати, а потім скористатися пунктом Експортувати як зображення... з меню Діаграма.

Ви можете експортувати одразу декілька діаграм за допомогою пункту Експортувати діаграми як зображення... з меню Файл. Ви також можете вказати роздільну здатність зображення, щоб воно не виглядало розмитим.

Друк

Umbrello UML Modeller надає вам змогу друкувати окремі діаграми. Натисніть кнопку Друкувати на панелі інструментів програми або скористайтеся пунктом Друкувати з меню Файл. У відповідь програма відкриє стандартне діалогове вікно налаштування друку KDE, за його допомогою ви зможете надрукувати вашу діаграму.

Логічні теки

Для покращення впорядкування вашої моделі, особливо, якщо це модель великого проєкту, ви можете створити логічні теки на панелі перегляду деревом. Просто скористайтеся пунктом контекстного меню СтворитиТека типових тек на панелі перегляду деревом, щоб створити ці логічні теки. Ви також можете створювати підтеки і пересувати між ними об’єкти перетягуванням позначки об’єкта з однієї теки з наступним скиданням її до іншої теки.

Впорядкування моделі за логічними теками у Umbrello UML Modeller

Впорядкування моделі за логічними теками у Umbrello UML Modeller