Панелі інструментів

У Krusader передбачено декілька панелей інструментів.

Головна панель

Рисунок 3.2. Головна панель

Головна панель

Панель інструментів Krusader є стандартною панеллю інструментів KDE, яку можна перетягнути у будь-яке місце вікна програми (будь ласка, спочатку розблокуйте панелі зняттям позначки з пункту Заблокувати панелі у контекстному меню) або налаштувати за допомогою контекстного меню. Ви можете визначити, чи слід показувати цю панель після запуску Krusader за допомогою сторінки «Запуск» Конфігуратора, а також увімкнути або вимкнути її показ під час поточного сеансу за допомогою меню «Параметри». Змінити вміст панелі інструментів можна за допомогою пункту Налаштувати пенали меню «Параметри». Оскільки перелік команд і параметрів Krusader залежить від контексту, доступ до певних команд можна буде отримати лише у деяких ситуаціях. Піктограму невідповідної або неактивної дії вимкнено (показано у відтінках сірого), нею не можна буде скористатися. На головній панелі інструментів і на панелі дій можна розташовувати Закладки за допомогою звичайного перетягування зі скиданням відповідних піктограм.

Панель завдань

Типово, панель завдань Krusader (Керування чергою або просто JobMan) розташовано у правій частині головної панелі. За допомогою цієї панелі ви можете переглядати поступ виконання завдань, призупиняти або поновлювати виконання списку завдань або скасовувати останнє виконане завдання.

Панель дій

До Панелі дій можна вбудувати дії користувача і закладки. Щоб наказати програмі показати цю панель, позначте пункт меню ПереглядПоказувати пенал дій. Для додавання дій користувача скористайтеся пунктом меню ПараметриНалаштувати пенали, у вікні, яке буде відкрито, слід вибрати пункт панелі дій. Ви, наприклад, можете перетягнути панель дій у праву частину вікна за допомогою вказівника миші.

Панель адреси

Під Головною панеллю розташовано Панель адреси кожної з панелей списків файлів. На цій панелі буде показано поточний робочий каталог панелі. Після входу до архіву адресу буде показано у такому форматі: «тип архіву:/каталог/назва_файла_архіву/каталог у архіві». Подібний формат робить адреси однорідними і простими для читання. На панелі адреси передбачено підтримку підлеглих засобів KIO, але не всіх з них: деякими можна скористатися лише у переглядачі, використання інших не передбачено. Користувач може входити до елементів панелі натисканням їх позначок.

  • /mnt/cdrom/

  • settings:/ відкриє для перегляду і зміни записи Системних параметрів.

  • trash:/ відкриває теку смітника.

  • mtp:/ використовує kio_mtp для доступу, вивантаження та уповрядковування мультимедійних даних, що зберігаються на ваших пристроях під керуванням Android™.

  • І нарешті, але не менш важливо, Віддалені з’єднання.

Ви можете копіювати і вставляти адреси до панелі адреси або скористатися клацанням середньою кнопкою миші. За допомогою контекстного меню ви можете налаштувати функціональну можливість автоматичного завершення. Передбачено і кнопку Очистити панель адреси.

Швидка навігація: натисніть клавішу Ctrl наведіть вказівник миші на внутрішню точку позицію адреси на панелі адреси і клацніть кнопкою миші. Програма відкриє контекстне вікно з наступною адресою. Натискання Ctrl + клацання лівою кнопкою миші відкриє адресу, на яку вказує вказівник миші. За допомогою цієї можливості можна пришвидшити навігацію великим деревом каталогів.

Панель інструментів

Для кожної з панелей передбачено придатну до налаштування панель інструментів. Ви можете налаштувати показ самої панелі інструментів або окремих її кнопок.

  • Кнопка відкриття каталогів: відкриває переглядач каталогів.

  • Кнопка рівності (=): змінює каталог у панелі на каталог іншої панелі.

  • Кнопка вгору (..): змінює каталог у панелі на батьківський каталог.

  • Кнопка домівки (~): змінює каталог у панелі на каталог домівки.

  • Кнопка кореневого каталогу (/): змінює каталог у панелі на кореневий каталог.

  • Кнопка синхронного перегляду: якщо буде задіяно, кожна зі змін каталогу на одній з панелей призводитиме до зміни каталогу на іншій панелі.