Розділ 9. Отримувачі

Roger Lum

Ace Jones

Michael Carpino

версія 5.0.5 (24 червня 2019 року)

На панелі перегляду отримувачів буде показано докладні дані щодо усіх отримувачів сплат та платників, які зафіксовано у записах операцій. Отримувачі і платники — установи або особи, яким ви переказуєте гроші або від яких ви отримуєте гроші. KMyMoney зберігає дані щодо усіх отримувачів і платників на основі усіх наявних операцій. Отже, ви можете просто вибрати отримувача зі списку і не вводити його дані знову, що зменшує ймовірність друкарської помилки або введення помилкових даних.

Панель отримувачів поділено на дві основні ділянки: список отримувачів і платників ліворуч та панель подробиць праворуч. За допомогою розділу Ваші отримувачі ви можете додавати, вилучати, перейменовувати та об'єднувати записи отримувачів. Панель подробиць поділено між декількома вкладками, де показано операції, адресу, відповідні дані, типову категорію та номери рахунків для отримувача, пункт якого буде позначено у списку.

Список отримувачів

Список усіх отримувачів і платників за даними програми розташовано у лівій частині цього вікна. Список отримувачів впорядковано за абеткою.

Додавання отримувача або платника

Щоб додати отримувача чи платника, натисніть кнопку +Створити. У відповідь програма створить запис отримувача з назвою «Новий отримувач». Крім того, ви можете навести вказівник миші на будь-який наявний запис отримувача, клацнути правою кнопкою миші і вибрати у контекстному меню пункт Перейменувати отримувача.

Перейменування отримувача або платника

Щоб змінити назву отримувача або платника, наведіть вказівник миші на пункт отримувача чи платника у списку, двічі клацніть на пункті або клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Перейменувати отримувача, у відповідь програма відкриє поле редагування назви. Зміну назви буде виконано у всіх операціях, де було задіяного відповідного отримувача чи платника.

Вилучення отримувача або платника

Щоб вилучити запис отримувача чи платника, наведіть на пункт з його назвою вказівник миші, клацніть правою кнопкою миші і оберіть у контекстному меню пункт Вилучити отримувача. Якщо з отримувачем пов’язано якісь операції, програма відкриє діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете перепризначити ці операції до іншого отримувача. У цьому вікні ви побачите поле для позначки, за допомогою якого можна наказати програмі додати вилучену назву отримувача до списку пошуку відповідників нового отримувача. Іншим варіантом дій для вилучення наявного запису отримувача є позначення пункту отримувача або платника клацанням лівою кнопкою миші із наступним натисканням кнопки Вил.