Операції з інвестування

Форма «Операції з інвестування»

Додати записи операцій з інвестування або змінити параметри цих записів можна за допомогою перегляду облікової книги, як і у разі інших записів рахунків. Але поля даних будуть різним, їхній перелік залежатиме від типу операції з інвестування або дії. Для операцій передбачено декілька додаткових елементів:

  • Дія

  • Цінний папір

  • Рахунок

  • Акції, ціна і загальна сума

  • Внески

  • Категорія ставки

Дія

Дія для інвестиційної операції описує дію, яку було виконано з акцією. У програмі передбачено підтримку таких дій:

Купівля/Продаж

Використовується для запису купівлі або продажу окремих цінних паперів. Для виконання цієї дії потрібен рахунок для зняття або отримання коштів. Типовим є брокерський рахунок (рахунок куртажу), якщо такий було створено.

Дивіденд/Прибуток

Також називають «готівковим дивідендом». Цю операцію використовують для опису ситуацій, коли ви отримуєте відсотки або виплати дивідендів за вашими цінними паперами. Для виконання цієї дії потрібно вказати рахунок, з якого або на який виконуватимуться перекази коштів.

Повторно інвестувати дивіденди

Це дивіденд, який замість вилучення використовується для придбання додаткових цінних паперів.

Додати/Вилучити акції

Просте збільшення або зменшення кількості цінних паперів, які вам належать. Використовується дуже нечасто, оскільки для цінних паперів є нетиповою поява або зникнення без безпосереднього придбання або продажу цих цінних паперів. Одним із випадків використання цих пунктів є випадки, коли програма KMyMoney не може самостійно обробити появу чи зникнення цінних паперів, зокрема випадки обміну деякої кількості цінних паперів на іншу кількість цінних паперів іншого класу того самого цінного паперу.

Розділити акції

Використовується під час розділення акцій. Введіть коефіцієнт розділення у поле «Коефіцієнт поділу». Наприклад, для поділу 3:2 введіть 1,5. Можна використовувати незвичні, але дозволені, зворотні поділи, де співвідношення є меншим за одиницю, зокрема 2:3.

Цінний папір

Кожну з інвестиційних операцій має бути пов’язано з окремим цінним папером. Виберіть назву цінного паперу під час додавання або зміни операції. Під час її перегляду буде показано код операції.

Рахунок

Для всіх операцій, за яких ви отримуєте або сплачуєте гроші, вам слід ввести рахунок, з якого або на який надсилатимуться гроші. Якщо з вашим інвестиційним рахунком пов’язано рахунок куртажу, найкраще переводити гроші саме на нього. Це стосується сум для купівлі або сум від продажу цінних паперів, а також сплаченої комісії, сплачених відсотків або отриманих дивідендів.

Акції, ціна і загальна сума

Для купівлі, продажу або переведення у готівкову форму дивідендів слід вказати кількість акцій, ціну за одну акцію і загальну суму операції. Ви можете вказати два з трьох цих значень, KMyMoney самостійно обчислить третє. Зазвичай, краще ввести загальну суму і кількість акцій, оскільки ці параметри операції завжди відомі. Ціну за одну акцію буде автоматично обчислено простим діленням. Зауважте, що для ціни передбачено лише одне поле для введення, і його буде позначено як «Сума операції» або «Ціна/Акція», залежно від налаштувань Запису ціни при налаштуванні рахунку.

Внески

До багатьох інвестиційних операцій можна додати внесок (комісію). яку ви сплатили брокеру. Якщо ви додасте категорію для цієї комісії, праворуч буде показане поле, у яке ви зможете ввести суму комісії. Якщо з операцією пов’язано декілька внесків, ви можете скористатися можливістю дроблення операцій. Після введення всіх дроблень праворуч буде показано загальну суму комісії.

Відсоток

Це поле пов’язано зі сплатою чи отриманням відсотків за цінним папером. Як і для внесків, якщо ви додасте відповідну категорію, праворуч буде показано поле, у яке ви зможете ввести суму. Крім того, за потреби, ви можете скористатися можливістю дроблення операцій.