Робота з зарубіжними інвестиціями

У KMyMoney передбачено підтримку декількох валют і різновидів інвестицій, ймовірно, у вас виникне бажання поєднати ці дві можливості. Але робити це слід з особливою обережністю. Як ми вже зауважували, коли ви додаєте запис цінного паперу, вам слід вказати валюту, за якою визначається курс цього цінного паперу. Ця валюта може не збігатися з вашою базовою валютою, а отже може бути відмінною від типової валюти інвестиційного рахунку, на якому зберігаються ваші акціями або рахунку, куди ви переказуєте (або з якого ви забираєте) ваші гроші для купівлі (або після продажу).

Розглянемо приклад. Нехай вашою базовою валютою є долар США (USD). У вас є інвестиційних рахунок у євро і рахунок куртажу також у євро (EUR). На цьому інвестиційному рахунку ви тримаєте акції TietoEnator, вартість яких визначається у шведських кронах (SEK).

Коли ви вводите параметри операції з купівлі цієї інвестиції, ви використовуєте шведську крону (SEK). Отже, якщо ви купуєте 100 акцій за ціною 248.00 SEK, на загальну суму 24.800,00 SEK, введіть саме ці значення у поля операції.

Попередження про валюту

Під час вибору рахунку куртажу для фінансування операції програма попередить вас про відмінність у валютах.

Редактор обмінних курсів

Після завершення введення операції програма попросить вас оновити значення курсу для валюти інвестиційного рахунку, у нашому прикладі SEK -> EUR. Щоб дізнатися більше про діалогове вікно курсів, ознайомтеся з документацією щодо введення курсів вручну.

Якщо ви згодом перемкнетеся на рахунок куртажу, ви побачите суму операції у євро: 2.254,54, якщо обмінний курс дорівнює 11,0000 SEK/EUR.