Додавання інвестицій до вашого рахунку

Щоб додати до вашого інвестиційного рахунку окремий запис щодо цінного паперу, відкрийте панель перегляду Інвестиції, перемкніться на вкладку Маржа і виберіть інвестиційний рахунок, у якому зберігаються дані щодо вашої інвестиції за допомогою спадного списку Виберіть рахунок.

Панель «Інвестиції», вкладка «Маржа»

Наведіть вказівник миші на порожнє місце панелі перегляду і клацніть правою кнопкою миші. У відповідь програма відкриє контекстне меню Параметри інвестиції. Виберіть у цьому меню пункт Створити інвестицію.... Відкриється вікно Майстра створення інвестицій, за допомогою якого ви зможете створити новий запис щодо інвестиції.

Майстер нових інвестицій

Перше, про що вас запитає програма, це тип інвестиції: акція, облігація тощо.

Далі, буде відкрито сторінку подробиць. На цій сторінці слід ввести такі дані:

  • Торговельний код. Символ тікера, який використовують для позначення інвестиції, на якому б з ринків нею не торгували. У KMyMoney торговельний код потрібен для всіх інвестицій, але у деяких з інвестицій таких кодів немає. У такому разі вам слід просто самостійно придумати такий символ.

  • Повну назву. Зрозуміла назва запису щодо інвестиції, який ви створюєте, наприклад, «Advanced Micro Devices, Inc.» Повну назву також називають «цінним папером».

  • Точність. Ступінь точності під час виміру ваших капіталів. Наприклад у США більшість у більшості взаємних фондів вартості пакетів акцій вимірюються до трьох десяткових цифр після коми, отже вам слід ввести у це поле 1000. Кількість акцій часто вимірюється лише у цілих одиницях, отже вам слід ввести у це поле 1 для акцій. Варто скористатися тією самою кількістю знаків після коми, яку використовують ваші брокери для запису даних ваших цінних паперів, щоб суми операцій у KMyMoney були сумісними. Використання додаткового рівня точності може призвести до проблем, а використання меншої точності — до помилок при округленні, які можуть призвести до того, що KMyMoney не зможе встановити точну відповідність із даними ваших брокерів.

  • Ринок. Ринок, де продаються акції. Заповнювати це поле не обов’язково, його наведено лише для зручності користування. Введені дані ніде у KMyMoney не використовуватимуться.

  • Ідентифікація. Додаткове поле, призначене для введення додаткових відомостей з ідентифікації, за якими ви б бажали спостерігати. Знову ж таки, ці дані ніде більше не буде використано.

  • Валюта. Ринкова обмінна валюта, у якій торгують цією інвестицією. Типово, визначається за країною, у якій торгують цінним папером. Це, зазвичай, але не обов'язково, типова валюта для інвестиційного рахунку, на якому зберігаються дані щодо цінного паперу.

  • Запис ціни. Тут ви можете вибрати спосіб введення ціни: ціна за окрему одиницю чи загальна ціна всіх акцій.

Якщо ви користуєтеся інтерактивними курсами з мережі, переконайтеся, що вказаний вами код збігається з кодом, використаним у вашому джерелі курсів. У Yahoo збираються дані з більшої частини світових ринків, але слід вказувати суфікс наприкінці кодів ринків поза межами США, щоб вказати країну або ринок. Наприклад, код акцій Rubicon Limited на новозеландському ринку слід вводити як «RBC.NZ».

Нарешті, програма відкриє перед вами діалогове вікно мережевого оновлення. За допомогою цього діалогового вікна ви можете повідомити KMyMoney про те, у який спосіб ви бажаєте оновлювати курс вашої інвестиції. У цьому вікні ви можете визначити такі параметри:

  • Використовувати Finance::Quote. Цей пункт призначено для користувачів GnuCash, які користувалися цим пакунком для отримання даних курсів. Більшість користувачів можуть не позначати цей пункт.

  • Мережеве джерело. Мережеве джерело, яким ви бажаєте скористатися для цієї інвестиції. Найпоширенішим є використання «Yahoo». Спробуйте скористатися цим джерелом, якщо ж дані не буде знайдено, спробуйте використати інші джерела.

  • Коефіцієнт. Множник, який слід використовувати для отриманого значення курсу інвестиції. Подібний коефіцієнт насамперед застосовується для цінних паперів з Великобританії, курсова вартість яких визначається у пенсах (1/100), а самі акції мають вартість у фунтах. У такому разі введіть у поле «Коефіцієнт» значення 0,01.

Використання запису цінного паперу у декількох інвестиційних рахунках одночасно

Примітка

Цей розділ було додано під час приготування до випуску версії 5.0.8. Автору здається, що важливо включити до підручника принаймні основні відомості, оскільки протягом певного часу ця тема викликає певні складнощі у користуванні. Текстову частину буде розширено із додаванням знімків вікон нового майстра створення записів цінних паперів, щойно для цього з'явиться час.

Передбачено можливість встановлення належності користувачеві частин того самого цінного паперу на різних інвестиційних рахунках, зокрема на звичайному інвестиційному рахунку і на пенсійному рахунку. Якщо ви виконали наведені вище настанови, записи цінного паперу з'являться на обох рахунках, але KMyMoney оброблятиме їх так, неначе у кожного із цінних паперів різна базова вартість. Це призводитиме до дублювання даних, зокрема появи двох копій повного журналу цін базової вартості. Через це, варто зробити так, щоб у обох частин цінних паперів була та сама базова вартість.

Коли ви додаєте запис цінного паперу до інвестиційного рахунку, і запис цього цінного паперу вже є у іншому інвестиційному рахунку, вам слід подбати, щоб було використано те саме посилання на цінний папір, без дублювання його запису. У вікні Майстер нових інвестицій після вибору типу інвестиції і натискання кнопки Далі вам слід переконатися, що у полі Повна назва нічого не вказано, перш ніж вводити Код (символ). Після натискання Tab, якщо у KMyMoney вже є запис цінного паперу із вказаним символом, програма запитає у вас, чи слід використати наявний запис. Якщо ви натиснете кнопку Так, програма автоматично заповнить решту полів діалогового вікна, і вам достатньо буде просто натиснути кнопку Далі.