Оновлення цін

Існує два способи оновлення цін ваших інвестицій. Ви можете або ввести ціну вручну, або наказати KMyMoney отримати ціну з інтернету.

Оновлення курсів вручну

Ви можете ввести курси ваших інвестицій за допомогою того самого Редактора курсів, яким ви користувалися для валют.

Інтерактивні курси

У KMyMoney передбачено можливість отримання поточних курсів ваших цінних паперів та валют з інтернету.

Як працює механізм оновлення курсів з мережі

За вашою вимогою KMyMoney отримає з інтернету сторінку, на якій містяться дані щодо поточного курсу для усіх цінних паперів. Типово, дані щодо курсів буде отримано з http://finance.yahoo.com, використовувати їх можна лише відповідно до умов користування даними, які встановлюються відповідним сайтом.

Під час пошуку курсів програма використовує торговий код цінного паперу. Ось чому важливо, щоб цей код було введено правильно. У Yahoo передбачено підтримку курсів з головних світових ринків, отже, зазвичай достатньо знайти належний символ. Наприклад, акціями TietoEnator торгують на фондовому ринку Стокгольма, відповідний код Yahoo — TIEN.ST.

Щоб знайти торговий код для цінних паперів, що підтримуються Yahoo, скористайтеся можливостями пошуку коду («Symbol Lookup») сайта finance.yahoo.com.

Встановлення джерела курсів

Щоб отримати значення інтерактивних курсів, вам спочатку слід увімкнути їхнє отримання для всіх цінних паперів і валют, дані яких ви бажаєте оновлювати, визначенням вмісту пункту «Джерело інтерактивних курсів». Тут слід вказати службу, звідки слід отримувати значення курсів. У KMyMoney передбачено декілька джерел, одне з яких ви можете обрати. Типовим джерелом є Yahoo, це джерело має працювати для більшості інвестицій та всіх валют.

Щоб призначити джерело курсів для інвестиції, перейдіть до перегляду резюме інвестиції рахунку, на якому зберігається цінний папір. Наведіть вказівник миші на пункт цінного паперу, клацніть правою кнопкою миші і оберіть у контекстному меню пункт Редагувати інвестицію.... У вікні майстра параметрів інвестиції двічі натисніть кнопку Далі, щоб перейти на сторінку розділу інтерактивного оновлення. У спадному списку «Мережеве джерело» виберіть бажане джерело даних у інтернеті.

У останніх версіях KMyMoney, починаючи з версії 0.9, передбачено підтримку пакунка Finance::Quote, призначеного для отримання інтерактивних курсів. Подібну підтримку передбачено передусім для створення зручних умов користувачам, які раніше користувалися програмою GnuCash, де відповідний пакунок використовується типово. Якщо ви вирішите скористатися саме цим пакунком, ви побачите інший список джерел, той, який підтримується Finance::Quote. Якщо список виявиться порожнім, це означатиме, що пакунок встановлено не належним чином. Щоб дізнатися більше, зверніться до вебсайта пакунка http://finance-quote.sourceforge.net.

Коригування курсу

Деякі з мережевих джерел курсів повідомляють курси не у базовій валюті (наприклад EUR), а у якійсь з її дробових частин (наприклад у євроцентах). Якщо ви скористаєтеся подібними даним для визначення курсів, суми ваших інвестицій виявляться помилковими.

Якщо таке трапляється з вашим джерелом даних, ви можете скористатися полем Коефіцієнт, щоб ввести коефіцієнт виправлення. У наведеному вище прикладі такий коефіцієнт дорівнюватиме 0,01.

Доступ до поля Коефіцієнт можна буде отримати лише після позначення пункту Джерело курсів.

Отримання курсу

Типово, курси всіх цінних паперів та валют оновлюватимуться одночасно. Щоб відкрити діалогове вікно отримання значень курсів з мережі, скористайтеся пунктом меню ІнструментиОновити значення капіталу і курси валют…. Натисніть кнопку Оновити всі, щоб отримати курси всіх цінних паперів і валют у вашому файлі KMyMoney.

Інтерактивне оновлення фондових та валютних курсів

Додавання та зміна джерел курсів

Автори програми не рекомендують змінювати параметри джерел курсів або додавати нові джерела нікому, окрім технічно грамотних користувачів. Такі користувачі мають без проблем читати код HTML і бути ознайомленими зі створенням складних формальних виразів. Якщо ви почуваєтеся непевно хоча б у одному з цих компонентів, ми рекомендуємо вам написати повідомлення до списку листування розробників, якщо жодне з типових джерел курсів вас не задовольняє. Було б добре, якби ви вказали адресу вебсторінки, звідки можна отримати потрібні вам курси. Крім того, ви можете проконсультуватися із дописувачами форуму спільноти KDE для KMyMoney, оскільки у них вже може бути рішення, яке відповідатиме вашим потребам.

Якщо ви все ж готові кинути виклик, спробуємо пояснити як все зробити правильно. Перелік джерел курсів міститься у діалоговому вікні параметрів. Скористайтеся пунктом меню ПараметриНалаштувати KMyMoney. У діалоговому вікні, що відкриється, оберіть розділ Інтерактивні курси. Ви можете або змінити один з поточних записів джерел або створити новий запис джерела. Після внесення потрібних вам змін не забудьте натиснути кнопку Оновити до закриття діалогового вікна. Типово (без натискання кнопки), внесені вами зміни не буде збережено.

Перше, що слід вказати для джерела курсів, це адреса URL. Це адреса сторінки, яку слід отримати з інтернету. Ви побачите позначку %1 у адресах для всіх джерел і позначку %2 у адресах для джерела курсів валют. Для інвестицій %1 буде замінено на торговий код. Для валют %1 буде замінено на початкову валюту, а %2 на валюту призначення. Після цього програма отримає сторінку за відповідною адресою URL, вилучить всі теґи HTML (якщо ви захочете), оброблений таким чином файл буде передано інструменту обробки сторінки.

Зауважте, що адресою URL може бути і простий файл: у якій теці інструмент отримання курсів шукатиме виконуваний скрипт. Цей інструмент передасть будь-які вказані вами параметри командного рядка, а отримані дані передасть інструменту обробки сторінок. Наприклад, ви можете створити скрипт з назвою getquote.sh, у якому міститиметься програма для отримання курсів і який отримуватиме єдиний параметр — торговий код. Тоді вашою адресою URL буде «file:/шлях/до/getquote.sh %1».

Інструмент обробки сторінок шукатиме у тексті сторінки код, дату і курс. Для видобування даних зі сторінки буде використано формальні вирази. Будь ласка, ознайомтеся з документацією щодо класу QRegExp, щоб ознайомитися із синтаксисом формальних виразів, які використовують у KMyMoney. У кожному полі формального виразу має бути лише один вираз для пошуку, обмежений круглими дужками. Формат дати повідомлятиме інструменту обробки дат про порядок запису року, місяця і дня. Формат дати слід завжди вказувати у формі «%x %x %x», де x може приймати значення y (рік), m (місяць) або d (день). Інструмент обробки даних виконує обробку досить інтелектуально. Він здатен однаково добре обробити рядки формату «%m %d %y» «December 31st, 2005» і «12/31/05». Значення років у двоцифровому форматі вважатимуться позначеннями років у діапазоні 1950-2049.