Розділ 2. Основи UML

Про UML

Цю главу присвячено короткому огляду основ UML. Пам’ятайте, що це далеко не повний підручник з UML, а скоріше короткий вступ до підручника з UML. Якщо ви бажаєте дізнатися більше про універсальну мову моделювання (Unified Modelling Language або UML) або отримати загальні відомості щодо аналізу і розробки програмного забезпечення, зверніться до однієї з багатьох книжок, присвячений цим темам. Крім того, у мережі Інтернет ви знайдете багато навчальних посібників, якими можна скористатися для вивчення основних відомостей.

Універсальна мова моделювання (Unified Modelling Language або UML) — це мова позначень або побудови діаграм, призначена для визначення, візуалізації і документування моделей зорієнтованих на об’єкти систем програмного забезпечення. UML не є методом розробки, іншими словами, у конструкціях цієї мови не повідомляється про те, що робити першим, а що останнім, і не надається інструкцій щодо побудови вашої системи, але ця мова допомагає вам наочно переглядати компонування системи і полегшує співпрацю з іншими її розробниками. Розробкою UML керує Object Management Group (OMG). Ця мова є загальноприйнятим стандартом графічного опису програмного забезпечення.

UML розроблено для розробки структури зорієнтованого на об’єкти програмного забезпечення, ця мова має дуже обмежену користь для програмування на основі інших парадигм.

Конструкції UML створюються з багатьох модельних елементів, які позначають різні частини системи програмного забезпечення. Елементи UML використовуються для побудови діаграм, які відповідають певній частині системи або точці зору на систему. У Umbrello UML Modeller реалізовано підтримку таких типів діаграм: