Зміст
У Okteta передбачено декілька інструментів. Деякі з них відповідають за аналіз та обробку масивів даних, деякі мають загальне призначення. Задіяти або вимкнути ці інструменти можна за допомогою меню . Кожен з інструментів має власну невеличку панель, яку буде розташовано на одній з бічних панелей або у окремому віконці. Ви можете швартувати, від’єднувати, перевпорядковувати та розташовувати стосами панельки інструментів за допомогою миші: наведіть вказівник миші на смужку заголовка панелі інструменту, натисніть ліву кнопку миші, пересуньте панель у бажане місце і відпустіть кнопку, щоб завершити компонування, або клавішу Esc, щоб скасувати пересування панелі.
- Таблиця значень/символів
У цій таблиці показано список можливих значень байтів у вигляді символів і знаків у різних числових кодуваннях.
Обране значення можна вставляти за поточним розташуванням курсора визначену кількість разів. Дію з вставлення можна виконати за допомогою кнопки Вставити або наведення вказівника на відповідний рядок таблиці з наступним подвійним клацанням.
- Двійковий фільтр
Фільтри виконує двійкові дії над вибраними байтами. Після вибору дії (AND, OR, ROTATE..) параметри, якщо такі є, можна встановити у полі, розташованому нижче. Виконати фільтрування можна за допомогою кнопки Фільтрувати.
- Рядки
За допомогою цього інструмента можна шукати рядки у вибраних байтах. Після того, як ви оберете мінімальну довжину рядка, рядки можна знайти за допомогою кнопки . Список рядків можна звузити введенням шаблону фільтрування.
- Статистика
За допомогою цього інструменту можна зібрати деяку статистичну інформацію щодо вибраних байтів. Серед цих даних будуть дані щодо частоти входження кожного з байтових значень до виділеного фрагмента. Наказати програмі виконати збирання інформації можна натисканням кнопки Зібрати.
- Контрольна сума
За допомогою цього інструменту можна обчислювати різноманітні контрольні суми та хеш-суми для позначених байтів. Після вибору алгоритму та встановлення значення параметра, якщо такий потрібен, відповідну суму можна обчислити натисканням кнопки .
- Таблиця розкодування
У цій таблиці показано значення байта або байтів, починаючи від поточного розташування курсора, як їх відповідники серед простих типів даних, зокрема цілих чисел (Integer) або чисел з плаваючою комою (Float), але також у форматі UTF-8. Якщо ви наведете вказівник миші на рядок у таблиці і двічі клацнете лівою кнопкою миші, програма відкриє вікно редактора, у якому ви зможете переглянути і змінити значення.
- Структури
За допомогою цього інструменту можна вивчати та редагувати масиви байтів на основі визначених користувачем структур. Докладніший опис наведено у окремому розділі.
- Файлова система
Панель цього інструменту є вбудованим навігатором файловою системою, яким можна скористатися для позначення файлів, які слід відкрити.
- Документи
На панелі цього інструменту буде показано пункти всіх поточних створених або завантажених файлів. Програма позначить відповідним чином пункти файлів, перегляд яких є активним, файли з незбереженими змінами та файли, які було змінено на носії даних іншою програмою.
- Закладки
Панеллю цього інструменту можна скористатися для керування закладками, якщо ви не бажаєте користуватися меню .
Примітка
У поточній версії програми закладки є лише тимчасовими, програма не зберігає їх розташування під час закриття масиву байтів або завершення роботи самої програми.
- Інформація про файл
За допомогою цього інструменту можна переглянути відомості щодо поточного файла, зокрема його тип, місце зберігання і розмір.
- Термінал
Вбудований термінал. Робочий каталог не синхронізовано з каталогом активного файла.
- Перетворення наборів символів
За допомогою цього інструмента можна перезаписати відповідні символи у іншому кодуванні. Передбачено підтримку лише 8-бітового набору символів. У поточній версії усі символи без відповідників буде замінено на 0.