Розділ 7. Діалогові вікна

Діалогове вікно керування палітрою

За допомогою засобу керування палітрою ви можете додавати, вилучати або міняти місцями кольори ниток у вашій поточній палітрі і вибраній схемі ниток. Ви можете вилучити усі невикористані нитки з поточної палітри і додати нові нитки до схеми. Крім того, ви можете викликати діалогове вікно калібрування ниток.

Ви можете визначити кількість волокон бавовни, використаних для створення кожної нитки, для звичайних та зворотних стібків. Ці дані буде використано для обчислення обсягу ниток, потрібних для створення твору.

У діалоговому вікні передбачено кнопку Вибрати колір, за допомогою якої ви можете вибрати колір з будь-якої точки екрана. Наприклад, можна вибрати колір із зображення тла, щоб простіше було вибрати відповідні кольори. Після натискання цієї кнопки вказівник перетвориться на перехрестя із панелькою кольору, колір якої збігатиметься з кольором пікселя під перехрестям. Після клацання лівою кнопкою миші у точці з потрібним вам кольором у списку ниток буде вибрано колір нитки, який якомога ближчий до вказаного вами кольору.

Вибір позначки

З кожною з ниток ви можете пов’язати позначку. У діалоговому вікні вибору позначки буде показано список усіх доступних позначок. Вже використані позначки буде показано сірим кольором. Якщо ви наведете вказівник миші на використану позначку і затримаєте його на певний час, програма покаже панель підказки з написом «Використано». Для палітр можна також скористатися зміною бібліотеки позначок: достатньо вибрати потрібну вам бібліотеку зі спадного списку. Щойно ви здійсните вибір, усім ниткам буде позначено позначку з вибраної бібліотеки.