Корисні поради

Якщо ви не зберігаєте ваші гроші у шкарпетці або у трилітровому бутлі, ймовірно, ви користуватиметеся послугами однієї або декількох установ, у яких у вас відкрито рахунки, які можуть бути кредитовими або дебетовими. Щоб ознайомитися зі способом роботи KMyMoney, оберіть рахунок, за яким ви бажаєте стежити за допомогою KMyMoney, і скористайтеся пунктом меню ФайлСтворити, щоб вказати файл рахунку.

Якщо ви вже користувалися програмою для особистого фінансового обліку, ви зможете імпортувати дані з цієї програми до KMyMoney.

Якщо з рахунку здійснюються регулярні сплати або на рахунок регулярно надходять суми, відкрийте перегляд «Отримувачі» і введіть назви платників і отримувачів; потім відкрийте перегляд «Розклади» і створіть розклади для усіх регулярних операцій. Якщо ви не введете дані отримувача або платника, KMyMoney запропонує вам можливість зробити це під час введення розкладу.

Щоб додати інші нові записи операцій, відкрийте перегляд «Облікових книг». Ви зможете додати нові записи отримувачів і категорій під час створення запису операції або у переглядах «Отримувачі» або «Категорії» перед введенням даних операції.

Ймовірно, ви виявите, що типові категорії не зовсім відповідають вашим потребам. Ви можете без проблем вилучити ті з цих записів, у яких ніколи не виникне потреби, і додати ті записи, які вам потрібні. Під час введення операції вам достатньо буде ввести декілька літер назви категорії, щоб програма KMyMoney відкрила спадний список відповідних категорій, з якого ви зможете обрати потрібний вам пункт.

Ви можете додати різні рахунки, відкриті у різних установах. Основний рахунок буде показано одразу після запуску KMyMoney, але ви легко зможете перемкнутися на будь-який інший рахунок.

Під час створення запису про сплату програма KMyMoney автоматично визначить наступний номер чека. Вилучіть цей номер, якщо сплата виконується не за допомогою чекової книжки, або змініть номер, якщо першим чеком, який береться на облік у програмі, не є чек з номером 1. Крім того, ви можете вимкнути автоматичне збільшення номерів чеків.

Кожного разу, коли ви отримуватимете виписки з вашого рахунку від установи, у якій його було відкрито, ви можете узгодити ваші рахунки у KMyMoney з цими виписками. Таким чином, ви отримаєте точні дані щодо вашого поточного фінансового стану.

Якщо ви відкриєте перегляд «Звіти», ви зможете вивчити декілька типових звітів. Щоб змінити параметри одного зі звітів, відкрийте той зі звітів, який є найближчим за параметрами до потрібного, а потім скористайтеся пунктом «Створити» (не «Копіювати»). Після цього налаштуйте звіт відповідно до ваших потреб і позначте його як основний звіт, який ви бажаєте бачити.

Хоча KMyMoney і не призначено для використання у бізнесі, якщо ви є єдиним працівником бізнесу, отже не повинні здійснювати виплати заробітної плати, ви, ймовірно, виявите, що програма KMyMoney є достатньо гнучкою, щоб задовольнити всі ваші потреби, зокрема щодо створення бюджетів і прогнозування, і що ви можете експортувати ваші звіти за допомогою формату CSV у інші програми.