Як перенести дані KMyMoney на інший комп’ютер

Перенесення даних

Якщо у вас з’явився новий комп’ютер, перенести дані на нього буде доволі просто. Фактично, достатньо скопіювати ваш файл даних KMyMoney. Назву цього файла буде показано на смужці заголовка запущеного екземпляра KMyMoney. Назва цього файла зазвичай завершується суфіксом .kmy. Під час першого запуску програми у новій системі вам слід буде вказати, де зберігається файл даних. Вказати його можна за допомогою командного рядка програми або пункту меню ФайлВідкрити.... Формат файла, що використовується у операційних системах Windows®, Mac® OS та Linux®, є однаковим.

Якщо ваші дані було зашифровано, не забудьте перенести параметри роботи відповідних програм та ключі шифрування до нової системи.

Якщо ваші дані зберігаються у базі даних SQL, зверніться до документації щодо програмного забезпечення вашої бази даних, щоб дізнатися про те, як перенести ваші дані.

Зауважте, що ми припускаємо, що на новому комп’ютері вами встановлено ту саму версію KMyMoney, що і на старому. Встановлення новішої версії також безпечне, але вам слід мати на увазі, що під час оновлення можуть виникнути певні вади. Про такі вади має бути згадано у нотатках щодо випуску нової версії.

Перенесення параметрів програми

Якщо вами було перенесено до нової системи лише файл даних, як це було описано у попередньому розділі, KMyMoney працюватиме належним чином, але ви втратите усі значення параметрів, які були типовими у вашій попередній системі. Щоб зберегти ці значення, вам слід скопіювати ваш файл налаштувань. Цей файл має назву kmymoneyrc. Цей файл зберігається у каталозі разом з іншими файлами налаштувань програм KDE. У системах на основі Linux® цей файл зберігається у каталозі $KDEHOME/share/config, де $KDEHOME, зазвичай, є каталогом «.config» у вашому домашньому каталозі. Якщо ви переходите до нової версії із версії KMyMoney до 5.0, застарілим розташуванням $KDEHOME було .kde4.

Перенесення параметрів додатків

Якщо ви користувалися якимись додатками KMyMoney, зокрема додатком імпортування або експортування даних csv, можливо, додатком створено файл налаштувань у тому самому каталозі, наприклад, csvimporterrc або csvexporterrc. Такі файли також слід скопіювати до нової системи.

Як і з основним файлом даних, версія додатка у обох системах має бути однаковою. Зазвичай, новіші версії можуть використовувати файли старіших версій, але, якщо функціональні можливості додатка було значно змінено, варто виконати обережне тестування старого файла налаштувань, щоб переконатися, що додаток працює як слід.

Зауважте, що якщо відбувалося оновлення із попередньої до 5.0 версії, розташування файлів шаблонів, які використовуються додатком друку чеків, змінилося. Будь ласка, зверніться до нотаток щодо випуску або сайта проєкту, щоб дізнатися більше.

Примітка

Ці настанови призначено лише для перенесення даних та параметрів KMyMoney. Втім, існують деякі важливі дані, які зберігаються у самому середовищі KDE, а не у файлах KMyMoney, зокрема паролі, що зберігаються у системі kwallet. Перенесення таких частин ваших налаштувань KDE у цьому підручнику не описано. Втім, більшість файлів подібних налаштувань також зберігаються у каталозі $KDEHOME.