Зв’язок з розробниками/Сповіщення про вади

Зв'язок з окремими розробниками

Для загальних питань та зауважень щодо KMyMoney користуйтеся списком листування користувачів . (докладніше про цей список). Крім того, ви можете зв'язатися із розробниками за допомогою відповідного списку листування . (докладніше про нього тут). Оскільки часто відповіді надсилаються лише до списку листування, може так статися, що ви не отримаєте відповіді безпосередньо, якщо не підпишетеся на один цих списків листування, перш ніж надсилати до нього повідомлення.

Ми будемо раді почути про ваші враження від користування KMyMoney.

Як повідомити про вади

Щоб повідомити про ваду, скористайтеся інтерфейсом, передбаченим у самій програмі KMyMoney. Виберіть пункт меню ДовідкаНадіслати звіт про помилку і вкажіть дані, про які вас питатиме майстер. Якщо у вас виникнуть якісь проблеми з цим способом звітування, ви можете повідомити про ваду (або залишити побажання щодо покращення програми чи розширення її можливостей) безпосередньо на сторінці звітування про вади у KDE. Звіти слід пов’язувати з продуктом «kmymoney».

Який би зі способів ви не обрали, спочатку ознайомтеся з наведеними нижче настановами. Якщо ви їх виконаєте, розробники зможуть швидше визначити джерело проблеми без додаткових запитів щодо надання відомостей.

Створення якісних звітів про вади

Автори будуть вдячні користувачам, якщо ті витратять свій дорогоцінний час на створення високоякісних звітів про помилки. Таким чином, можна буде уникнути зайвих зусиль з обох боків, оскільки буде усунуто потребу у додатковому обміні повідомленнями електронної пошти між користувачем і розробником, який взявся за виправлення вади.

Елі Ґолдберґ (Eli Goldberg) було створено канонічний посібник з написання звітів про вади. Знайти цей посібник можна за адресою https://issues.apache.org/bugwritinghelp.html. Загалом кажучи, достатньо буде скористатися такими порадами:

Надайте дані щодо вашої системи. Якщо ви скористаєтеся пунктом меню ДовідкаНадіслати звіт про помилку, програма вкаже ці дані автоматично, але, якщо ви не бажаєте користуватися цим інтерфейсом, вам слід якось повідомити авторам програми деякі дані. Розробникам знадобляться дані щодо операційної системи, якою ви користуєтеся (Linux®, Mac® OS або Windows®), версії KDE, версії KMyMoney, версії Mac® OS або Windows®, назви та версії вашого дистрибутива Linux® та версії його ядра.

Надайте зворотне трасування аварійних завершень. Зворотне трасування часто є найкориснішою для розв’язання проблем частиною інформації.

Спробуйте відтворити ваду. Повідомте авторам, чи можна відтворити ваду. Важливо знати, зіткнулися ви з вадою лише одного разу і не змогли її більше відтворити, помилка трапляється кожного разу чи трапляється лише за певних умов.

Вкажіть специфіку проблеми. Ось поганий звіт про ваду: «I entered a transaction, and KMyMoney crashed.» (Мною було введено запис операції, і KMyMoney аварійно завершила роботу). Ось набагато кращий звіт про ваду: «Using the transaction form, I entered a new transaction in my Credit Card account. I selected the Transfer tab, entered in an amount, then changed to the Deposit tab, and back to the Transfer tab. When I returned to the Transfer tab, KMyMoney crashed. This bug is fully reproducible for me.» (За допомогою форми операцій мною було введено нову операцію рахунку кредитної картки. Було відкрито вкладку «Трансферт», введено суму, потім було здійснено перехід на вкладку «Депозит» зі поверненням на вкладку «Трансферт». Після повернення на вкладку «Трансферт» програма аварійно завершила роботу. Кожен раз, коли я повторюю цю процедуру дій, вада відтворюється.)

Повідомте розробникам про те, що ви очікували від програми. Іноді очікувані результати є очевидними, але, якщо вада є досить непомітною, іноді важко зрозуміти, що саме користувач хотів побачити. Завжди повідомляйте авторам про те, чого ви очікували від програми.

Спробуйте запустити програму з увімкненим налагоджуванням. Якщо вашу версію програми буде налаштовано на збирання з параметром --enable-debug=full, буде уможливлено створення найкращих зворотних трасувань. Якщо ви зіткнетеся з аварійним завершенням програми, запустіть наступного разу KMyMoney за допомогою gdb і відтворіть аварійне завершення. Якщо програма аварійно завершить роботу, введіть команду «bt», щоб створити дані зворотного трасування.

Запуск програми у такий спосіб є набагато складнішим за звичайний запуск, автори навіть не сподіваються, що всі користувачі зможуть його виконати. Але, якщо ви зацікавлені у тому, щоб програма KMyMoney стала якомога стабільнішою, цей спосіб є найкращим з точки зору пошуку вади у коді і надсилання можливої латки.