Розділ 8. Мітки

Cristian Oneț

Michael Carpino

версія 5.0.8 (6 лютого 2020 року)

На панелі міток буде показано відомості щодо усіх міток, які було додано користувачем. Вікно міток поділено на дві основні області: список міток та панель подробиць, на якій розташовано дві вкладки: «Операції» і «Подробиці». На вкладці Операції буде показано усі операції, які пов'язано із міткою. На вкладці Подробиці буде показано визначений користувачем колір мітки, а також нотатки, які не використовуються програмою в інших місцях. Зауважте, що якщо ви зміните колір, який використовується у символі перед назвою мітки у будь-якій із пов'язаних операцій, вам доведеться натиснути кнопку-позначку у нижньому правому куті панелі «Подробиці», щоб колір було збережено.

Список міток

Список усіх міток, упорядкований за абеткою, буде показано у лівій частині цього екрана.

Додавання мітки

Створити мітку можна у один із трьох різних способів. По-перше, ви можете натиснути піктограму додавання мітки, , або клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Створити мітку. У відповідь буде створено мітку з назвою «Нова мітка». Клацніть правою кнопкою миші на цій мітці і виберіть у контекстному меню пункт Перейменувати мітку, щоб вказати назву для нової мітки. Нарешті, ви можете додати нову мірку безпосередньо на сторінці бухгалтерської книги або у вікні поділу операції, ввівши назву мітки у поле мітки. KMyMoney запитає вас, чи хочете ви додати цю мітку, і після вибору варіанта «так» мітку буде додано.

Перейменування мітки

Щоб змінити назву мітки, або наведіть вказівник миші на пункт мітки, клацніть лівою кнопкою миші, щоб позначити пункт, потім натисніть кнопку Перейменувати мітку (між кнопками додавання та вилучення), або клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Перейменувати мітку, у відповідь програма відкриє поле редагування назви. Зміну назви буде виконано у всіх операціях, де було задіяно відповідну мітку.

Вилучення мітки

Щоб вилучити мітку, або натисніть кнопку вилучення, , або наведіть вказівник на пункт мітки, клацніть правою кнопкою миші і виберіть у контекстному меню пункт Вилучити мітку. Якщо з міткою було пов’язано якісь операції, програма покаже діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете призначити для цих операцій іншу мітку.

Примітка

Оскільки мітки було впроваджено лише починаючи з версії 4.7 KMyMoney, у жодному з методів імпортування даних не передбачено можливості імпортування міток. Розробникам відомо, що це важлива можливість, отже, ймовірно, можливість імпортування буде впроваджено для кожного з методів у наступних випусках програми.