Майстер узгодження

Програма відкриє вікно майстра узгодження. На першій сторінці майстра ви зможете ознайомитися з коротким описом дій, які буде виконано. Натисніть кнопку Далі, щоб розпочати роботу з майстром.

Майстер узгодження

Параметри виписки з рахунку

У вашій виписці можна знайти дату виписки, початковий баланс і кінцевий баланс. Переконайтеся, що всі дані збігаються і натисніть кнопку Далі. Якщо дані не збігаються, введіть дані з вашої виписки і натисніть кнопку Далі.

Майстер узгодження

Відсоток

Якщо виписка узгодження є випискою з банку або будь-якого рахунку зі сплатою чи внесенням відсоткових сплат, введіть відповідні значення у належні поля. Для кожної з сум ви можете призначити певну категорію.

Примітка

Поле відсотків призначено для відсотків, які ви отримуєте. Якщо вам доводиться не отримувати, а сплачувати відсотки, наприклад за користування кредитною карткою, відповідні дані слід ввести як видатки.

Майстер узгодження

Натисніть кнопку Продовжити, щоб наказати програмі виконати порівняння даних вашої виписки з тими даними, які було введено вручну. Зауважте, що після натискання цієї кнопки буде завершено роботу майстра узгодження, а не саму процедуру узгодження. Крім того, режим показу облікової книги буде змінено: у списку залишаться лише операції, які ще не було позначено як узгоджені. Як буде пояснено згодом, вам слід спочатку звірити сплату за операціями, а вже потім повідомити KMyMoney, що рахунок узгоджено.

Перевірка точності записів операцій

Під час узгодження ви зможете змінювати параметри будь-якої операції так, щоб вони збігалися з випискою. Можна створювати нові записи операцій у звичний спосіб. Щоб позначити операцію як звірену, натисніть позначку стовпчика «З» у перегляді списком. Операцію буде звірено, якщо її запис відповідає запису операції у вашій виписці.

У блоці команд (одразу під панеллю списку операцій) буде показано суму з виписки ліворуч, звірену суму посередині і різницю праворуч. Після позначення операції як звіреної ці значення буде оновлено.

Зауважте, що оскільки узгодження є процедурою встановлення відповідності даних вашого рахунку з випискою, зміни до будь-якого запису операції, з датами, пізнішими за дату виписки, введену у майстрі, буде збережено, але вони не вплинуть на звірену суму, показану у блоці команд.

Майстер узгодження

Закінчення узгодження

Завершення узгодження

Якщо різниця буде нульовою, рахунок узгоджено, отже ви можете натискати кнопку Завершити. Після цього KMyMoney позначить всі операції, які було позначено як виконані, як узгоджені і замінить «З» у відповідному стовпчику на «У». Крім того, програма збереже внесені зміни і запише, що рахунок було узгоджено (файл все ж доведеться зберегти окремо, щоб зміни не було втрачено).

Відкладення узгодження

Якщо у вас виникають труднощі з завершенням узгодження або вам потрібно зібрати додаткові дані для завершення процедури, ви можете відкласти завершення на пізніший час натисканням кнопки Відкласти. Якщо ви натиснете цю кнопку, KMyMoney запам’ятає введені вами після запуску майстра значення і не позначатиме звірені записи операцій як узгоджені. Режим перегляду облікової книги буде змінено на нормальний. Якщо ви завершите роботу KMyMoney до натискання кнопки Завершити або Відкласти, стан буде збережено так, наче ви натисли кнопку Відкласти. Програма запам’ятає всі внесені вами зміни, зокрема позначення операцій як звірених або додавання нових записів операцій, ви зможете зберегти ці дані до завершення роботи KMyMoney. Для завершення процедури узгодження вам доведеться знову запускати майстер узгодження рахунку.

Коли ви запустите майстер узгодження цього рахунку наступного разу, KMyMoney відновить введені вами під час попереднього запуску значення. Якщо потрібно, ви зможете змінити їх. У такому разі початкове вікно майстра буде змінено, щоб нагадати вам про попередній запуск.

Майстер узгодження