Редагування полів

За допомогою діалогового вікна редагування полів ви можете додавати нові поля до збірки, змінювати існуючі поля або взагалі вилучати поля.

Діалогове вікно полів збірки Tellico

Список полів

Ліворуч у діалоговому вікні буде показано список поточних полів. Назви змінених полів буде показано жирним курсивним шрифтом. За допомогою натискання кнопок, розташованих під списком, ви зможете додавати або вилучати поля, кнопками зі стрілочками можна скористатися для зміни порядку полів. Порядок полів у списку є важливим, оскільки для компонування у редакторі записів використовується саме цей порядок. У кожній з категорій поля буде розташовано зліва праворуч відповідно до порядку полів згори-вниз у цьому списку.

Поля властивостей

Поле визначається за своєю назвою, категорією, описом і, можливо, типовим значенням або деякими можливими значеннями. Назва використовується всюди, де потрібне посилання на поле у інтерфейсі користувача. У редакторі записів значення назви використовується для надсилання запитів щодо значень поля. У перегляді стовпчиками назва використовується для створення заголовка стовпчика. Докладний опис різних типів полів можна знайти у розділі, присвяченому типам полів. Опис використовується як підказка у редакторі записів, він є певною підказкою щодо вмісту поля. Окрім того, у полях з похідними значеннями, для форматування значення поля використовується шаблон значення. Після створення запису програма автоматично надає полям типові значення. Записи у списку можливих значень для полів Вибір слід відокремлювати крапками з комою.

Нові поля можуть належати до будь-якого типу, але зміну типу існуючих полів обмежено сумісністю вмісту полів. Таблицю сумісності полів наведено нижче:

Таблиця 2.1. Можливі перетворення типів полів

Поточний типМожливий новий тип
Простий текстПростий текст, Стаття, Число, URL, Таблиця
СтаттяПростий текст, Стаття
ВибірПростий текст, Стаття, Вибір, Число, URL, Таблиця
Вибір так/ніПростий текст, Стаття, Вибір так/ні, Число, URL, Таблиця
ЧислоПростий текст, Стаття, Число, URL, Таблиця
URLПростий текст, Стаття, Число, URL, Таблиця
ДатаПростий текст, Дата
ТаблицяПростий текст, Стаття, Таблиця
ЗображенняЗображення
РейтингВибір, Рейтинг

Форматування полів

У Tellico передбачено певні можливості щодо автоматичного форматування значень полів. Найпростішою з них є автоматичне визначення регістру літер, за використання якого програма переведе у верхній регістр (зробить великими) всі перші літери слів, окрім слів-артиклів. Форматування назви пересуне певні артиклі з початку поля у його кінець, наприклад, змінить назву "The Return of the King" на "Return of the King, The". Перелік артиклів для назв можна налаштувати. Нарешті, за використання форматування назви програма спробує розбити рядок так, щоб прізвище особи було показано першим. Ви можете змінити список префіксів і суфіксів імен. Крім того, для впорядкування всіх полів, які містять значення у форматі імені, буде використано особливу групу Люди, навіть якщо загальний параметр і було вимкнено.

Ви можете повсюдно вимкнути автоматичне форматування зміною загальних параметрів у діалоговому вікні налаштування. Загалом кажучи, зміна регістру літер і форматування є зовсім різними діями, отже можна автоматично змінювати формат назви без зміни регістру літер. Автоматичне форматування можна виконувати не у всіх типах полів.

Таблиця 2.2. Приклади форматування

Тип форматуванняЗначення поляАвтоматичні великі літериАвтоматичне форматуванняАвтоматичні літери і форматування
Заголовокthe return of the kingThe Return of the Kingreturn of the king, theReturn of the King, The
Назваtom swift, jr.Tom Swift, Jr.swift, jr., tomSwift, Jr., Tom

Параметри полів

Крім того, поля мають три загальні параметри. Якщо було увімкнено автоматичне доповнення, Tellico кешуватиме значення кожного з полів, а у редакторі записів програма автоматично доповнюватиме введені вами дані на основі стандартних параметрів KDE. Автоматичне доповнення можливе у полях не всіх типів. Tellico також має знати, чи може поле мати декілька значень і чи можна групувати за полем записи. Декілька значень полів під час редагування запису слід відокремлювати крапками з комою.

З міркувань ефективності, не вмикайте автоматичне завершення для полів, де у ньому немає потреби. Чим більше буде полів з автоматичним завершенням у вашій збірці, тим повільніше Tellico завантажуватиме файл збірки.