Розділ 6. Налаштування

У діалоговому вікні налаштування містяться всі параметри, за допомогою яких можна змінити типову поведінку Tellico.

Натискання кнопки Застосувати призведе до негайного застосування внесених змін без закриття діалогового вікна, тоді як натискання кнопки Гаразд призведе до застосування внесених змін і закриття діалогового вікна. Натискання кнопки Скасувати закриє діалогове вікно, але всі зміни, які було внесено і застосовано, буде збережено. Натискання кнопки Типові поверне типові значення параметрів поточної сторінки, а натискання кнопки Довідка відкриє вікно KHelpCenter з відповідним розділом підручника Tellico.

Незначну кількість параметрів можна змінити лише за допомогою безпосереднього редагування файла налаштувань. Див. Приховані параметри.

Загальні параметри

Діалогове вікно загальних параметрів

Загальні параметри керують загальною поведінкою програми. За їх допомогою можна визначити: буде зображення включено до файлів з даними або збережено окремо у теці програми Tellico. Крім того, після запуску Tellico може автоматично відкривати останній з відкритих раніше файлів з даними. Пункт Швидке фільтрування на панелі інструментів стане у пригоді при фільтруванні вашої збірки, там ви зможете скористатися усією потужністю формальних виразів для фільтрування.

Параметри форматування керують рівнем автоматичного форматування, яке виконує Tellico. Приклади такого форматування можна знайти у розділі Форматування полів. Зміна регістру літер і форматування — зовсім різні параметри, оскільки у полі може виконуватися зміна регістру літер без зміни порядку слів, і навпаки. Ви можете вказати слова, регістр літер яких змінено не буде. Автоматичне форматування може, зокрема, стосуватися зміни порядку граматичних артиклів у назвах, а також зміни порядку префіксів і суфіксів імен. Значення можна вказувати без врахування регістру, відокремлювати значення слід крапкою з комою.

У правилах форматування беруться до уваги загальні правила англійської мови, які можуть не виконуватися для інших мов. Артиклі додаються в кінець заголовка після коми. Імена форматуються так, щоб першим стояло прізвище, за ним, після коми, ім’я. Суфікси імен, зокрема Jr., буде вказано у блоці прізвища. Префікси, зокрема von, додаватимуться до прізвища, але ігноруватимуться під час впорядкування значень.

John Q. von Public, III має перетворитися на von Public, III, John Q., отже для впорядкування буде використано слово Public.

Програма підтримує використання префіксів, які складаються лише з одного слова. Якщо у імені є префікс, скажімо, van der, до списку префіксів прізвищ слід додати обидва слова, van і der. Крім того, програма підтримує артиклі, які закінчуються апострофом, і використовує їх для впорядкування записів.

Примітка

Самі значення у записах збірки змінено не буде: програма змінить лише візуальне представлення тексту. Отже ви можете змінювати параметри форматування довільним чином без ризику пошкодити дані збірки.