
Зміст
У дусі вільного програмного забезпечення, автори програми вітатимуть будь-яке ваше намагання удосконалити Tellico у будь-який спосіб. Писати скрипти для імпорту, експорту або зміни даних програми дуже просто. У цій главі наведено відомості, потрібні для розуміння способів та наслідків внесення цих змін.
Типовий файл даних Tellico є архівом zip, назва якого, зазвичай, завершується суфіксом .tc
. Всередині архіву не верхньому рівні перебуває файл tellico.xml
. Зображення може бути включено до каталогу images/
архіву, крім того, зображення може бути безпосередньо включено до даних XML у кодуванні base64. Зображення також може бути збережено у каталозі даних програми, у цьому випадку у файлі даних їх не буде зовсім. Tellico також може завантажувати файл XML у нестиснутому вигляді.
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <!DOCTYPE tellico PUBLIC "-//Robby Stephenson/DTD Tellico V11.0//EN" "http://periapsis.org/tellico/dtd/v11/tellico.dtd"> <tellico xmlns="http://periapsis.org/tellico/" syntaxVersion="11"> <collection title="My Books" type="2"> </collection> </tellico>
Вміст файла починається з обов’язкового оголошення XML і визначення кодування, за яким має бути вказано тип документа. Після додавання нових полів або додаткових властивостей до типових полів номер версії типу документів DTD збільшується. Програма Tellico зможе відкрити і прочитати будь-яку з попередніх версій DTD, але зберігатиме файли лише у форматі поточної версії. Адреса DTD не вказує на справжній файл DTD.
Елементом найвищого рівня є елемент <tellico>, цей елемент містить типове оголошення простору назв і версії синтаксису файла, ця версія завжди має збігатися з версією DTD.
Елемент <tellico> містить один елемент <collection>. У поточній версії програми кратне визначення збірок (collection) не буде враховано. Атрибут title містить заголовок збірки, а атрибут type визначає тип записів, які містяться у збірці. Список можливих типів наведено у наступному розділі. Можна використовувати необов’язковий атрибут entryTitle для визначення заголовка записів у нетиповій збірці, його значення слід вказувати у множині.
<fields> <field flags="8" title="Title" category="General" format="1" type="1" name="title" /> <field flags="7" title="Author" category="General" format="2" type="1" name="author" /> <field flags="2" title="Binding" category="General" allowed="Hardback;Paperback;Trade Paperback;E-Book;Magazine;Journal" format="4" type="3" name="binding" > <prop name="default" >Paperback</prop> </field> <field flags="6" title="Publisher" category="Publishing" format="0" type="1" name="publisher" /> <field flags="4" title="Edition" category="Publishing" format="0" type="1" name="edition" /> <field flags="3" title="Copyright Year" category="Publishing" format="4" type="6" name="cr_year" /> <field flags="2" title="Publication Year" category="Publishing" format="4" type="6" name="pub_year" /> <field flags="0" title="ISBN#" category="Publishing" format="4" type="1" name="isbn" description="International Standard Book Number" /> <field flags="7" title="Genre" category="Classification" format="0" type="1" name="genre" /> <field flags="7" title="Keywords" category="Classification" format="0" type="1" name="keyword" /> <field flags="0" title="Front Cover" category="Front Cover" format="4" type="10" name="cover" /> <field flags="0" title="Comments" category="Personal" format="4" type="1" name="comments" /> <field title="Rating" flags="2" category="Personal" format="4" type="14" name="rating"> <prop name="maximum" >5</prop> <prop name="minimum" >1</prop> </field> <field title="ID" flags="32" category="Personal" format="4" type="6" name="id"> <prop name="template" >%{@id}</prop> </field> </fields>
Всі поля визначаються всередині елемента <fields>, цей елемент не можна вказувати декілька разів. Всі дані для поля (field), окрім властивостей, має бути включено як атрибути до елемента <field>. Можливі значення для атрибутів flags, format і type наведено у наступному розділі.
Властивості полів використовуються для встановлення типових значень полів, діапазонів значень оцінок, визначення шаблонів похідних значень тощо. У наведених вище прикладах визначено типове значення, максимальне значення діапазону та шаблон для похідного поля ідентифікатора.
<entry> <title >C++ Programming Language, The</title> <authors> <author >Stroustrup, Bjarne</author> </authors> <publisher >Addison-Wesley Pub Co</publisher> <edition >3rd</edition> <pub_year >1997</pub_year> <isbn >0-201-88954-4</isbn> <genres> <genre >Non-Fiction</genre> </genres> <keywords> <keyword >Programming</keyword> <keyword >Computers</keyword> </keywords> <cover >cf65a2f023b6cb9e9233323dca10ac7c.jpeg</cover> </entry>
Для кожного з полів збірки <entry> може містити елемент, чия назва є ідентичною назві поля. Якщо для відповідного поля можна використовувати декілька значень, для створення елемента з декількома значеннями до назви поля слід додати літеру s, кожне зі значень додається як дочірній елемент, як у випадку полів автора, жанру і ключових слів у прикладі, наведеному вище.
В результаті до збірки буде включено додаткові поля, файл даних вже не відповідатиме DTD. Але у Tellico використовується інструмент обробки XML без перевірки коректності, отже додаткові поля не спричинятимуть проблем.
<images> <image width="111" format="JPEG" height="140" id="cf65a2f023b6cb9e9233323dca10ac7c.jpeg" /> </images>
Всередині елемента <images> має бути перелічено як записи кожного з зображень, разом з атрибутами, які описують розміри зображення, його формат і ідентифікатор. Якщо зображення міститься всередині файла архіву Zip, елемент має бути порожнім. Крім того, дані зображення може бути вміщено у контейнер XML як закодований у форматі base64 текст.