Розділ 9. Робота з багатьма подібними додатками

Огляд різних підходів

Іноді, виникає потреба у розробці додатків для реалізації послідовності подібних функціональних можливостей. Прикладом може слугувати побудова графіків розподілів. При цьому використовується подібний програмний код і, звичайно ж, графічні інтерфейси таких додатків мають бути подібними. Крім того, подібними будуть і значні частини файлів довідки додатків. Різними у додатках будуть лише декілька параметрів.

Найпримітивнішим підходом до вирішення цієї проблеми є розробка одного додатка з наступним простим копіюванням його вмісту, файлів .js,.xml та .rkh, до інших додатків та внесенням у скопійований текст змін. Втім, що трапиться, якщо згодом ви знайдете просту друкарську помилку, яку було скопійовано і вставлено до усіх додатків? Що, якщо вам захочеться додати підтримку нової можливості? Вам доведеться вносити зміни до усіх ваших додатків, один за одним. Це марудна і нудна справа.

Другий підхід полягає у використанні вбудовування. Втім, іноді і вбудовування не є повним вирішенням проблеми, яку ми розглядаємо, здебільшого через те, що вбудовувані «фрагменти» є надто великими для використання, а їхнє додавання обмежує можливості компонування коду. Для таких випадків передбачено можливості включення файлів .js, включення файлів .xml та фрагменти (втім, варто ознайомитися із думками щодо того, коли слід надавати перевагу вбудовуванню).

Трохи попереджень, перш ніж ви розпочнете читання цього розділу: ці концепції можуть спростити створення серії подібних додатків та поліпшити можливості із супроводу та читання коду таких додатків. Втім, зловживання ними може легко спричинити зворотний ефект. Використовуйте ці концепції виважено.