Ефективне навчання

Методики навчання

Нижче можна знайти декілька загальних порад щодо методик навчання машинопису.

Постійна швидкість

Для того, щоб користуватися машинописом ефективно, важливо не просто намагатися друкувати якомога швидше, але і зберігати постійну швидкість, а також знайти для себе природний ритм натискання на клавіші.

Основа всього — точність

Наступною важливою річчю є зосередження уваги на точності. Лише якщо ви майстерно оволодієте введенням літер поточних розблокованих клавіш, тобто помилятиметеся з введенням відповідних літер дуже рідко, ви матимете змогу пройти складніші уроки з більшою кількістю літер. Як можна переконатися, ви зможете досягти успіху майже автоматично, якщо ви робитимете дуже мало помилок, оскільки ви зекономите багато часу, який раніше витрачався на виправлення помилок.

Примітка

Саме це є причиною того, що для типового рівня точності для розблокування наступного уроку встановлено значення 98%, а вимоги до швидкості є доволі помірними: всього лише 180 символів на хвилину.

Виправлення помилок

Варто ознайомитися з ефективними способами виправлення помилок. Виправлення окремих символів майже завжди є повільнішою справою на виправлення всього слова. Для виправлення слова достатньо просто натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Backspace, а потім знову ввести слово. Для такого виправлення майже не потрібно розумових зусиль. Для виправлення ж окремого символу вам слід спочатку знайти його у слові, вилучити символи до місця помилки, визначити частину слова, якої не вистачає і знову ввести її. Це потребує набагато більшої концентрації уваги, ніж просте повторне введення слова.

Призупинення навчального сеансу

Автоматичне призупинення

Якщо ви відкриєте будь-яке діалогове вікно або перемкнетеся на іншу програму під час навчального сеансу, навчання буде призупинено, аж доки ви не повернете фокус до вікна програми «Навчання машинопису» і натиснете будь-яку клавішу.

Навчальний сеанс буде призупинено, якщо програма виявить, що користувач не виконує ніяких дій протягом п’яти секунд.

Призупинення вручну

Призупинити поточний сеанс вручну можна натисканням кнопки на панелі інструментів.

Якщо ви натиснете кнопку на панелі інструментів, програма «Навчання машинопису» призупинить поточний сеанс і покаже віконце-накладку з пунктами можливих подальших дій.

Меню призупинення програми «Навчання машинопису»