Розділ 8. Імпортування/Експортування

Якщо ви брали участь у сімейному святі, корпоративній вечірці, конференції або будь-якому іншому заході, де були присутніми інші користувачі KPhotoAlbum, у вас може виникнути бажання поділитися вашими фотографіями з цими людьми. Звичайно ж, ви можете створити сторінки HTML з зображеннями, які ці користувачі зможуть переглянути, але якщо ви вже витратили час на класифікацію всіх зображень (вказали осіб на фотографіях, місця, де було зроблено знімки, тощо), немає потреби змушувати людей знову виконувати цю класифікацію.

У KPhotoAlbum передбачено можливість експорту набору зображень до файла .kim, який інші користувачі зможуть імпортувати до власної бази даних зі збереженням вашої класифікації зображень.

Існує два різновиди файлів .kim: з вбудованими зображеннями та окремі. У першому випадку зображення зберігаються у самому файлі, у другому — у якомусь іншому місці. Зберігання зображень у файлі має очевидну перевагу у тому, що такий файл є самодостатнім, недоліком же є досить значний розмір такого файла.

Створити файл .kim можна у два способи: безпосередньо за допомогою пункту ФайлЕкспортувати... або разом зі сторінками HTML (див. Розділ 7, Створення HTML). Якщо ви створите файл .kim під час експорту HTML, програма створить окремий (без зображень) файл .kim.

Пошук зображень у окремих файлах .kim може відбуватися у два способи. Спершу програма намагається знайти зображення у тій же теці, що і файл .kim, якщо ж цих зображень не буде знайдено, буде виконано пошук зображень за адресою URL, вказаною під час створення файла .kim. Зауважте, що друга можливість стане доступною, лише якщо файл .kim було створено у процесі експорту до HTML.

Діалогове вікно експортування

У цьому розділі ми розкажемо вам про діалогове вікно експорту, яке можна відкрити за допомогою пункту меню ФайлЕкспортувати....

Найважливішу частину цього діалогового вікна призначено для визначення того, буде файл .kim внутрішнім чи зовнішнім (див. опис, наведений вище). Ви можете вибрати один з трьох варіантів:

  • Включити у файл .kim — файл буде внутрішнім

  • Копіювати вручну до теки файла .kim — ви маєте вручну скопіювати зображення до файла .kim

  • Автоматично копіювати до теки файла .kim, сюди KPhotoAlbum копіюватиме зображення.

Якщо між нами, файли .kim — це просто файли zip. Зазвичай, у повторному стисканні зображень немає потреби, оскільки зображення вже стиснуто алгоритмом JPEG, а сам файл XML є досить малим за розміром. Якщо вам таки хочеться зекономити ще декілька байтів, ви можете позначити пункт Стиснути файл експорту

Нарешті, останнім пунктом на цій сторінці є пункт Обмежити максимальні розміри зображення до:. Якщо ви надсилаєте зображення комусь з приятелів, ймовірно, немає потреби у надсиланні зображень у повному розмірі, оскільки отриманий файл .kim буде завеликим. У такому випадку, ви можете вказати максимальні розміри зображень, скажімо, 800 пікселів у кожному з напрямків.