Додавання і віднімання

Процедура 2.4. Скільки буде 3 + 5?

 1. Введіть 3, а потім натисніть +. Зауважте, що у полі 3 буде показано просте значення у одному рядку, без шифру грошової одиниці.

 2. Введіть 5, а потім натисніть кнопку Ввести або клавішу Enter. Результат (8) з’явиться у полі, розташованому праворуч.

Процедура 2.5. Ви отримали 100 доларів США і заплатили 32,50 євро за книжку, скільки залишилося на вашому банківському рахунку?

 1. Переконайтеся, що ви маєте доступ до змінних обмінних курсів. Якщо це не так, натисніть кнопку Параметри..., щоб вибрати або пункт Євро, Центральний Європейський Банк або Євро, TG. Після цього оберіть пункт USD - Долар США зі спадного списку, розташованого у нижній частині вікна програми. Якщо у вас немає доступу до мережі Інтернет, цей пункт не буде доступним, оскільки програма не зможе визначити останні змінні курси між євро і доларом.

 2. Введіть 100 і натисніть кнопку $.

 3. Натисніть кнопку - або клавішу -. Зауважте, що у найлівішій частині поля Ввід буде показано знак -.

 4. Введіть 32,50 або 32.50, а потім натисніть кнопку .

 5. Прочитайте результат у полі Результат, розташованому праворуч. Точне значення може залежати від останніх обмінних курсів. Зауважте, що протягом обчислень ви могли спостерігати за значеннями у євро і доларах США. Зверніть увагу на те, що за використання різних джерел даних (ECB і TG) обмінні курси між євро і доларом можуть не збігатися.

Процедура 2.6. Ви заплатили за книгу, що коштує 32,50 € банкнотою у 500 FF. Скільки має повернути вам касир у банкнотах і монетах євро?

 1. Оберіть пункт FRF - Французькі франки у спадному списку валют, якщо цей пункт ще не вибрано.

 2. Введіть 32.50 або 32,50, а потім натисніть кнопку . Ви також можете ввести 32.5 без останнього 0.

 3. Натисніть кнопку - або клавішу -.

 4. Введіть 500 і натисніть кнопку FF або клавішу F.

 5. Результат -43,72 € є від’ємним, що позначає, що покупцеві слід повернути саме цю суму. За допомогою натискання кнопки +/- або клавіші S ви можете змінити знак результату.

Примітка

Не намагайтеся додати євро з простими значеннями (які не є грошовими величинами): таке додавання неможливе, з тої самої причини, з якої ви не можете додати 5 метрів і 3 кілограми.