Додаток B. Процедури налаштовування профілю, які заміщуються програмою

Налаштовування профілю входу до системи KDE

Нижче наведено настанови щодо налаштовування профілю, потрібного для забезпечення можливості входу до зібраної вами стільниці Плазми KDE. Зазвичай, kdesrc-build намагається зробити це у автоматичному режимі (див. «Автоматичне встановлення драйвера входу до системи»). Дані у цьому додатку можуть бути корисним для тих, хто не може скористатися підтримкою налаштовування входу до системи kdesrc-build. Втім, можливо, ці настанови застаріли, тому вам також варто ознайомитися з вмістом файла kde-env-master.sh.in, який є частиною початкових кодів kdesrc-build.

Зміна ваших параметрів профілю запуску

Важливо

Файл .bash_profile є файлом параметрів входу до системи популярної оболонки bash, яка використовується у багатьох дистрибутивах Linux®. Якщо ви використовуєте іншу оболонку, можливо, вам доведеться скоригувати приклади, наведені у цьому розділі, так, щоб вони відповідали оболонці, яку ви використовуєте.

Відкрийте або створіть файл .bash_profile у домашньому каталозі за допомогою вашого улюбленого редактора, і додайте в кінець файла наступні рядки. Якщо ви збираєте модуль qt (це типова поведінка), додайте:

PATH=${install-dir}/bin:${qt-install-dir}/bin:$PATH
MANPATH=${qt-install-dir}/doc/man:$MANPATH

# Дійте у відповідності до того, чи встановлено змінну LD_LIBRARY_PATH.
if [ -z $LD_LIBRARY_PATH ]; then
  LD_LIBRARY_PATH=${install-dir}:/lib:${qt-install-dir}/lib
else
  LD_LIBRARY_PATH=${install-dir}:/lib:${qt-install-dir}/lib:$LD_LIBRARY_PATH
fi

export PATH MANPATH LD_LIBRARY_PATH

або, якщо ви не збираєте qt (а замість неї використовуєте системну бібліотеку Qt™), додайте такі рядки:

PATH=${install-dir}/bin:${qt-install-dir}/bin:$PATH

# Діяти відповідно, якщо ще не встановлено LD_LIBRARY_PATH.
if [ -z $LD_LIBRARY_PATH ]; then
  LD_LIBRARY_PATH=${install-dir}/lib
else
  LD_LIBRARY_PATH=${install-dir}/lib:$LD_LIBRARY_PATH
fi

export PATH LD_LIBRARY_PATH

Якщо ви не використовуєте призначеного користувача, встановіть іншу змінну середовища $KDEHOME для вашого нового середовища у вашому .bash_profile:

export KDEHOME="${HOME}/.kde-git"

# Створити каталог, якщо це потрібно
[ ! -e ~/.kde-git ] && mkdir ~/.kde-git

Примітка

Якщо пізніше ваше меню KDE буде порожнім, або переповненим записами програм з вашого дистрибутива, можливо, вам доведеться встановити змінну середовища XDG у вашому файлі .bash_profile:

XDG_CONFIG_DIRS="/etc/xdg"
XDG_DATA_DIRS="${install-dir}/share:/usr/share"
export XDG_CONFIG_DIRS XDG_DATA_DIRS

Запуск KDE

Тепер, коли ви налаштували параметри вашого середовища на використання належної версії KDE, вам також слід переконатися, що ви використовуєте правильний скрипт startkde.

Відкрийте текстовий файл .xinitrc з вашого домашнього каталогу або за потреби створіть його. Додайте до файла такий рядок:

exec ${install-dir}/bin/startkde

Важливо

У деяких дистрибутивах, ймовірно, вам доведеться виконати певні дії з файлом .xsession, який також знаходиться у вашому домашньому каталозі. Такі дії знадобляться, якщо ви використовуєте графічні інструменти керування входом до системи, такими як sddm;, gdm або xdm.

Тепер запустіть вашу свіжу версію KDE: у системах BSD і Linux® з підтримкою віртуальних терміналів натискання комбінацій клавіш Ctrl+Alt+F1 ... Ctrl+Alt+F12 використовується для перемикання до віртуальних консолей з номерами від 1 до 12. Таким чином, ви можете запускати декілька стільничних середовищ одночасно. Перші шість терміналів є текстовими, а наступні шість — графічними.

Якщо після запуску вашого комп’ютера ви бачите інструмент графічного входу до системи, ви можете скористатися новим середовищем KDE, навіть якщо його пункту немає у списку. У більшості інструментів входу до системи, зокрема у sddm, є пункт, призначений для «Нетипового сеансу». За використання цього пункту параметри вашого сеансу буде завантажено з файла .xsession у вашому домашньому каталозі. Якщо ви вже змінили цей файл у спосіб, описаний вище, використання цього пункту завантажить ваш новий встановлений KDE.

Якщо це не так, ви можете спробувати інший спосіб, який, зазвичай, працює: натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Alt+F2 і ви побачите текстовий термінал. Введіть ваші реєстраційні дані вашого призначеного користувача і введіть команду:

startx -- :1

Підказка

Ви можете запускати KDE, зібраний з вихідних кодів, і ваш старий KDE одночасно! Увійдіть до системи за допомогою реєстраційних даних вашого звичайного користувача, запустіть стабільну версію стільниці KDE. Натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Alt+F2 (або F1, F3 тощо), — ви побачите текстовий термінал. Увійдіть до системи від імені вашого призначеного користувача Git KDE і введіть команду:

startx -- :1

Ви можете повернутися до стільниці KDE вашого звичайного користувача натисканням клавіатурного скорочення у вже запущеній стільниці. Цією комбінацією, зазвичай, є Ctrl+Alt+F7, можливо, у вашому випадку останньою клавішею буде F6 або F8. Щоб повернутися до вашої зібраної kdesrc-build версії KDE, ви можете скористатися подібною є комбінацією клавіш, але у ній останньою буде інша функціональна клавіша. Наприклад, якщо вам потрібно було ввести Ctrl+Alt+F7, щоб перемкнути на вашу звичайну версію KDE, вам доведеться ввести Ctrl+Alt+F8, щоб повернутися до вашого зібраного kdesrc-build KDE.