Формули

Вбудовані функції

У Calligra Sheets передбачено дуже багато вбудованих математичних та інших функцій, якими можна скористатися для створення формул у комірках. Переглянути список цих функцій та скористатися ними можна за допомогою пункту Функція... з меню Вставка. Вибір цього пункту призведе до відкриття діалогового вікна Функція.

Оберіть функцію, якою ви бажаєте скористатися за допомогою списку, розташованого у лівій частині діалогового вікна. На вкладці Довідка буде показано опис, тип значень, які повертає функція, синтаксис, параметри і приклади використання функції. Крім того, на цій вкладці буде показано посилання на подібні функції. Після ознайомлення з цими даними натисніть кнопку з символом стрілки вниз, щоб вставити функцію у поле редагування тексту, розташоване у нижній частині діалогового вікна.

Після цього буде показано вкладку Параметри, за допомогою якої ви можете ввести параметри для обраної вами функції. Якщо ви бажаєте ввести точне значення параметра, просто введіть відповідне значення у відповідне текстове поле сторінки Параметри. Щоб ввести посилання на комірку, а не саме значення, наведіть вказівник миші на відповідне текстове поле миші сторінки Параметри, клацніть лівою, а потім наведіть вказівник миші на комірку призначення аркуша і знову клацніть лівою кнопкою миші.

Замість використання сторінки Параметри, посилання на комірки, наприклад, B6, можна ввести безпосереднім введенням цих даних до поля редагування, розташованого у нижній частині діалогового вікна Функція. Якщо у функції є декілька параметрів, параметри один від одного слід відокремлювати крапкою з комою (;).

Натискання кнопки Гаразд призведе до вставлення функції до поточної комірки і закриття діалогового вікна Функція.

Ви, звичайно ж, можете обійтися без діалогового вікна Функція і просто ввести вираз до основного поля редагування на панелі Редактор комірки. Назви функції можна вказувати без врахування регістру. Не забудьте, що всі вирази мають починатися з символу =.

Логічне порівняння

Булеві функції, зокрема IF(), AND(), OR(), приймають параметри, які повинні мати значення логічні (булеві) значення «Так» або «Ні». Цей тип значень виводять інші логічні функції, зокрема ISEVEN() або порівняння значень у комірках електронної таблиці, створені за допомогою способів порівняння виразів, вказаних у наступній таблиці.

Вираз Опис Приклад
==Є рівнимA2==B3 має значення «True», якщо значення у A2 рівне значенню у B3
!=Не є рівнимA2!=B3 має значення «True», якщо значення у A2 не рівне значенню у B3
<>Не є рівнимТе саме, що A2!=B3
<Є меншим, ніжA2<B3 має значення «True», якщо значення у A2 менше за значення у B3
<=Є меншим або рівним, ніжA2<=B3 має значення «True», якщо значення у A2 менше або рівне за значення у B3
>Є більшим, ніжA2>B3 має значення «True», якщо значення у A2 більше за значення у B3
>=Є більшим або рівним заA2>=B3 має значення «True», якщо значення у A2 більше або рівне за значення у B3

Отже, якщо ви введете =IF(B3>B1;"БІЛЬШЕ";"") у якусь з комірок, програма покаже значення БІЛЬШЕ, якщо значення у B3 буде більшим, ніж у комірці B1, у іншому випадку у комірці не буде нічого показано.

Абсолютне посилання на комірку

Якщо у формулі міститиметься посилання на комірку, це посилання, зазвичай, буде змінено під час копіювання комірки у іншу частину аркуша. Щоб запобігти такій поведінці програми, вкажіть символ $ перед літерою стовпчика, цифри рядка або перед обома символами назви комірки.

  • Якщо у A1 міститься формула =D5, тоді під час копіювання до B2 вона перетвориться на =E6 (звичайна поведінка).

  • Якщо у A1 міститься формула =$D5, тоді під час копіювання до B2 вона перетвориться на =D6 (літера стовпчика не зміниться).

  • Якщо у A1 міститься формула =D$5, тоді під час копіювання до B2 вона перетвориться на =E5 (не зміниться номер рядка).

  • Якщо у A1 міститься формула =$D$5, тоді під час копіювання до B2 нічого не зміниться, у комірку буде скопійовано =D5 (ні літера стовпчика, ні номер рядка не зміняться).

Під час введення або редагування посилання на комірку у формулі ви можете скористатися натисканням клавіші F4 для переходу між цими чотирма можливостями.

Іменованими комірками можна скористатися у подібний же спосіб з метою включення незмінних посилань на комірки у формулі.