Peatükk 2. Kfloppy kasutamine

Kfloppy käivitamine avab akna, kus kasutaja saab valida sobivad seadistused ning kontrollida vormindamise käiku. Neid võimalusi alljärgnevalt kirjeldataksegi.

Ettevaatust

Kontrolli, et diskett ei ole ühendatud. Kfloppy ei saa vormindada ühendatud disketti.

Tegevuse kontrollimine

Seadistamine toimub kolme rippmenüüga kasti abil, mis asuvad Kfloppy ülaosas.

Disketiseade

Klõps ülemisel kastil nimetusega Disketiseade: võimaldab valida kahe võimaluse vahel:

  • Esimene

  • Teine

Klõps ülevalt teisel kastil nimetusega Maht: võimaldab valida nelja võimaluse vahel:

  • 3.5" 1.44MB

  • 3.5" 720KB

  • 5.25" 1.2MB

  • 5.25" 360KB

Kfloppy Linux®i versioonil on veel üks suuruse valik:

  • Automaatne tuvastamine

Märkus

800KB kettavormingut kasutavaid Mac®i disketiseadmeid ei ole võimalik toetada PC kettaseadmetel, sest viimased lihtsalt ei suuda diskette selliselt vormindada.

Failisüsteem

Kolmas kast nimega Failisüsteem pakub järgmisi võimalusi:

DOS

Selle valimine sunnib Kfloppy tekitama disketile MS-DOS/Windows® tüüpi failisüsteemi. See on mõttekas valida juhul, kui disketti soovitakse kasutada ka neis operatsioonisüsteemides, sest nood muud vormingut ei tunnista. (Seda võimalust toetab nii Linux® kui BSD™.)

ext2

Selle valimine sunnib Kfloppy tekitama disketile failisüsteemi, mis on Linux®i maailmas kõige levinum, kuigi diskettidel vähelevinud. (Seda võimalust toetab nii Linux® kui BSD™.)

UFS

Selle valimine sunnib Kfloppy tekitama disketile failisüsteemi, mis on FreeBSD® maailmas kõige levinum. Kui soovitakse disketti kasutada vaid FreeBSD® süsteemis, on see mõistlik valik. (Seda võimalust toetab ainult BSD™.)

Minix

Selle valimine sunnib Kfloppy tekitama disketile failisüsteemi, mida kasutatakse sageli Linux®i diskettidel. (Seda võimalust toetab ainult Linux®.)