Розділ 7. Автори та історія програми

Цей проєкт було розпочато Паулем Генсгеном у рамках одного з його університетських проєктів. Першою назвою програми була назва UML Modeller. Розробка всіх частин програми здійснювалася Паулем до кінця 2001 року, коли було випущено версію 1.0 програми.

Версія 1.0 вже була достатньо функціональною, але після розгляду проєкту у університеті Пауля, до проєкту змогли долучитися інші розробники, які зробили значний внесок до UML Modeller, зокрема, перехід з бінарного формату файлів на файли XML, підтримку більшої кількості типів діаграм UML, створення коду та імпорт коду та багато інших удосконалень.

Пауль пішов з команди розробників влітку 2002 року, але оскільки програма є вільним і відкритим програмним забезпеченням, розробку було продовжено, програма вдосконалювалася і розвивалася, її підтримувала група розробників з різних частин світу. У вересні 2002 року назву проєкту було змінено з UML Modeller на Umbrello UML Modeller. Для зміни назви було декілька причин, найважливішою з них було те, що «uml» — у тому сенсі, у якому він відомий багатьом — був занадто загальним для назви, і це спричинило проблеми з додаванням програми до деяких дистрибутивів. Іншою важливою причиною було те, що розробникам здалося, що Umbrello є набагато кращою назвою.

Дискусія з приводу розробки Umbrello UML Modeller, а також обговорення напрямків, у яких програм розвиватиметься у наступних версіях, відкрита для будь-яких думок. Це обговорення триває у мережі Інтернет. Якщо ви маєте намір зробити внесок до проєкту, будь ласка, не вагайтеся і зв’яжіться з розробниками. Існує багато способів, у які ви можете допомогти розвитку Umbrello UML Modeller:

  • Повідомляти про вади або пропонувати покращення

  • Виправляти вади і додавати можливості

  • Написати гарну документацію або переклад іншими мовами.

  • Ну, і звичайно ж,... писати програму разом з нами!

Як ви бачите, існує декілька шляхів зробити свій внесок до програми. Всі ці шляхи є дуже важливими, автори запрошують всіх взяти участь у покращенні програми.

Зв’язатися з розробниками Umbrello UML Modeller можна за допомогою адреси електронної пошти .