Розділ 5. Компонування графу

Автоматичне компонування графів у Rocs

Rocs може виконувати компонування графів автоматично. Доступ до засобу компонування графів Rocs можна отримати з головного меню програми: Документ графуІнструментиКомпонування графу. Для компонування можна застосовувати два різних алгоритми: компонування на основі сил і компонування з радіальним деревом. Щоб застосувати одне з компонувань, виберіть відповідну вкладку вікна засобу компонування графів, вкажіть бажані параметри і виконайте алгоритм натисканням кнопки Гаразд. Подробиці щодо кожного з алгоритмів компонування наведено у нижче.

Компонування на основі сил

Компонування на основі сил може бути застосоване до будь-яких графів. Якщо описувати цей алгоритм просто, він імітує сили, які діють на кожен з вузлів графу. Між сусідніми парами вузлів діють сили відштовхування і притягання. Величини цих сил можна вказати пересуванням відповідних повзунків у інтерфейсі користувача.

Знімок вікна вкладки компонування на основі сил засобу компонування графів Rocs.

Іншим параметром, який можна змінювати є коефіцієнт площі. Цей параметр керує розсіюванням вузлів за площею. У компонуваннях, які створено із більшими значеннями коефіцієнта площі, відстань між вузлами є більшою.

Компонування з радіальним деревом

Компонування «радіальне дерево» може бути застосовано лише до дерев. Будь-які спроби застосувати цей алгоритм компонування до інших типів графів призводитимуть до повідомлення про помилку. Параметри компонування «радіальне дерево» може бути вибрати за допомогою відповідного інтерфейсу користувача.

Знімок вікна вкладки компонування «Радіальне дерево» засобу компонування графів Rocs.

Параметр типу дерева надає змогу вибрати між довільним деревоподібним компонуванням і кореневим деревоподібним компонуванням. У довільному компонуванні вузли розташовуються довільно без видимої ієрархії. У кореневому компонуванні кореневий вузол розташовується згори, а усі підлеглі дерева — під ним; це компонування надає змогу бачити ієрархію вузлів.

Параметр центру або кореня визначає, який з вузлів буде використано як кореневий для кореневого компонування або як центр для довільного компонування. Центром довільного компонування є перший вузол, який оброблятиметься алгоритмом. Усі інші вузли буде розташовано на колах із центром у центральному вузлі. Центр або корінь може бути вибрано алгоритмом компонування у автоматичному режимі.

Параметр відокремлення вузлів керує відстанню між вузлами. Збільшення значення цього параметра спричиняє збільшення відстані між вузлами. Відповідно, зменшення значення робить відстань між вузлами меншою.