За допомогою цього модуля ви зможете встановлювати, вилучати, переглядати шрифти, встановлені у системі, і керувати вашими шрифтами.
Існує 4 особливих попередньо визначених групи шрифтів:
«Всі шрифти» Буде показано всі шрифти: власні і системні.
«Власні шрифти» Буде показано лише ваші особисті шрифти, які не будуть доступними іншим користувачам.
«Системні шрифти» Буде показано шрифти, доступні для всіх користувачів. Для встановлення системного шрифту або його вилучення вам потрібно мати адміністративні привілеї.
«Не класифіковано» У цьому розділі розміщено список всіх шрифтів, які не було розташовано у визначених користувачем групах. Цю групу буде показано, лише якщо у вас є якісь визначені користувачем (вами) групи.
Щоб додати шрифт до групи, перетягніть його зі списку у відповідну групу. Щоб вилучити шрифт з групи, перетягніть його у групу «Всі шрифти».
Під цим списком ви побачите кнопки, призначені для створення групи, вилучення групи і вмикання або вимикання шрифтів позначеної групи.
У контекстному меню цього списку ви знайдете додаткові пункти, призначені для друку зразків шрифту та експортування шрифту у архіві формату zip.
У користувачів, які мають дуже багато шрифтів, може виникнути потреба на певний час увімкнути (задіяти) лише якусь групу шрифтів. Щоб полегшити це завдання, у цьому модулі було додано функцію, яка дозволяє вам вимикати окремі шрифти або цілі групи шрифтів. Вимикання шрифту не вилучає його з системи: ця дія лише приховує цей шрифт таким чином, щоб він став недоступним для програм. Якщо потім його знову увімкнути, цей шрифт знову буде придатним для використання.
У його головному вікні розташовано список встановлених шрифтів, впорядкованих за назвами гарнітур шрифтів — число у квадратних дужках відповідає числу встановлених стилів для цієї гарнітури. Наприклад, шрифт «Times» може бути записано у списку так:
Times [4]
Звичайний
Курсив
Жирний
Жирний курсив
Щоб встановити шрифти, натисніть кнопку , а потім оберіть потрібні шрифти у діалозі відкриття файлів. Вказана група шрифтів визначатиме теку, куди буде встановлено шрифти.
Щоб вилучити шрифт, виберіть його у списку, а потім натисніть кнопку .
Клацанням правою кнопкою миші можна викликати контекстне меню з пунктами додаткових дій, зокрема Увімкнути, Вимкнути, Друкувати, Відкрити в переглядачі шрифтів і Перезавантажити.
Поле для введення тексту, розташоване над полем перегляду шрифту, надає вам змогу фільтрувати список шрифтів. Ви можете фільтрувати шрифти за різними категоріями.
Гарнітура.
Стиль.
Колекція.
Відповідність FontConfig. Якщо ви оберете цей варіант, ви зможете вказати назву гарнітури і ознайомитися з тією гарнітурою, яку буде використовувати замість вказаної fontconfig.
Тип файла шрифту.
Назва файла шрифту.
Адреса файла шрифту.
Система запису.
Нові шрифти можна встановити з локальних файлів або отримати за допомогою Засобу отримання нових даних. За допомогою пункту Отримати нові шрифти… кнопки набору інструментів (розташовано над списком груп) ви можете встановлювати шрифти з інтернету. Отримані за допомогою цієї кнопки шрифти буде встановлено до вашої групи «Власні шрифти». Щоб встановити шрифти на загальносистемному рівні, вам слід пересунути ці шрифти до групи «Системні шрифти». Для цього просто перетягніть пункт шрифту на пункт групи «Системні шрифти» за допомогою натискання і утримування під час перетягування лівої кнопки миші (для встановлення потрібні права доступу адміністратора).
Якщо у вашій системі встановлено дуже багато шрифтів, ймовірно, що серед цих шрифтів є дублікати.
Натисніть кнопку Знайти дублікати.... щоб відкрити вікно простого інструмента, який виконає пошук у вашій системі шрифтів з однаковими назвами, яким відповідають по декілька файлів. Наприклад, якщо у вас встановлено файли «times.ttf» і «times.TTF» у теці «/usr/local/share/fonts» основний механізм роботи зі шрифтами (який називають «FontConfig») бачитиме лише один з цих файлів. Отже, якщо ви, наприклад, вилучите шрифт, він знову з’явиться у списку, оскільки було вилучено лише один з файлів, що йому відповідають. Запуск інструменту пошуку дублікатів призведе до відкриття вікна, у якому ви побачите список шрифтів, яким відповідає по декілька файлів, а також список цих файлів. Щоб вилучити якийсь із файлів, наведіть вказівник миші на стовпчик з піктограмою смітника і клацніть лівою кнопкою.
Тут буде показано текст зразка, записаний символами шрифту різних розмірів.
За допомогою контекстного меню ви можете збільшувати або зменшувати масштаб зображення, обирати тип перегляду (Стандартний перегляд або Всі символи) і змінювати текст зразка.
Скористайтеся програмою KFontview, якщо вам потрібні додаткові типи попереднього перегляду для блоків Unicode.