Загальне

Тут ви можете налаштувати основні дії. Сторінку поділено на три вкладки: Загальне, Переглядач/Редактор і Елементарні суфікси.

Загальне

Наведені нижче пункти визначають базові характеристики дії:

  • Попереджати при виході: якщо буде позначено цей пункт, Krusader показуватиме вікно «Ви впевнені?», коли ви намагатиметеся закрити вікно програм. Якщо пункт не буде позначено, програма завершуватиме роботу без додаткових повідомлень.

  • Показати піктограму і згорнути до лотка: якщо буде позначено цей пункт, піктограму Krusader буде показано у системному лотку. Якщо ви мінімізуєте вікно Krusader, його пункт не буде показано на панелі задач. Крім того, програма не завершуватиме роботу після закриття головного вікна. Завершити роботу Krusader у такому режимі можна за допомогою пункту Вийти з меню Файл або контекстного меню піктограми лотка.

  • Використовувати визначення MIME: визначення типів за MIME є механізмом, за допомогою якого Krusader може зондувати файли на панелях і визначати їх тип, навіть якщо він не збігається з суфіксом назви. Наприклад, якщо ви мали файл зображення зображення1.jpg і перейменували його на зображення1, Krusader зможе визначити, що це файл зображення, і відповідним чином його обробити. Але подібний режим роботи є повільнішим (під час оновлення панелі або зміни теки). Отже, спробуйте покористуватися Krusader з використанням та без використання визначення типів за MIME, а потім оберіть режим, у якому програма працюватиме краще.

  • Тимчасова тека: за допомогою цього пункту можна визначити основну теку для тимчасових файлів Krusader. Файли буде створено у окремих підтеках тимчасового каталогу так, що кожен з користувачів, які запускатимуть Krusader, матиме власну тимчасову підтеку у вибраній теці.

    Примітка

    Вам слід вказати тимчасову теку, до якої матимуть повноцінний доступ всі користувачі, які будуть запускати Krusader!

Режим вилучення (Вилучити файли/Пересунути у смітник): дію з вилучення Krusader може виконати у два способи: насправді вилучити файли або пересунути файли до теки смітника, доступ до якого можна буде отримати за допомогою протоколу Плазми trash.

Зовнішній термінал: тут ви можете визначити, який емулятор термінала буде використано, коли Krusader відкриватиме вікно консолі (за допомогою F9, або пункту меню ІнструментиВідкрити термінал).

Вбудований термінал надсилає Chdir після зміни на панелі: якщо цей пункт не буде позначено, до емулятора термінала не надсилатиметься команди cd після зміни теки на панелі.

Активна панель синхронізується із робочим каталогом вбудованого термінала: якщо не позначено, активна панель лишатиметься незмінною під час навігації у вбудованому терміналі (з використанням cd, popd тощо).

Перемкнути повноекранний вбудований термінал: якщо буде позначено, Krusader показуватиме повноекранний термінал у стилі Midnight Commander (замість вікна Krusader буде показано вікно термінала на весь екран).

Переглядач/Редактор

Ви можете визначити параметри переглядача і редактора:

  • Внутрішній редактор та переглядач відкривають файл у окремому вікні: позначте цей пункт, якщо кожен файл слід відкривати у окремому вікні. Якщо не позначено, кожен з файлів буде відкрито у окремій вкладці того самого вікна переглядача/редактора. Кожну з вкладок цього вікна можна закрити окремо, серед іншого, клацанням на вкладці середньою кнопкою миші.

  • Ховати панель вкладок, якщо відкрито лише одну вкладку: позначте цей пункт, якщо ви хочете, щоб панель вкладок переглядача/редактора було приховано, якщо відкрито лише одну вкладку.

  • Стандартний режим переглядача:

    • Звичайний режим: використовувати типовий інструмент перегляду системи.

    • Текстовий режим: переглядати вміст файл лише у текстовому режимі.

    • Шістнадцятковий режим: переглядати вміст файла лише у шістнадцятковому режимі.

    • Режим швидкого перегляду: швидкий інструмент перегляду для файлів величезних розмірів. Інструмент швидкого перегляду Krusader завжди завантажуватиме до пам’яті не весь файл, а лише його невелику частину і використовуватиме для пришвидшення гортання дані з кешу. Файли з інших комп’ютерів все ж доведеться отримати, але під час отримання ви зможете переглядати їх вже отримані частини. Якщо вміст файла постійно змінюється, цей інструмент перегляду здатний завжди показувати поточний вміст файла.

    • Швидкий перегляд, якщо файл більший за: 10 МБ (типове значення): програма визначить, чи є розмір файла більшим за 10 МБ (це значення можна змінити), і якщо це так, замість типового інструменту перегляду Плазми буде використано швидкий інструмент перегляду Krusader.

    • Використовувати Okteta як шістнадцятковий переглядач: якщо позначено (типовий варіант), використовувати шістнадцятковий редактор Плазми Okteta для перегляду необроблених даних. Щоб скористатися цією можливістю, вам слід спочатку встановити пакунок з Okteta.

  • Редактор: за допомогою цього пункту ви можете визначити редактор, який буде використано для редагування файлів (після натискання клавіші F4). Типово буде використано вбудований інструмент перегляду, тобто типовий інструмент перегляду Плазми.

Елементарні суфікси

Елементарні суфікси: попередньо визначений список суфіксів, зокрема tar.gz, які буде показано як одну частину у стовпчику Суфікс панелі списку.