Загальний ЧаП

1. Як мені повідомити розробників про мої побажання, пропозиції або коментарі?
2. Як надіслати латку до програми?
3. Як повідомити про ваду?
4. Як отримати корисні дані налагоджування або дані про аварійне завершення?
5. Що робити, якщо KDEcrashhandler не надсилає корисних відомостей зворотного трасування?
6. Чи є у програми Krusader список листування?
7. Чи існують якісь подачі новин про Krusader?
8. Як працює форум Krusader?
9. Що робити, якщо я хочу перекласти Krusader моєю рідною мовою?
10. Як мені підтримати Krusader?
11. Чому Konqueror у «стилі midnight commander» не є класичним інструментом керування файлами?
12. Навіщо мені користуватися класичним керуванням файлами?

1.

Як мені повідомити розробників про мої побажання, пропозиції або коментарі?

Найпотужнішою силою проєктів з відкритим кодом є співпраця з користувачами. Ось чому нам завжди важливо почути вашу думку. Ваші побажання є нашими настановами. Після 6 місяців роботи над проєктом програмісти втрачають здатність помічати власні помилки. Цього не уникнути. Нам потрібні нові ідеї, критика і відгуки, оскільки ми маємо намір зробити Krusader найкращим і найкориснішим інструментом для роботи з файлами з будь-коли створених.

Найзручнішим способом зв’язатися із нами є використання списку листування krusader-users. Дані щодо планів розробників можна отримати зі списку листування Krusader-devel. Ми розглядаємо і обговорюємо усі пропозиції.

2.

Як надіслати латку до програми?

Створити загальні настанови щодо написання латок важко, але спробуємо дати декілька порад.

  1. Латки, новий код і нові можливості завжди будуть радо зустрінуті розробниками!

  2. Сконцентруйтесь на одній проблемі. Тоді розробникам буде легше вас зрозуміти і внести потрібні зміни у код.

  3. Бажано, щоб ви вели дискусію з розробниками у списку листування krusader-devel або на сторінці GitLab Krusader. На жаль, ми не зможемо накласти латку, якщо ця латка суперечить «загальним напрямкам розвитку» коду Krusader (докладніше про це можна дізнатися з цього списку поширених питань). Будь ласка, надсилайте у одному повідомленні лише один запит на зміну, щоб за обговоренням легше було слідкувати. Зміни слід застосовувати покроково з перевіркою кожного рядка.

  4. Надсилайте ваші латки GitLab, щоб всі пропозиції з латання залишалися впорядкованими, а також щоб пропозиції не було втрачено. Зазвичай, латки слід надсилати у архівах tar.gz або як diff. Не копіюйте зміни до повідомлення електронної пошти. Більшість програм для роботи з електронною поштою замінюють пробіли, отже diff не можна буде застосувати або фрагмент листа не буде розпізнано як diff. У минулому траплялися випадки, коли повідомлення з латками втрачалися або губилися серед інших повідомлень, отже, будь ласка, користуйтеся GitLab, дякуємо!

  5. Оскільки під час створення програми було використано універсальні рішення, Krusader можна запускати на:

    • Всіх платформах POSIX (Linux®/BSD/UNIX®-подібні операційні системи), Solaris™.

    • Всіх платформах BSD (FreeBSD©/NetBSD®/OpenBSD®/Mac® OS).

    • KDE 3.3- KDE 3.5 і навіть GNOME з бібліотеками KDE (для Krusader-2.x).

    • GCC 2.95 - GCC 5.4

    Зміни у архітектурі може бути виконано лише командою з розробки програми.

  6. Останнє зауваження: завжди пам’ятайте, що латку може бути і відхилено. У неї можуть бути сторонні наслідки, які неможливо виправити, вона може суперечити ідеї компонування модуля, для якого її призначено. У цьому полягає відмінність між проєктом з розробки програмного забезпечення і, скажімо, вікі: у проєкті з розробки програмного забезпечення має бути хтось, хто винесе остаточний вердикт. Інакше програми просто не працюватимуть. Крім того, майте на увазі, що обробка латок може тривати певний час, — всі ми маємо право на особисте життя.

3.

Як повідомити про ваду?

Вади?!?!? Ну що ж, буває... У програми є своя мережева система стеження за вадами.

Використання інтерактивного інструменту стеження за вадами допомагає розробникам стежити у зрозумілий і впорядкованих спосіб за кількістю відкритих повідомлень про вади, пріоритетом вад та відгуками користувачів. Розробникам не доведеться обшукувати весь форум Krusader, щоб знайти вчорашню ваду. Будь ласка, користуйтеся цим інструментом.

Перш ніж повідомляти про ваду, будь ласка, ознайомтеся з такими відомостями:

  1. Перевірте, чи не було повідомлено про цю ваду раніше за допомогою інтерактивного списку вад системи стеження за вадами.

  2. Якщо вам не вдалося знайти згадки про цю ваду, будь ласка, надішліть повідомлення про неї до системи стеження за вадами натисканням кнопки Надіслати нову (Submit New) у вікні системи стеження за вадами. Будь ласка, вкажіть такі дані: номер версії Krusader, якою ви користуєтеся, назву дистрибутива Linux® і його версію, тип процесора комп’ютера, а також повний опис проблеми, з якою ви зіткнулися.

Дякуємо вам за співпрацю!

Примітка

За можливості, спробуйте виконати ту саму дію за допомогою Konqueror або іншої програми KDE. Якщо у вас виникне та сама проблема, ймовірно, що проблему пов’язано з підлеглими засобами KIO або з самим KDE Frameworks5, а не з Krusader. Krusader використовує бібліотеки KDE Frameworks™ та підлеглі засоби KIO для виконання багатьох дій. Іноді причиною негараздів можуть бути проблеми, пов’язані з неправильним налаштуванням вашого дистрибутива, будь ласка, перевірте це у спосіб, описаний вище.

4.

Як отримати корисні дані налагоджування або дані про аварійне завершення?

Зазвичай, у бінарних пакунках, які використовуються вашим дистрибутивом, не міститься даних для налагоджування. Оскільки розвиток програми і виправлення вад відбуваються лише у сховищі кодів Krusader, зберіть Krusader-git у режимі для налагоджування і встановіть програму. Перевірте, чи можна відтворити ваду.

$ cmake -DCMAKE_BUILD_TYPE=debugfull

Встановіть valgrind, комплект інструментів для налагоджування і профілювання програм Linux®. Запустіть Valgrind/Krusader

$ valgrind --tool=memcheck {якийсь_шлях}/krusader

Інструмент valgrind виводить дані про події до stdout. Якщо ви зможете надіслати дані про те, що відбувалося до аварійного завершення роботи, можна бути певним: ми виправимо ваду і повідомимо вам про способи її усування.

5.

Що робити, якщо KDEcrashhandler не надсилає корисних відомостей зворотного трасування?

Зазвичай, у бінарних пакунках, які використовуються вашим дистрибутивом, не міститься даних для налагоджування. Оскільки розвиток програми і виправлення вад відбуваються лише у сховищі кодів Krusader, зберіть Krusader-git у режимі для налагоджування і встановіть програму. Перевірте, чи можна відтворити ваду.

$ cmake -DCMAKE_BUILD_TYPE=debugfull

Якщо програма обробки вад KDE не може надати корисних даних щодо зворотного трасування, корисні дані можна знайти у дампі ядра. Запустіть Krusader з вимкненою обробкою вад.

$ krusader --nocrashhandler

Після аварійного завершення роботи ви отримаєте файл .core, зазвичай, цей файл зберігатиметься у вашій домашній теці. Запустіть gdb, зневадник проєктів GNU

$ gdb -c corefile krusader

Введіть команду bt, щоб отримати зворотне трасування, а потім введіть команду q, щоб завершити роботу gdb. Часто найкращі результати налагоджування можна отримати за допомогою інструментів valgrind.

6.

Чи є у програми Krusader список листування?

Так, зараз у програми є декілька списків листування. Без небажаної кореспонденції, без набридливих повідомлень, просто Krusader. Ви можете підписатися або скасувати підписку на ці списки листування без обмежень.

Підказка: наші списки листування можна переглядати у мережі або читати інструментом для роботи з групами новин, отже вам навіть не потрібно встановлювати підписку, щоб слідкувати за повідомленнями у списках листування.

  • Krusader-devel — список листування розробників (лише читання). Якщо ви бажаєте слідкувати за переднім краєм розробки Krusader, це саме той список листування.

  • Krusader-users — список листування користувачів Krusader. Тут ви можете попросити про допомогу та поспілкуватися з користувачами та розробниками Krusader.

  • Krusader-news є списком з дуже малою кількістю повідомлень, ним користуються для отримання повідомлень щодо виходу нових версій програми та виправлення критичних вад.

7.

Чи існують якісь подачі новин про Krusader?

Так, існують. Ви можете скористатися однією з подач новин у одному з декількох форматів. Подача krusader-devel, подача krusader-users та подача krusader-news.

8.

Як працює форум Krusader?

У дусі вільного обговорення на нашому форумі ви можете обговорити все, що пов’язано з Krusader. Байдуже, є ви новачком чи досвідченим користувачем, ми запрошуємо всіх. Найпотужнішою силою проєктів з відкритим кодом є співпраця з користувачами. Ось чому нам завжди важливо почути вашу думку. За допомогою ваших відгуків ми можемо робити Krusader все кращим. Якщо ж відгуків не буде, ми не зможемо слідкувати за вадами та вашими новими ідеями. Будь ласка, запам’ятайте наведені нижче настанови. Вони допоможуть нам підтримувати порядок серед усього хаосу думок.

Якщо ви не знайшли відповіді у Документації, ЧаП і у списку листування Krusader-devel (будь ласка, скористайтеся функцією пошуку), не вагайтеся і повідомте про вашу проблему на форумі програми. Krusader Krew або учасники спільноти Krusader завжди будуть раді вам допомогти.

Будь ласка, скористайтеся функціональною можливістю пошуку на форумі KDE: можливо, вашу ваду вже обговорювали (таким чином можна уникнути повторів повідомлень). Якщо обговорення вашої вади вже велося, ймовірно, ви негайно дізнаєтеся про її усунення. Якщо обговорення все ще ведеться, ви можете приєднатися до нього. Деякі питання задають знову і знову, ось чому ми створили цей ЧаП. Він надає нам змогу зосередитися на розробці Krusader.

Дякуємо вам за співпрацю!

9.

Що робити, якщо я хочу перекласти Krusader моєю рідною мовою?

Якщо ви бажаєте перекласти графічний інтерфейс Krusader або документацію до програми, будь ласка, зв’яжіться з командою перекладу KDE вашою мовою.

10.

Як мені підтримати Krusader?

Ви можете підтримати Krusader у декілька способів. Будь ласка, надсилайте нам відгуки, звіти про вади, латки, фінансову допомогу, переклади...

11.

Чому Konqueror у «стилі midnight commander» не є класичним інструментом керування файлами?

Ви можете користуватися двома панелями і командним рядком, всі інші можливості, зокрема можливості класичного керування файлами і взаємодії OFM з користувачем за використання подібної схеми буде втрачено.

12.

Навіщо мені користуватися класичним керуванням файлами?

Класичний інструмент роботи з файлами (OFM) надає змогу виконувати роботу набагато швидше за інструменти з однією панеллю і є швидшим за командний рядок. Якщо ви бажаєте дізнатися про те, наскільки зручно користуватися Krusader, існує лише один спосіб: встановіть програму у вашій системі і покористуйтеся нею певний час. Якщо вам до душі втрата часу і продуктивності, продовжуйте користуватися однопанельними інструментами, заснованими на Windows® Explorer. Matej Urbančič створив запис у мережевому журналі, у якому спробував пояснити, чому OFM є кращим за однопанельний інструмент керування файлами.