Зашифрований GPG файл

Використання формату файлів, зашифрованого GPG, є дуже безпечним методом зберігання ваших особистих фінансових даних на вашому пристрої зберігання. Якщо наказати KMyMoney за допомогою діалогового вікна параметрів зберегти ваші дані зашифрованими, програма зашифрує дані за допомогою GPG і попередньо наданого вами ключа для зберігання. Під час відкриття зашифрованого файла вам слід вказати пароль, потрібний для відкриття вашого сховища ключів. Сам зашифрований файл буде збережено у форматі захищеного GPG ASCII.

Примітка

Під час шифрування за допомогою GPG відбувається стискання файла, отже додаткове стискання стає непотрібним.

Ключі GPG

Якщо ви ще не робили цього для шифрування вашої електронної пошти, вам слід створити пару ключів для того, щоб скористатися можливістю шифрування KMyMoney за допомогою GPG. Крім того, у вашій системі має бути встановлено GPG.

Докладні настанови щодо способів створення пари ключів та роботи з нею не є предметом цього підручника. Короткі настанови з цього питання можна знайти за адресою https://www.gnupg.org/documentation/howtos.en.html.

Встановлення ключів у KMyMoney

На сторінці шифрування діалогового вікна параметрів передбачено спадний список, за допомогою якого ви зможете обрати ключ для шифрування та розшифрування. Крім того, буде показано поле для введення тексту, у яке ви можете ввести ідентифікатор ключа, якого немає у спадному списку. У цьому полі ви можете вказати ідентифікатор ключа, адресу електронної пошти, пов’язану з цим ключем, або будь-який інший чинний ідентифікатор ключа GPG. Після введення вами ідентифікатора ключа KMyMoney перевірить його чинність і покаже зелену позначку, якщо відповідний ключ буде знайдено.

Застереження

Переконайтеся, що у вас є обидва ключі: відкритий і закритий для цього ідентифікатора. Якщо у вас не буде закритого ключа для введеного ідентифікатора, згодом ви не зможете відкрити збережений файл.

Ключ відновлення KMyMoney

Крім того, на цій сторінці діалогового вікна параметрів ви можете вказати програмі, що слід використовувати додаткове шифрування за допомогою ключа відновлення KMyMoney. Ви зможете скористатися цим пунктом, якщо відповідний ключ зберігається у вашому сховищі ключів GPG. Позначення цього пункту надасть вам змогу відновити ваші дані, навіть якщо ви втратите ваш закритий ключ. Це можна буде зробити, оскільки дані буде зашифровано не лише вашим власним ключем, але і ключем відновлення KMyMoney. Цей ключ доступний лише обраним розробникам KMyMoney (на час написання цього підручника лише авторові програми). Термін дії ключа KMyMoney версії 4.7 збігає 3 січня 2015 року.

За звичайних умов ви відкриватимете/зберігатимете/закриватимете ваші файли у звичайному режимі. У критичному випадку втрати вашого ключа ви зможете зв’язатися з одним з розробників, який має доступ до ключа відновлення KMyMoney і попросити допомоги у відновленні ваших даних. Зв’язатися з розробниками можна за допомогою надсилання повідомлення електронної пошти до списку листування розробників KMyMoney за адресою .