Підтримка ПДВ

Thomas Baumgart

Ви можете перетворити категорію витрат/прибутків на категорію ПДВ, що означатиме, що у цю категорію буде пересунуто всі дроблення сплат, які складають сплати ПДВ уряду. Ви також можете ввести ставку податку власноруч.

Категорії може бути призначено до категорії ПДВ, що надасть змогу KMyMoney розділяти операцію для категорії на дві частини: одну для самої категорії, а іншу для ПДВ. Відповідно до налаштування суми брутто/нетто, сума, яку ви введете для операції буде вважатися сумою брутто або нетто.

Приклад: у Німеччині передбачено три ставки ПДВ (0%, 7% і 19%). Отже, якщо у вас буде основна категорія «Сплачений ПДВ» і три підкатегорії, відповідно до ставок оподаткування. Ці підкатегорії слід створити як для прибутків, так і для витрат, отже, загалом буде шість категорій. Для придбаних товарів слід обрати одну з вищезгаданих категорій, яка «Призначення категорії ПДВ».

Після купівлі товарів ви вводитимете суми до полів операцій. Припустімо, ви обрали спосіб введення брутто-суми. Після введення назви категорії і суми KMyMoney визначить потребу у додаванні ПДВ і обчислить суму ПДВ, створить друге дроблення з рахунком ПДВ та сумою ПДВ і зменшить відповідним чином суму на рахунку.

Те саме стосується і категорій прибутків, але напрямок сплат є протилежним. Сподіваюсь, вам це знадобиться.