Розділ 2. Інтерфейс користувача

Вікно програми створено з так званих придатних для швартування вікон. Центральне вікно перегляду присутнє завжди. Додатково може бути показано вікно списку відтворення. І, нарешті, у програми є інформаційне вікно, яке буде показано, якщо потрібно показати якусь інформацію.

Вікно списку відтворення

На час написання цього підручника у вікні відтворення було п’ять категорій: поточні пункти, Оптичні диски, Телебачення, Постійні списки відтворення і Найсвіжіші. Після натискання тексту з назвою категорії під ним відображається вміст категорії. Звичайно ж для цього має бути наявним такий вміст, перегляньте, наприклад, розділ, присвячений Параметрам ТБ, щоб дізнатися, як додати елементи до категорії Телебачення. Категорія Найсвіжіші заповнюється автоматично під час відтворення локальних мультимедійних файлів або мережевих адрес URL. У цій категорії може бути до 60 елементів, з яких 50 знаходяться у гілці Більше....

Категорія постійних списків відтворення

Ваші улюблені посилання можна зберігати за допомогою меню Закладки, але у цьому меню зберігаються окремі елементи. Якщо ви бажаєте створити список елементів, які відтворюватимуться один за одним, вам слід звернутися до категорії Постійні списки відтворення.

Найпростішим способом додавання елемента до цього списку є перетягування його зі списку Найсвіжіші і скидання до Постійних списків відтворення. Як ви можете переконатися, після скидання з’явиться контекстне меню, з якого ви зможете обрати дію, яку слід виконати: додати до поточного списку чи створити нову групу. Пункти верхнього рівня поводять себе як елементи закладок, але відтворення елементів груп призводитиме до відтворення всієї групи, до якої вони належать. Пункти у цій категорії можна легко пересувати, копіювати і додавати до нової групи або вилучати перетягуванням бажаних елементів до інших місць цієї категорії. Крім того, у контекстному меню є пункти Вилучити пункт, Пересунути вгору та Пересунути вниз (це меню з’являється після наведення вказівника на відповідний пункт меню з наступним клацанням правою кнопкою).

Звичайно ж, ви можете додавати групи у групи, щоб отримати додаткові рівні вкладеності. Після наведення вказівника на пункт у категорії і подвійного клацання лівою кнопкою миші пункт і всі його дочірні групи буде скопійовано до поточної категорії, відтворення почнеться з позиції пункту, на якому ви клацали кнопкою миші.

Формат збереження даних

Дані зберігаються у файлі ~/.kde/share/apps/kmplayer/playlist.xml, формат якого схожий на наведений нижче приклад. Щоб дізнатися, як працювати з цими даними напряму, прочитайте це.

<playlist>
    <group title="feeds">
        <item url="http://www.lugradio.org/episodes.rss"/>
        <item url="http://science.nasa.gov/podcast.xml"/>
        <item url="http://www.theworld.org/rss/tech.xml"/>
    </group>
    <group title="iradio">
        <group title="sunny">
            <item mplayeropts="-cache 256" url="http://www.swissgroove.ch/listen.m3u"/>
            <item url="http://www.boombasticradio.com/shoutcast/64.pls"/>
        </group>
        <group title="rainy">
            <item url="http://www.radioparadise.com/musiclinks/rp_64.m3u"/>
            <item url="http://www.woxy.com/stream/wma64.asx"/>
            <item url="http://radionigel.com/winmedia.asx"/>
            <item url="rtsp://livestreams.omroep.nl/live/vpro/vpro3voor12radioalt.rm"/>
        </group>
    </group>
</playlist>

Крім того, пам’ятайте, що нетипові параметри MPlayer можна встановити за допомогою аргументу mplayeropts. KMPlayer буде вести пошук цього параметра у напрямку до вершини дерева, отже, ви можете встановити його для цілої групи або перевизначити його для дочірньої групи або елемента.