Модуль інформації щодо пристроїв

«Інформація про пристрої» є модулем перегляду даних щодо пристроїв. На сторінці цього модуля ви побачите всі відповідні пристрої вашого персонального комп’ютера. Сторінку модуля поділено на три розділи: перегляд пристроїв, інформаційна панель та список UDI поточного позначеного пристрою.

Переглядач пристроїв

У перегляді пристроїв буде показано ієрархічний список всіх поточних пристроїв, які програмі вдалося виявити на вашому персональному комп’ютері. Основними пунктами у списку будуть категорії пристроїв. Щоб переглянути список всіх пристроїв у категорії, натисніть її пункт. Щоб згорнути список категорії, натисніть цей пункт ще раз. Щоб переглянути відомості щодо пристрою, наведіть вказівник миші на позначку пристрою на панелі перегляду пристроїв і клацніть лівою кнопкою миші. Відомості буде показано праворуч на інформаційній панелі. Щоб отримати доступ до наведених нижче пунктів, вам слід навести вказівник миші на пункт пристрою і клацнути правою кнопкою миші.

  • Згорнути всі: згорнути ієрархію пристроїв так, щоб було видно лише основні категорії.

  • Розгорнути всі: розгорнути ієрархію пристрої так, щоб було видно всі дочірні пристрої.

  • Показати всі пристрої: показати всі категорії, незалежно від того, чи є у системі пристрої цих категорій.

  • Показати відповідні пристрої: показати лише категорії, у яких є системні пристрої.

Типово всі категорії буде згорнуто, програма показуватиме лише відповідні пристрої. Будь ласка, зауважте, що у списку буде показано не всі пристрої на вашому персональному комп’ютері, а лише пристрої, які було виявлено за допомогою Solid.

На панелі перегляду пристроїв може бути показано такі пристрої:

  • Процесори: — центральні обчислювальні модулі вашого комп’ютера.

  • Пристрої зберігання даних — пристрої, на яких у вашому персональному комп’ютері зберігаються файли і дані.

  • Мережеві інтерфейси — пристрої, за допомогою яких можна з’єднувати ваш комп’ютер з мережею або іншими комп’ютерами.

  • Звукові інтерфейси — пристрої, за допомогою яких на вашому комп’ютері можливе відтворення звуків. Пристрої поділено на дві категорії: за архітектурами звукових серверів ALSA та OSS.

  • Відеопристрої — пристрої, за допомогою яких ваш комп’ютер може транслювати відеодані.

  • Послідовні пристрої — пристрої, які з’єднано з послідовним портом вашого персонального комп’ютера.

  • Пристрої смарт-карток — пристрої для читання смарт-карток.

  • Пристрої цифрового мовлення — пристрої, які використовують відкрити стандарти цифрового телебачення.

  • Кнопки пристроїв — кнопки, за допомогою яких можна керувати вашим персональним комп’ютером або зовнішніми пристроями.

  • Акумулятори — пристрої акумуляторів, які використовуються для живлення вашого портативного комп’ютера.

  • Блоки живлення — ці пристрої з’являються у системі, коли ваш комп’ютер живиться від загальної мережі живлення за допомогою спеціального блоку.

  • Програвачі файлів мультимедіа — пристрої, які здатні відтворювати мультимедійні файли, зокрема музичні.

  • Пристрої цифрових фотоапаратів — цифрові фотоапарати, які з’єднано з вашим персональним комп’ютером.

Примітка

До переліку відеопристроїв не буде включено відеокартку вашого комп’ютера.

Панель інформації

На панелі інформації буде показано відомості щодо пристрою, який ви позначите у списку. Першими двома інформаційними пунктами завжди будуть:

  • Продукт: назва пристрою.

  • Виробник: назва фірми-виробника пристрою.

Наведені нижче пункти інформації ви побачите не для всіх пристроїв. Мітки цих пунктів обрано так, щоб їх легко можна було зрозуміти. Інформаційні пункти можна позначати і копіювати.

Примітка

«Максимальну швидкість» та «Підтримувані набори інструкцій» зазвичай не встановлюються Solid.

Примітка

Для категорій найвищого рівня у списку пристроїв модуль не показуватиме жодної інформації.

Інформація щодо UDI

На нижній інформаційній панелі буде показано UDI поточного позначеного пристрою. UDI — це унікальний ідентифікатор пристрою (скорочення від unique device identifier).

Відповідні дані можна позначити і скопіювати до іншої програми.

Модуль інформації щодо переривань (IRQ)

На цій сторінці показано інформацію щодо ліній запитів на переривання, які знаходяться у використанні системи, і пристроїв, які ці лінії використовують.

IRQ — це апаратна лінія, що використовується у PC (шина ISA) пристроями на зразок клавіатур, модемів, звукових карток тощо, для надсилання сигналів про переривання до процесора, які повідомляють процесор про те, що пристрій готовий до надсилання або приймання даних. На жаль у архітектурі i386 (PC) існує лише шістнадцять IRQ (0-15), які можна поділити між різноманітними пристроями ISA.

Багато проблем, пов’язаних з обладнанням, є результатом конфлікту IRQ, коли два пристрої намагаються скористатися одним IRQ, або неправильного налаштування програмного забезпечення, коли його налаштовано на використання IRQ, відмінного від того, на яке насправді налаштовано пристрій.

Примітка

Список показаної інформації залежить від конфігурації системи. У деяких системах інформацію щодо IRQ ще не може бути показано.

У Linux® цю інформацію буде прочитано з каталогу /proc/interrupts, який з’являється у системі, лише якщо ядро системи зібрано з підтримкою фіктивної файлової системи /proc.

У першому стовпчику буде показано номер IRQ. У другому стовпчику буде показано кількість переривань, які було отримано з часу останнього перезавантаження системи. У третьому стовпчику буде показано тип переривання. За четвертим стовпчиком ви можете визначити пристрій, пов’язаний з цим перериванням.

Користувач не може змінювати жодного з параметрів на цій сторінці.

Модуль інформації щодо каналів DMA

На цій сторінці буде показано інформацію щодо каналів DMA (прямого доступу до пам’яті). Канал DMA — це пряме з’єднання, яке надає змогу пристроям передавати дані до пам’яті і з пам’яті без посередництва процесора. Зазвичай, системи з архітектурою i386 (PC) мають вісім каналів DMA (0-7).

Примітка

Точний перелік показаної інформації залежить від конфігурації системи. У деяких системах інформацію щодо каналів DMA все ще не може бути відображено.

У Linux® цю інформацію буде прочитано з каталогу /proc/dma, який з’являється у системі, лише якщо ядро системи зібрано з підтримкою фіктивної файлової системи /proc.

Буде показано список всіх зареєстрованих на даний момент часу (шиною ISA) каналів DMA, які використовуються системою. У першому стовпчику буде показано номер каналу DMA, а у другому — пристрій, який використовує цей канал.

Каналів DMA, які не використовуються системою, у списку не буде.

Користувач не може змінювати жодного з параметрів на цій сторінці.

Модуль інформації щодо пристроїв IEEE 1394

Інтерфейс IEEE 1394, який також називають FireWire™, є стандарт інтерфейсу послідовної шини для високошвидкісного та ізохронного обміну даними у режимі реального часу.

У списку цього модуля буде показано всі пристрої, з’єднані з шиною IEEE 1394. За допомогою списку ви зможете відновити початковий стан шини натисканням кнопки Генерувати перезапуск шини 1394.

Призначення стовпчиків у цьому списку:

  • Назва: назва порту або вузла, номер може змінюватися під час перезапуску шини.

  • GUID: 64-бітова GUID вузла.

  • Локальний: у цьому стовпчику буде наведено позначку, якщо цей порт IEEE 1394 розташовано на вашому комп’ютері.

  • IRM: у цьому стовпчику буде показано позначку, якщо вузол може працювати у режимі ізохронного керування ресурсами.

  • CRM: у цьому стовпчику буде показано позначку, якщо вузом може працювати у режимі основного циклу.

  • ISO: у цьому стовпчику буде показано позначку, якщо вузол підтримує ізохронне передавання даних.

  • BM: у цьому стовпчику буде показано позначку, якщо вузол може працювати у режимі керування шиною.

  • PM: у цьому стовпчику буде показано позначку, якщо вузол може працювати у режимі керування живленням.

  • Тчн: точність годинника циклів вузла, значення від 0 до 100.

  • Швидкість: швидкість вузла.

  • Виробник: назва фірми-виробника пристрою

Модуль інформації щодо контролерів USB та пристроїв USB

Цей модуль дає змогу бачити пристрої приєднані до ваших шин USB.

Цей модуль тільки надає інформацію; ви не можете змінювати дані, які тут бачите.

Модуль інформації щодо портів вводу/виводу

На цій сторінці показано інформацію щодо портів вводу/виводу.

Порти вводу/виводу це адреси у пам’яті, які використовуються процесором для безпосереднього обміну інформацією з пристроєм, який надсилає сигнал про переривання процесору.

Обмін командами або даними між процесором і пристроєм відбувається за допомогою адреси порту вводу/виводу пристрою, яка є шістнадцятковим числом. Жодні два пристрої не можуть поділяти один порт вводу/виводу. Багато пристроїв мають по декілька адрес портів вводу/виводу, які буде показано як діапазон шістнадцяткових чисел.

Примітка

Список інформації, яку буде показано на цій сторінці, залежить від конфігурації вашої системи. У деяких з систем інформацію щодо портів вводу/виводу ще не може бути показано.

У Linux® цю інформацію буде прочитано з каталогу /proc/ioports, який з’являється у системі, лише якщо ядро системи зібрано з підтримкою фіктивної файлової системи /proc. Буде показано список всіх зареєстрованих на даний момент часу діапазонів портів вводу/виводу, які знаходяться у користуванні.

У першому стовпчику буде показано порт вводу/виводу (або діапазон портів вводу/виводу), за другим стовпчиком можна буде встановити пристрій, який використовує ці порти вводу/виводу.

Користувач не може змінювати жодного з параметрів на цій сторінці.

Модуль інформації щодо шини PCI і встановлених карток PCI

На цій сторінці наведено інформацію щодо шини PCI і встановлених карток PCI, а також інших пристроїв, які використовують шину Peripheral Component Interconnect (зв’яку периферійних компонентів або PCI).

Примітка

Список інформації, яку наведено на цій сторінці, залежить від конфігурації вашої системи. У деяких з систем інформацію щодо PCI ще не може бути показано.

У Linux® цю інформацію буде прочитано з каталогу /proc/pci, який з’являється у системі, лише якщо ядро системи зібрано з підтримкою фіктивної файлової системи /proc. Буде показано список всіх пристроїв PCI, які було знайдено під час стадії ініціалізації ядра системи, а також їх конфігурацію.

Кожен запис починається з шини, пристрою і номера функції.

Користувач не може змінювати жодного з параметрів на цій сторінці.