Параметри

Параметри і список нещодавніх файлів зберігатимуться під час завершення роботи програми, а потім знову завантажуватимуться під час наступного запуску. (Меню ПараметриНалаштувати KDiff3...)

Шрифт

Вибрати моноширинний шрифт. (У деяких системах у цьому діалоговому вікні буде показано і шрифти зі змінною шириною символів, але вам не слід їх використовувати.)

Кольори

Вікна редактора і різниці:
Колір тексту:

Зазвичай, чорний.

Колір тла:

Зазвичай, білий.

Колір тла різниці:

Зазвичай, світло-сірий.

Колір A:

Зазвичай, темно-синій.

Колір B:

Зазвичай, темно-зелений.

Колір C:

Зазвичай, темно-пурпуровий.

Колір конфліктів:

Зазвичай, червоний.

Колір тла поточного діапазону:

Зазвичай, світло-жовтий.

Колір тла поточного діапазону різниці:

Зазвичай, темно-жовтий.

Колір для діапазонів різниць вирівняних вручну:

Зазвичай, жовтогарячий.

Перегляд порівняння тек:
Колір найновішого файла:

Зазвичай, зелений.

Колір найстарішого файла:

Зазвичай, червоний.

Колір файлів проміжного віку:

Зазвичай, темно-жовтий.

Колір відсутніх файлів:

Зазвичай, чорний.

Зміна кольорів у режимі порівняння тек набуде чинності лише під час наступного порівняння тек.

У системах, відеопідсистема яких може показувати лише 16 або 256 кольорів, певні кольори не можна буде показати у початковій формі. У таких системах точний колір можна вибрати за допомогою кнопки Типовий.

Параметри редактора

Використовувати пробіли замість табуляції

Якщо цей пункт не буде позначено, а ви натиснете клавішу табуляції, буде вставлено символ табуляції, у іншому випадку у документ буде вставлено належну кількість символів пробілу.

Розмір табуляції:

Можна налаштувати відповідно до ваших потреб. Типове значення — 8.

Автовідступ

Після натискання клавіші Enter або Return відступ попереднього рядка використовується у наступному рядку.

Автоматичне копіювання позначеного

Якщо буде позначено цей пункт, всі виділені фрагменти негайно копіюватимуться до буфера обміну даними, вам не потрібно буде виконувати явного копіювання.

Стиль кінців рядка:

Ви можете вказати, якому стилю завершення рядків слід надавати перевагу програмі під час зберігання даних. Типовим буде завершення рядка загальне для всієї системи.

Параметри Diff

Під час порівняння файлів KDiff3 спочатку намагається знайти однакові рядки у всіх файлах вхідних даних. Лише на цьому етапі програма може ігнорувати пробіли. На другому етапі програма порівнює всі рядки окремо. На цьому етапі програма не ігноруватиме пробіли. Крім того, пробіли не ігноруватимуться під час об'єднання.

Ігнорувати числа (вважати пробілами)

Типово пункт не позначено. Символи, які є частиною чисел, («0»-«9», «.», «-») буде проігноровано під час першої частини аналізу, під час якої програма встановлює відповідність рядків. У результатах порівняння відмінність у символах чисел буде враховано, але самі ці символи вважатимуться пробілами.

Ігнорувати коментарі C/C++ (вважати пробілами)

Типово вимкнено. За позначення, зміни у коментарях будуть оброблятися як зміни у пробілах.

Ігнорувати зміни регістру (вважати пробілами)

Типово вимкнено. За позначення, відмінності у регістрі літер (зокрема «A» і «a») будуть оброблятися як зміни у пробілах.

Команда препроцесора:

Див. наступний розділ.

Команда відповідності рядків препроцесора:

Див. наступний розділ.

Агресивніше (повільніше)

Намагатися знайти найменші відмінності. Типово увімкнено. Подібне порівняння, ймовірно буде корисним для складних і великих файлів. Значно сповільнює обробку великих файлів.

Вирівняти B і C для 3 вхідних файлів

Спробувати вирівняти B і C під час порівняння або об'єднання трьох вхідних файлів. Не рекомендується для об'єднання, оскільки такі дії можуть його ускладнити. (Типово вимкнено.)

Параметри об'єднання

Автоматичне продовження за (у мс):

У режимі автоматичного продовження цей параметр визначає час, протягом якого програма показуватиме результат вибору перед переходом до наступного нерозв'язаного конфлікту.

Показувати інформаційні вікна

Показувати діалогове вікно з відомостями про кількість конфліктів.

Типове значення пробілів для об'єднання 2/3 файлів:

Автоматично розв'язати всі конфлікти у пробілах вибором вказаного файла. (Типово, визначеного вручну) Корисно, якщо пробіли не є суттєвими у багатьох файлах. Якщо ви не бажаєте використовувати подібні налаштування постійно, краще скористайтеся пунктом Вибрати A/B/C для всіх нерозв'язаних конфліктів пробілів з меню Об'єднання. Зауважте, що якщо ви позначили якийсь з пунктів Ігнорувати числа або Ігнорувати коментарі C/C++, подібний автоматичний вибір стосуватиметься і конфліктів, пов'язаних з відмінностями у числах або коментарях.

Формальний вираз автооб'єднання:

Формальний вираз для рядків, у яких KDiff3 слід автоматично обирати одне джерело. Див. також Автоматичне об'єднання...

Запустити автооб'єднання за формальними виразом на початку об'єднання

Якщо позначити цей пункт, KDiff3 виконає автоматичне об'єднання на основі даних пункту Формальний вираз автооб'єднання після запуску процесу об'єднання.

Початковий формальний вираз елемента історії:

Формальний вираз для початку запису історії керування версіями. Зазвичай, цей рядок містить ключове слово «$Log$». Типове значення: «.*\$Log.*\$.*»

Початковий формальний вираз елемента історії:

Під час об'єднання записів журналу програма працюватиме з записами, що складаються з декількох рядків. Тут ви можете вказати формальний вираз, за яким програма визначатиме перший рядок такого запису (без початкового коментаря). Скористайтеся круглими дужками для групування ключів, які ви бажаєте згодом використати для впорядкування. Якщо у цьому полі буде порожньо, KDiff3 вважатиме, що записи журналу відокремлюються порожніми рядками. Див. також Автоматичне об'єднання...

Впорядкування історії при об'єднанні

Увімкнути впорядкування за журналом системи керування версіями.

Порядок сортування початків записів за ключем:

Кожна пара дужок, які використовуються у формальному виразі, містить ключ впорядкування записів історії. Вкажіть список ключів (пронумерованих у порядку появи, починаючи з 1), з використання роздільника "," (наприклад "4,5,6,1,2,3,7"). Якщо залишити це поле порожнім, сортування не проводитиметься. Подробиці можна дізнатися з Автоматичне об'єднання...документації.

Об'єднувати за журналом керування версіями на початку об'єднання

Якщо буде позначено KDiff3 виконуватиме автоматичне об'єднання журналів на основі раніше згаданих параметрів після запуску процесу об'єднання.

Макс. кількість записів у історії:

KDiff3 обмежуватиме кількість записів журналу до вказаної. Значенням -1 можна скористатися, щоб вимкнути обмеження. (Типовим значенням є -1).

Перевіряти ваші формальні вирази

За допомогою натискання цієї кнопки ви можете наказати програмі відкрити діалогове вікно, у якому ви зможете випробувати і покращити вказаний вище формальний вираз. Достатньо просто скопіювати відповідні дані з ваших файлів до рядків прикладу. У полі Результати порівняння негайно буде показано, було ваше порівняння вдалим чи ні. У полі Результат ключа впорядкування буде показано ключ, який буде використано під час впорядкування результату об'єднання журналів.

Безвідносна команда об'єднання:

Вкажіть власну команду, яку слід виконати, якщо KDiff3 виявить, що під час трикомпонентного об'єднання файл з B не містить ніяких відповідних даних, яких би не містилося у файлі з C. Команда виконуватиметься з параметрами — назвами трьох файлів. Дані, що відповідатимуть Формальному виразу автооб'єднання або дані з журналу не вважатимуться відповідними.

Автоматично зберегти і вийти, якщо немає конфліктів

Якщо KDiff3 було запущено для об'єднання файлів з командного рядка і всі конфлікти можна розв'язати без втручання користувача, автоматично зберегти файли і вийти. (Відповідає параметру командного рядка --auto.)

Об'єднання тек

Ці параметри використовуватимуться під час сканування теки і виконання об'єднання: докладніше про це можна дізнатися з розділу щодо порівняння тек/об'єднання.

Крім того, тут є ще один параметр, пов'язаних зі збереженням окремих файлів:

Створювати резервні копії файлів (.orig)

Якщо програма зберігатиме файл, який має попередню версію, початкову версію файла буде перейменовано з додаванням суфікса .orig. Якщо у теці вже є файл резервної копії з назвою, що містить суфікс .orig, цей файл буде заміщено новим без створення додаткових резервних копій.

Параметри локалізації

Використовувати однакове кодування для всього

Наведені нижче параметри кодування можна скоригувати окремо для кожного з елементів, якщо ж цей пункт буде позначено, всім параметрам буде надано значення першого параметра.

Зауваження: локальним кодуванням є «...»

Над списком, призначеним для вибору кодування, буде показано пункт, який інформуватиме вас про поточне системне кодування. (Значення цього пункту змінювати не можна. Його призначено для інформування вас, якщо поточне кодування вам не відоме.)

Автовизначення

Якщо буде позначено цей пункт, програма використовуватиме позначку порядку байтів (BOM) або метадані з документів XML/HTML для визначення кодування. Якщо визначити кодування у такий спосіб не вдасться, програма виконає перевірку того, чи може бути короткий зразок з початку файла оброблено як UTF-8. Якщо цю перевірку буде пройдено, буде використано кодування UTF-8. Якщо і цю перевірку не буде пройдено, програма скористається вибраним користувачем кодеком. Якщо не буде виявлено позначки порядку байтів або метаданих, підтримку кодувань буде обмежено лише UTF-8.

Кодування файла для A/B/C:

Визначає кодування файлів з вхідними даними. Значення цього параметра визначає спосіб обробки спеціальних символів. Оскільки кодування для кожного з вхідних файлів можна визначати окремо, ви маєте змогу порівнювати навіть файли у різному кодуванні.

Кодування файла для об'єднання і збереження:

Якщо ви маєте намір змінити файл, ви можете вказати кодування, яке буде використано для збереження цього файла.

Кодування файлів для файлів препроцесора:

Якщо ви визначаєте інструменти попередньої обробки, може так статися, що вони не зможуть працювати з вашим кодуванням. Приклад: ваші файли зберігаються у 16-бітовому кодуванні Unicode, а ваш інструмент попередньої обробки може працювати лише з даним у 8-бітовому кодуванні ASCII. За допомогою цього пункту ви можете визначити кодування для вихідних даних інструменту попередньої обробки (препроцесора).

Мова з записом справа ліворуч:

Запис текстів деякими мовами виконується справа ліворуч. Якщо буде позначено цей пункт, KDiff3 показуватиме текст у напрямку справа ліворуч у областях вхідних даних і у області об'єднаних даних. Зауважте, що, якщо KDiff3 було запущено командою з параметром --reverse всі елементи компонування вікна програми буде також вирівняно справа ліворуч. Цю можливість реалізовано за допомогою бібліотеки Qt™.

Примітка

Цю документацію було написано у припущенні, що пункт «Мова з записом справа ліворуч» не позначено, а зворотне компонування не увімкнено. Отже, якщо відповідні параметри все ж було увімкнено, вам слід поміняти місцями слова «ліворуч» і «праворуч», використані у цьому підручнику.

Різне

(Доступ до цих параметрів можна отримати за допомогою меню або кнопок панелі інструментів.)

Параметри огляду:

Відповідні варіанти будуть доступними лише у разі порівняння трьох файлів. У звичайному режимі всі відмінності буде показано у одному розфарбованому у різні кольори стовпчику огляду. Але іноді у вас може виникати зацікавленість у перегляді відмінностей лише у двох з цих трьох файлів. У разі вибору одного з варіантів перегляду, «A з B», «A з C» або «B з C», програма покаже другий стовпчик огляду з потрібними даними, розташований поряд зі звичайним стовпчиком огляду.

Перенесення рядків у вікнах різниці

Переносити рядки, чия довжина перевищує ширину вікна.

Показати вікно A/B/C:

Іноді бажано максимально використати простір вікна для показу довгих рядків. Сховайте вікна, які не є важливими (за допомогою меню «Вікно»).

Перемкнути орієнтацію відокремлення

Перемикає орієнтацію вікон різниць, розташованих поруч (A ліворуч від B, а B ліворуч від C) або одне над одним (A над B над C). Цей параметр може допомогти вам покращити перегляд, якщо рядки достатньо довгі (у меню Вікна).

Об'єднати поточний файл

Працюватиме лише у випадку, коли ви маєте справу з порівнянням двох файлів. Одним клацанням лівою кнопкою миші ви можете розпочати об'єднання з використанням назви файла останнього файла вхідних даних як типової назви для файла виводу. Якщо ви скористалися відповідним пунктом для перезапуску об'єднання, назву файла виводу змінено не буде.

Показувати пробіли

Зніміть позначку з цього пункту, щоб придушити підсвічування відмінностей у кількості пробілів у тексті або стовпчиках огляду. Зауважте, що це також стосується відмінностей у числах та коментарях, якщо позначено пункти Ігнорувати числа (вважати пробілами) та Ігнорувати коментарі C/C++ (вважати пробілами).

Показувати символи пробілів і табуляцій для різниць:

Іноді візуалізація пробілів і символів табуляції заважає перегляду. За допомогою цього пункту ви можете її вимкнути.

Показувати номери рядків

За допомогою цього пункту ви можете наказати програмі показувати або не показувати номери рядків тексту.

Налаштування клавіатурних скорочень

У поточній версії програми можливість налаштування клавіатурних скорочень користувачем підтримується лише у версії програми для Frameworks. (Меню ПараметриНалаштувати скорочення...)