Варіанти порівняння і об'єднання тек

У вікні параметрів KDiff3 (пункт меню ПараметриНалаштувати KDiff3) є розділ з назвою «Об'єднання тек» з такими пунктами:

Рекурсивні теки

За допомогою цього пункту можна увімкнути або вимкнути рекурсивний перегляд тек.

Шаблони файлів:

У ієрархії буде показано лише файли, назви яких відповідають одному з шаблонів, вказаних у цьому полі. Відокремлювати окремі шаблони у списку слід за допомогою крапки з комою, «;». Можна використовувати шаблони заміни: «*» і «?» (наприклад *.cpp;*.h). Типовим шаблоном є «*». Цей шаблон не стосується тек.

Шаблон(и) виключення файлів:

Файли, назви яких відповідають вказаному у цьому полі шаблону, буде виключено з ієрархії перегляду. Відокремлювати окремі шаблони у списку слід за допомогою крапки з комою, «;». Можна використовувати шаблони заміни: «*» і «?». Типовим шаблоном є «*.orig;*.o;*.obj».

Шаблон(и) виключення тек:

Теки, назви яких відповідають вказаному у цьому полі шаблону, буде виключено з ієрархії перегляду. Відокремлювати окремі шаблони у списку слід за допомогою крапки з комою, «;». Можна використовувати шаблони заміни: «*» і «?». Типовим шаблоном є «CVS;deps;.svn».

Використовувати файл ігнорування

За допомогою цього пункту можна наказати програмі ігнорувати файли і теки, які ігноруватиме також і ваша система керування версіями. Значна кількість з автоматично створених файлів ігноруватиметься CVS. Великою перевагою цього способу є те, що ігнорування виконуватиметься окремо для кожної з тек, за відповідними локальними файлами ігнорування. Докладніший опис таких файлів можна знайти у документації до вашої системи керування версіями.

Показувати приховані файли і теки

У деяких файлових системах певні файли мають атрибут «прихованих». У інших системах файли, назви яких починаються з крапки, «.», вважаються прихованими. За допомогою цього пункту ви може вказати програмі, чи слід включати подібні файли до ієрархії тек. Типово, цей пункт позначено.

Йти за посиланнями на файли

Для посилань на файли: якщо цей пункт не буде позначено, програма порівнюватиме символічні посилання. Якщо пункт буде позначено, порівнюватимуться файли за посиланнями. Типово, цей пункт не буде позначено.

Йти за посиланнями на теки

Призначено для посилань на теки. Якщо пункт не буде позначено, програма порівнюватиме символічні посилання. Якщо ж позначити пункт, програма вважатиме символічне посилання звичайною текою і виконуватиме її рекурсивне сканування. Зауважте, що програма не перевірятиме, чи не є посилання «рекурсивним». Отже, якщо, наприклад, у теці міститься посилання на саму теку, виникне нескінченний цикл, після переповнення стека або пам'яті програма аварійно завершить роботу. Типово, пункт не позначено.

Порівняння назв файлів з врахуванням регістру

Типовим значенням є false у Windows® і true у інших операційних системах.

Режим порівняння файлів:

Двійкове порівняння

Це типовий режим порівняння файлів.

Повний аналіз

За допомогою цього пункту можна наказати програмі виконувати повний аналіз всіх файлів і показувати статистичні дані (кількість розв'язаних і нерозв'язаних конфліктів, а також кількістю конфліктів у пробілах і конфліктів, не пов'язаних з пробілами) у відповідних стовпчиках. Виконання повного аналізу сповільнить процес порівняння, а також значно уповільнить порівняння файлів, які не є текстовими (вам слід вказати відповідні шаблони виключення файлів).

Довіряти розміру і даті зміни (небезпечно)

Якщо ви виконуєте порівняння великих тек за допомогою повільного мережевого з'єднання, ймовірно, швидше порівняти дати зміни файлів і довжину файлів окремо. Але подібне пришвидшення може призвести до певних неточностей. Будьте обережними з використанням цього пункту. Типово, цей пункт не позначено.

Довіряти розміру (небезпечно)

Призначення пункту подібне до пункту щодо довіри даті зміни. Програма не виконуватиме справжнього порівняння. Два файла вважатимуться однаковими, якщо вони мають однаковий розмір. Цей пункт буде корисним, якщо під час дії з копіювання файлів не було збережено дату зміни. Будьте обережними з використанням цього пункту. Типово, цей пункт не позначено.

Синхронізувати теки

Вмикає режим синхронізації у випадку, коли ви порівнюєте дві теки і не вказали явним чином теку призначення. У цьому режимі дії з об'єднання буде виконано таким чином, що після порівняння обидві початкові теки міститимуть однакові файли. Типово, цей пункт не буде позначено.

Копіювати новіший, замість об'єднання (небезпечно)

Замість об'єднання буде виконано дію з копіювання новішого варіанта на місце старішого. Цей спосіб може призвести до небезпечних наслідків, оскільки у такому випадку неявним чином вважається, що старіший файл не було змінено. Типово, цей пункт не позначено.

Створювати резервні копії файлів (.orig)

Якщо файл або цілу теку було замінено іншим або вилучено, до назви його початкової версії буде додано суфікс .orig. Якщо файл резервної копії з суфіксом .orig вже існуватиме, його буде перезаписано без створення резервної копії. Цей пункт стосується звичайного об'єднання окремих файлів, а не лише об'єднання тек. Типово, цей пункт позначено.