Навігація і редагування

Більшість завдань з навігації текстом можна виконати за допомогою смужок гортання і миші, але пересування області видимого тексту можна здійснювати і за допомогою клавіш. Якщо ви наведете вказівник на будь-яку з областей програми, клацнете лівою кнопкою миші, ви зможете скористатися клавішами пересування курсора (, , , , PgUp, PgDn, Home, End, Ctrl+Home та Ctrl+End) так, як ви це робите у інших програмах. Крім того, ви можете скористатися клавішами для пересування області видимості за допомогою стовпчика огляду, розташованого поряд зі смужкою гортання: достатньо навести на нього вказівник і один раз клацнути лівою кнопкою миші.

Крім того, для гортання тексту вгору і вниз ви можете скористатися прокручуванням коліщатка миші.

Крім того, ви можете користуватися іншими клавішами у вікні редактора виводу об'єднання. Перемикатися між режимами вставки і перезапису можна за допомогою клавіші Ins. Типовим є режим вставки.

Наведення вказівника миші на певну позицію у будь-якому зі стовпчиків резюме з наступним клацанням лівою кнопкою миші синхронізує всі вікна на показі початку однакової групи рядків (як це описано у розділі "Визначення поточної групи і синхронізація позиції об'єднання і перегляду відмінностей").

Крім того, на панелі навігації міститься дев'ять навігаційних кнопок, за допомогою натискання яких ви можете переводити область перегляду до поточної/першої/останньої відмінності, наступної/попередньої відмінності (Ctrl+/Ctrl+), до наступного/попереднього конфлікту (Ctrl+PgDn/Ctrl+PgUp) або наступного/попереднього нерозв'язаного конфлікту. Зауважте, що для KDiff3 «конфлікт», який не було автоматично розв'язано на початку об'єднання, залишатиметься «конфліктом», навіть якщо його буде розв'язано. Отже немає потреби у виокремленні випадку «нерозв'язаного конфлікту».

Автоматичний перехід

Крім того, передбачено кнопку Автоматично перейти до наступного конфлікту за визначення джерела (автоматичне продовження). Якщо ви позначите відповідний пункт, за вибору одного з джерел KDiff3 переходитиме до наступного нерозв'язаного конфлікту у автоматичному режимі. Подібна поведінка буде корисною, якщо ви маєте намір під час розв'язання завжди обирати лише одне з джерел даних. Якщо вам потрібні два джерела, або результат доведеться редагувати, ймовірно, вам слід зняти позначку з відповідного пункту. Перш ніж перейти до наступного нерозв'язаного конфлікту, KDiff3 деякий час показуватиме вам результат вашого вибору. Тривалість затримки можна визначити у параметрах Об'єднання: ви можете вказати значення Автоматичне продовження за (у мс) у діапазоні від 0 до 2000. Підказка: втомилися клацати? — зменшіть значення автоматичного продовження і скористайтеся клавіатурними скороченнями Ctrl+1/2/3 для вибору джерела A/B/C, якщо конфліктів дуже багато.