Розділ 2. Вступ

Про KBibTeX

KBibTeX — комплексне середовище для створення і редагування бібліографій у форматі BibTEX. KBibTeX надає вам можливість скористатися функціональними можливостями BibTEX за допомогою графічного інтерфейсу, надасть вам простий, безпосередній та налаштовуваний доступ до локальних бібліографій та бібліографій у інтернеті з можливістю доповнення, збирання, попереднього перегляду та пошуку.

Про BibTEX

BibTEX — програма і формат файлів, розроблені Ореном Паташніком (Oren Patashnik) та Леслі Лемпортом (Leslie Lamport) у 1985 для системи приготування документів LATEX [Lamport86].

Форматування виконується звичайними символами латиниці, отже результати можуть бути використані будь-якою програмою (хоча для символів з акцентами використовується TEX). Формат засновано на визначені полів (теґів). Програма BibTEX ігноруватиме невідомі поля, отже формат можна доповнювати будь-якими потрібними даними. Ймовірно, це найпоширеніший формат запису бібліографій у інтернеті.

Програмою BibTEX для створення файлів LATEX зі списком цитованих джерел використовуються файли стилів, список посилань з LATEX та базу даних BibTEX. Перевагою такої схеми є те, що остаточний документ автоматично міститиме записи посилань у форматі, визначеному видавцем.

Приклад запису бази даних BibTEX:

@article{PAM_doi:10.1007/BF00048294,
    author = {Streitenberger, P. and Knott, John F.},
    doi = {10.1007/BF00048294},
    issn = {1573-2673},
    journal = {{International Journal of Fracture}},
    number = {3},
    pages = {R49},
    publisher = {Springer},
    title = {{The calculation of crack opening area and crack opening volume from stress intensity factors}},
    url = {http://dx.doi.org/10.1007/BF00048294},
    volume = {76},
    x-fetchedfrom = {SpringerLink},
    year = {1995}
}

KBibTeX і редактори LATEX

Код LATEX можна редагувати за допомогою широкого спектра інструментів, від мінімалістичних текстових редакторів до потужних програмних комплексів. Дані щодо порівняння можливостей редакторів LATEX наведено на цій сторінці.

У KBibTeX передбачено безпосередню інтеграцію з Kile та LyX, хоча програмою можна без проблем користуватися разом з будь-яким редактором LATEX.