На перший погляд дії Calligra Sheets , і збігаються з подібними діями у інших програмах KDE. Після позначення комірки або комірок ви можете скористатися пунктами і з меню або контекстного меню, яке можна відкрити наведенням вказівника миші на одну з вибраних комірок з наступним клацанням кнопкою миші. Крім того, ви можете скористатися клавіатурними скороченнями Ctrl+C і Ctrl+X, а потім пересунути позначку вибору у комірку призначення і скористатися пунктом меню або натиснути комбінацію клавіш Ctrl+V. Але у Calligra Sheets існує декілька підводних каменів у використанні цих функцій. Про відповідні аспекти ми і поговоримо нижче.
Якщо у комірці міститься формула, програма скопіює формулу, а не результат обчислення за цією формулою. Якщо ж у формулі містяться посилання на інші комірки, програма змінить це посилання після виконання дій або і так, щоб воно вказувало на комірку, що перебуває відносно комірки призначення у тій же позиції, що і початкове посилання відносно початкової комірки. Наприклад, якщо у комірці A2 міститься формула =B3
, а ви скопіювали цю формулу у комірку C4, комірка C4 міститиме =D5
.
Вам може здатися трохи дивним такий спосіб копіювання, але у 99 відсотках випадків це саме те, що потрібно (якщо це не так, зверніться до розділу, присвяченого абсолютним посиланням на комірки). Наприклад, у простому списку закупівель, наведеному нижче, комірка D2 має містити =B2 * C2
, D3 — =B3 * C3
, D4 — =B4 * C4
тощо. Замість введення різних формул у кожну з комірок, ви можете просто ввести першу формулу до комірки D2, а потім скопіювати її у комірки, розташовані нижче. Calligra Sheets автоматично скоригує посилання належним чином.
У наведеному вище прикладі D2 може бути скопійовано до всіх трьох комірок від D3 до D5 одразу. Для цього слід скопіювати вміст D2 до буфера обміну даними, потім обрати область D3:D5 і вставити дані з буфера.
Щоб вирізати або скопіювати прямокутну область комірок за одну дію, спочатку позначте цю область і виконайте дію з копіювання або вирізання даних до буфера обміну даними. Після цього позначте верхню ліву комірку області, куди ви бажаєте вставити дані і скористайтеся одним з варіантів виконання дії «Вставити».
Якщо ви виріжете або скопіюєте прямокутну область комірок, наприклад, B2:C3, а потім вставите її у більшу область, наприклад, A10:D13, початковий вміст комірок буде повторено так, щоб заповнити всю область призначення.
Крім того, у Calligra Sheets передбачено спосіб копіювання «Перетягування з копіюванням» для копіювання вмісту комірок, розташованих безпосередньо нижче або праворуч від початкових комірок. Щоб скористатися цим способом, позначте комірки, які слід скопіювати, наведіть вказівник на маленький чорний квадратик у нижньому правому куті вибраної області комірок чи комірки. Вказівник миші змінить вигляд, стане схожим на двобічну стрілку. Натисніть і утримуйте кнопку миші і перетягніть вибрані комірки у область призначення за допомогою вказівника миші. Зауважте, що посилання на комірки у формулах буде змінено відповідно до відносної зміни позиції комірки. Абсолютні посилання змінено не буде.
У комірці може міститися текст, значення або формула, а також можуть міститися дані форматування щодо особливого шрифту, рамки або тла. У Calligra Sheets передбачено особливий варіант команди «Вставити», призначений для обробки таких даних у особливий спосіб.
Після вибору пункту меню → відкриє діалогове вікно Спеціальна вставка. За допомогою верхньої панелі цього діалогового вікна ви можете вибрати відповідні параметри вставлення: Все, лише Текст, Формат комірки, всі Коментарі у комірках або Все без рамки. За допомогою пунктів нижньої частини діалогового вікна ви зможете встановити прості арифметичні дії над областями комірок.
— вставити скопійовані комірки у електронну таблицю з пересуванням комірок, які у іншому випадку буде перезаписано, на відповідну кількість рядків або стовпчиків вниз або праворуч. Цим варіантом можна скористатися для вставлення заповнених рядків і стовпчиків у електронну таблицю.