Розділ 2. Налаштування Calligra і вашої системи

Хоча Calligra має працювати досить добре без додаткового налаштування, ви можете дещо оптимізувати роботу комплексу програм, щоб користуватися Calligra у якомога ефективніший спосіб. У цій главі ми покажемо як найкращим чином налаштувати ваш новий офісний комплекс програм відповідно до ваших потреб. Програми Calligra мають дуже гнучкі налаштування, ви можете навіть змінити вигляд панелі інструментів або компонування меню.

Налаштування графічного інтерфейсу Calligra

Хоча Calligra постачається з графічним інтерфейсом користувача (GUI), який може задовольнити потреби більшості користувачів, можуть існувати вагомі причини для зміни вигляду програм офісного комплексу.

Наприклад, мати автора цього підручника, не дуже полюбляє кнопки і пункти меню, призначення яких їй не зрозуміле. Щоб налаштувати Calligra відповідно до її потреб, автор зменшив кількість елементів графічного інтерфейсу до мінімуму. Оскільки потрібне було лише написання листів і деякі з шаблонів, всі функціональні можливості, окрім збереження, завантаження і друку було просто усунуто з головного вікна програм.

Завдяки концепції «дій», що використовується у Qt™ і KDE, ви можете довільним чином налаштувати смужки меню та панелі інструментів програм Calligra. На жаль, у поточній версії комплексу програм не передбачено простого у користуванні графічного інтерфейсу для виконання подібних налаштувань. У Calligra налаштування графічного інтерфейсу користувача зберігаються у файлах XML, вам слід їх просто змінити відповідним чином. На щастя, ймовірно, цю проблему буде вирішено у наступних версіях комплексу програм; у поточній же версії вам знадобляться певні знання щодо структури документів XML (або HTML, документів, які є підмножиною документів XML).

Зазвичай, налаштування кожної з програм Calligra зберігаються у двох файлах XML: у одному зберігається опис графічного інтерфейсу оболонки програми (загалом кажучи, того, що ви бачите на екрані, коли у програмі не відкрито жодного документа), а у іншому — опис графічного інтерфейсу відповідної частини (те, що ви бачите під час редагування документа). Наприклад, для KWord ці два файли XML мають назви calligra_shell.rc і words.rc.

Ось простий приклад такого файла rc.

Приклад 2.1. Приклад простого файла rc

<!DOCTYPE QConfig ><qconfig>
<menubar>
<menu name="Edit"><text>Edit</text>
<action name="edit_cut"/>
<action name="edit_copy"/>
<action name="edit_paste"/>
<separator/>
<action name="edit_find"/>
</menu>
<menu name="Insert"><text>Insert</text>
<action name="insert_picture"/>
<action name="insert_clipart"/>
<menu name="Variable"><text>Variable</text>
<action name="insert_var_datefix"/>
<action name="insert_var_datevar"/>
</menu>
</menu>
</menubar>
<toolbars>
<toolbar name="edit_toolbar" position="right">
<action name="edit_cut"/>
<action name="edit_copy"/>
<action name="edit_paste"/>
</toolbar>
</toolbars>
</qconfig>