Розділ 2. Редактор

Вбудований редактор курсів є додатковим інструментом для творців курсів мов. За його допомогою можна створювати і спільно працювати над створенням курсів вивчення мов у Artikulate. З одного боку, редактор надає змогу створювати курси вивчення мов і записувати звукові файли мовцями, для яких мова є рідною. З іншого боку, за допомогою редактора можна працювати над так званими каркасами, тобто прототипами курсів вивчення мов, за допомогою яких можна швидко створювати нові курси. Редактор призначено лише для редагування файлів, які не належать до набору навчальних курсів, тобто набору курсів, отриманих у Artikulate.

Огляд

Нотатки редактора

У редакторі курсів використано специфічний набір термінів, які також використовуватимуться у подальших описах.

Мова:

Доступ до мов у Artikulate здійснюється, лише якщо їх вказано за допомогою специфікацій мови.

Курс:

Курс пов’язано з однією мовою і містить список модулів.

Модуль:

Модуль складається з фраз, які є певним чином «однорідними». Наприклад, це можуть бути фрази, якими спілкуються у ресторані, або під час пошуку шляху туристом на вулиці.

Каркаси курсів:

Каркас курсу є прототипом курсу. Отже, каркаси спрощують створення курсів декількома мовами, оскільки вони визначають набір модулів і фраз (англійською), які потім використовуються як зразок для створення курсів новою мовою. Оновлення каркасів курсів також можна імпортувати до курсів, які створено на основі каркасу.

Фрази:

Фрази задаються текстовим рядком і звуковим записом, створеним мовцем, для якого мова є рідною. Градація фраз виконується за довжиною. Передбачено такі довжини фраз:

  • слово: окреме слово, літера або число

  • вираз: вираз з декількох слів, який не є цілим реченням;

  • речення: завершене речення;

  • абзац: декілька речень (зазвичай, 2-3).

Курс пов’язано з певною мовою, складається із різних модулів, а кожен з модулів задається послідовністю фраз різної довжини.

Визначення теки сховища даних або сховища курсів

Редактор працює у окремій теці (у подальшому ми будемо називати її сховищем, оскільки її дані рекомендовано зберігати у одній системі керування версіями). Редактор шукає придатні до редагування курси та файли каркасів, а також зберігає нові файли у цій теці.

Визначити сховище курсів можна за допомогою діалогового вікна налаштовування програми. Відкрити це вікно можна за допомогою пункту меню ПараметриНалаштувати Artikulate. Параметри курсу можна змінити за допомогою пункту меню Ресурси курсу.

Встановлення сховища курсів для редактора.