Деякі розмірковування щодо компонування інтерфейсу

У цьому розділі містяться деякі загальні розмірковування щодо того, де і які елементи графічного інтерфейсу слід використовувати. Якщо ви намагаєтеся створити свій перший додаток, можете пропустити цей розділ, оскільки він не стосується базової роботи з графічним інтерфейсом. Повертайтеся до цього розділу згодом, щоб дізнатися про те, як ви можете поліпшити графічний інтерфейс вашого додатка.

<radio>, <checkbox> і <dropdown>

Тре елементи <radio>, <checkbox>, <dropdown> мають подібне призначення: допомагають користувачеві вибрати один з декількох варіантів. Звичайно ж, поле з позначкою (checkbox) надає змогу вибрати лише один з двох варіантів: позначено чи не позначено. Отже, ним не можна скористатися, якщо варіантів більше за два. Але коли використовувати інші елементи? Ось декілька простих правил:

Якщо вам раптом захочеться створити <radio> або <dropdown> лише з двома пунктами, спочатку спитайте себе, чи не є питання, яке ви хочете задати користувачеві, питанням, відповіддю на яке буде «так» чи «ні». Наприклад, вибір між «коригувати результати» і «не коригувати результати», або між «вилучити пропущені значення» і «зберегти пропущені значення». Якщо це саме таке питання, оптимальним вибором буде <checkbox>: пункт з позначкою займає мало місця, має менше слів у мітках і є найпростішим для читання користувачем. Існує зовсім небагато ситуацій, коли варто вибирати <radio>, а не <checkbox>, якщо маємо лише два варіанти. Ось приклад: «Метод обчислень: 'pearson'/'spearman'». Тут можливі і інші методи, а вибір методу не є вибором між двома взаємовиключними варіантами.

Вибір між <radio> і <dropdown> є здебільшого питанням наявності місця у вікні. <dropdown> має перевагу у тому, що споживає менше місця, навіть якщо варіантів вибору дуже багато. З іншого боку, <radio> має перевагу, яка полягає у тому, що усі варіанти можна бачити одразу, без натискання кнопки спадного списку. Загалом, якщо до вибору пропонується шість або більше варіантів, варто скористатися <dropdown>. Якщо ж варіантів п’ять або менше, перевагу слід надати <radio>.