Властивості елементів додатка

Усі елементи компонування і усі активні елементи мають вказані нижче властивості, доступ до яких можна отримати за допомогою синтаксичної конструкції «ідентифікатор_елемента.назва_властивості»:

visible

Визначає, чи є видимим елемент графічного інтерфейсу (boolean)

enabled

Визначає, чи увімкнено елемент графічного інтерфейсу (boolean)

required

Визначає, чи є елемент графічного інтерфейсу обов’язковим (чи повинен отримати коректне значення). Зауважте, що будь-який елемент, який вимкнено чи приховано, неявним чином є необов’язковим. (булеве значення)

Крім того, деякі елементи мають додаткові властивості для з’єднання. У більшості активних елементів є також властивість «default», чиє значення буде повернуто у відповідь на виклики getBoolean/getString/getList ("..."), якщо не вказано певної властивості за назвою, як це описано нижче.

<text>

Типовою є властивість «text»

text

Показаний текст (text)

<varselector>

Немає типової властивості

selected

Поточні позначені об’єкти. Ймовірно, цим не слід користуватися. Використовується для внутрішніх потреб (RObject)

root

Кореневий або батьківський об’єкт об’єктів, які пропонуються до вибору (RObject)

<varslot>

Типовою є властивість «available»

available

Усі об’єкти, що зберігаються у varslot (RObject)

selected

З об’єктів, які містяться у varslot, ті, які позначено. Ймовірно, цим не слід користуватися. Використовується для внутрішніх потреб (RObject)

source

Копія об’єктів, позначених у відповідному varselector. Ймовірно, цим не слід користуватися. Використовується для внутрішніх потреб (RObject)

<valueselector>

Типовою є властивість «selected»

selected

Поточні позначені рядки. Скористайтеся модифікатором «labeled», щоб отримати відповідні мітки. У <valueselector> безпосередньо цим, ймовірно, користуватися не слід (лише у <select>). (читання і запис StringList)

available

Список рядкових значень, з якого слід вибирати (StringList, читання-запис)

labels

Мітки, які слід показувати для значень рядків. (StringList, читання-запис)

<valueslot>

Те саме, що і <varslot>, але властивостями є списки рядків, а не RObject-и.

<radio>

Типовою є властивість «string»

string

Значення поточного позначеного пункту (string)

number

Номер поточного позначеного пункту (пункти нумеруються згори вниз, починаючи з 0) (integer)

<dropdown>

Те саме, що і <radio>

<select>

Те саме, що і <valueselector>

<option>

Не має типової властивості. «enabled» є єдиною властивістю, і у поточній версії ця властивість недоступна для параметрів всередині <select> або <valueselector>. <option> не має властивостей «visible» і «required».

enabled

Визначає, чи має бути цей пункт увімкнено. Втім, у більшості випадків його зміна вмикає або вимикає увесь список <radio< або <dropdown<. Попри це, може бути використано для динамічного встановлення окремого пункту у <radio< або <dropdown< (булеве значення).

<checkbox>

Типовою властивістю є «state.labeled», що означає, що повертаються значення, вказані атрибутами value і value_unchecked, а не показана мітка поля для позначки.

state

Стан поля для позначки (позначено чи ні). Зауважте, що для цієї властивості (як і для усіх булевих властивостей) можна використовувати модифікатори «not» і «labeled» (див. типи властивостей). Втім, найкориснішим варіантом є з’єднання властивості без жодних модифікаторів, тобто варіант «ідентифікатор_поля_для_позначки.state», за якого буде повернуто стан поля у форматі, зручному для використання у інструкції if (0 або 1). (булевий тип)

<frame>

Типовою властивістю є «checked», якщо і лише якщо для рамки передбачено властивість позначення. Для рамок без позначок типової властивості немає.

checked

Доступна лише для придатних до позначення рамок: стан позначки (позначено чи ні). Зауважте, що для цієї властивості (як і для усіх булевих властивостей) можна використовувати модифікатори «not» та «numeric» (див. типи властивостей). (булевий тип)

<input>

Типовою є властивість «text»

text

Поточний текст у полі для введення (string)

<matrix>

Типовою властивістю є «cbind».

rows

Кількість рядків у матриці (integer). Якщо матриця дозволяє додавання або вилучення рядків користувачем, цю властивість слід вважати придатною лише для читання. Якщо ж це не так, зміна значення цієї властивості призводитиме до зміни розміру матриці.

columns

Кількість стовпчиків у матриці (integer). Якщо матриця дозволяє додавання або вилучення стовпчиків користувачем, цю властивість слід вважати придатною лише для читання. Якщо ж це не так, зміна значення цієї властивості призводитиме до зміни розміру матриці.

tsv

Дані у матриці у форматі tsv (рядок; читання і запис). Зауважте, що порівняно зі звичайним компонуванням tsv, символами нового рядка відокремлено стовпчики, а не рядки, а комірки у одному стовпчику відокремлено символами табуляції.

0,1,2...

Дані з окремого стовпчика ( для найвищого рядка) getValue()/getString() повертає це як єдиний рядок, відокремлений «\n». Втім, рекомендованим способом отримання є використання функції getList(), яка повертає цей стовпчик як масив рядків.

row.0,row.1,row.2...

Дані з окремого рядка (0 для найвищого рядка). getValue()/getString() повертає це як єдиний рядок, відокремлений «\n». Втім, рекомендованим способом отримання є використання функції getList(), яка повертає цей рядок як масив рядків.

cbind

Дані у форматі, придатному до вставляння до R у обгортці інструкції cbind (string; лише читання).

<optionset>

Немає типової властивості.

row_count

Кількість пунктів у наборі пунктів (integer). Можна лише читати.

current_row

Поточний активний пункт у наборі пунктів (integer). -1, якщо немає активного пункту. Можна читати і записувати.

optioncolumn_ids

Для кожної визначеної вами <optioncolumn> буде створено властивість типу списку рядків із вказаним ідентифікатором.

<browser>

Типовою властивістю є «selection»

selection

Поточний текст (назва позначеного файла) у навігаторі файловою системою (string)

<saveobject>

Типовою властивістю є «selection»

selection

Назва позначеного об’єкта повністю (string; лише для читання, щоб встановити програмно, скористайтеся «parent» і «objectname»)

parent

Батьківський об’єкт позначеного об’єкта. Це завжди наявний об’єкт R типу, який може містити інші об’єкти (наприклад list або data.frame). Якщо вказано порожній рядок або некоректний об’єкт, використовується «.GlobalEnv» (RObject).

objectname

Базова назва позначеного об’єкта, тобто рядок, введений користувачем (буде змінено до коректної назви R, якщо потрібно) (string)

active

Лише для saveobject з позначкою: визначає, чи позначено пункт. Завжди має значення true для saveobject без пункту позначки. (булеве значення)

<spinbox>

Типовою є властивість «int» або «real.formatted» залежно від режиму роботи лічильника

int

Ціле значення, що міститься у полі лічильника, або найближче ціле, якщо лічильник працює у режимі дійсних чисел (integer)

real

Дійсне значення, що міститься у полі лічильника (або ціле значення, якщо лічильник для цілих чисел) (real)

<formula>

Типовою властивістю є «model»

model

Рядок поточної моделі (string)

table

data.frame, що містить потрібні змінні. Якщо використано змінні лише з одного data.frame, буде повернуто назву цього data.frame. Якщо ж це не так, буде побудовано новий data.frame із відповідними параметрами (рядок).

labels

Якщо використовуються змінні з декількох data.frames, програма може сплутати їхні назви (наприклад, якщо обидва data.frame містять змінну із назвою «x»). Це повертає список з неоднозначними назвами як індексами та описову мітку як значення (рядок).

fixed_factors

Фіксовані фактори. Ймовірно, цим не слід користуватися. Використовується для внутрішніх потреб (RObject)

dependent

Залежні змінні. Ймовірно, цим не слід користуватися. Використовується для внутрішніх потреб (RObject)

<embed>

Немає типової властивості

code

Код, створений вбудованим додатком (code)

<preview>

Типовою властивістю є «state»

state

Визначає, чи позначено пункт попереднього перегляду (не обов’язково, чи вже показано попередній перегляд) (boolean)

<convert>

Цей елемент (використовується у розділі <logic>) є особливим, оскільки з технічної точки зору це одна (рядкова) властивість, а не комплект зі однієї або декількох властивостей. Він належить до булевого типу. Зауважте, що придатними до використання модифікаторами цієї властивості (які і усіх булевих властивостей) є «not» і «numeric» (див. типи властивостей).

<switch>

Цей елемент (використовується у розділі <logic>) є особливим, оскільки з технічної точки зору це одна (рядкова) властивість, а не комплект зі однієї або декількох властивостей. Він надає змогу перемикатися між декількома властивостями-цілями, залежно від значення властивості в умові, або змінювати прив’язку властивості в умові. Усі вказані вами модифікатор буде передано властивостям-цілям. Отже, якщо, наприклад, усі властивості-цілі є властивостями RObject, ви можете також використовувати для перемикання модифікатор «shortname». Втім, якщо властивості-цілі належать до різних типів, використання модифікаторів може призвести до помилок. Для fixed_value усі модифікатори без попередження буде відкинуто. Зауважте, що під час доступу до властивостей-цілей у switch можливе лише читання цих властивостей!